gebe
  1. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0

birde burdan bakın hayata

Konu, 'Hayatın İçinden & Hayata Dair Herşey' kısmında juju tarafından paylaşıldı.

Profesör elinde içi dolu bir bardak tutarak dersine başladı. Herkesin göreceği b...ir şekilde tutuyordu ve ardından sordu:

Bu bardağın ağırlığı sizce ne kadardır?

50gm.... 100gm.....125gm

diye öğrenciler yanıtladı.

Bardağı tartmadıkça gerçekten ben de bilemem, dedi profösör, ama, benim sorum şu ki:

Bu bardağı böyle birkaç dakikalığına tutsaydım ne olurdu?

Hiçbir şey…..diye yanıtladı öğrenciler.

Tamam peki 1 saat boyunca tutsaydım ne olurdu? diye sordu profesör bu kez…

Kolunuz ağrımaya başlardı efendim diye öğrencilerden biri yanıtladı

Haklısın, peki şimdi ben 1 gün boyunca tutsam ne olurdu?

Kolunuz iyice ağrır, kas spazmı, batar vs gibi sorunlar yaşardınız ve hastaneye gitmek zorunda kalırdınız….. tüm öğrenciler çeşitli yorumlar yaptı ve gülüştüler.

Çok iyi. Peki tüm bu sorunlar olurken bardağın ağırlığında bir değişme olur muydu? diye sordu profesör.

Hayır…diye yanıtladı herkes

Peki o zaman kolun ağrımasına ve kas spazmına neden olan neydi?

Öğrenciler bulmaca çözermişçesine düşünmeye başladılar.

Acıdan ve ağrıdan kurtulmak için ne yapmam gerekir bu durumda? diye tekrar profesör sordu.

Bardağı bırakın düşsün diye öğrencilerden biri yanıt verdi.

Kesinlikle, dedi profesör.

Hayatın problemleri de böyle bir şeydir. Onları kafanda birkaç dakika tutarsın. Bir sorun yokmuş gibi görünür. Uzun bir süre düşünürsün. Başınız ağrımaya başlar.

Daha uzun düşünün. Artık seni bitirmeye ve hiçbir şey yapamamana neden olur.

Hayatınızdaki mücadeleleri ve problemleri düşünmek önemlidir,

Fakat daha önemlisi onları her günün sonunda, uyumadan önce yere bırakmaktır (bardak gibi).
    Bu şekilde strese girmez, ve her gün taze bir beyin ile uyanır ve her konuyla ve yolunuza çıkan her mücadele ile başa çıkabilecek güçte olursunuz.

Bu yüzden ,

Sevdiklerinize şunu hatırlatın:

Bardağı yere bırakın bugün...

2. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
    Gerçektende güzelmiş cnm emegine saglık

3. zuzumm_

zuzumm_ Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    197
    Ödül Puanları:
    63
    güzel olmuş
    yüreğine sağlık tatlım

4. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63
    ne güzel anlatılmış:)teşekkürler canım:)

5. suCre

suCre Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    135
    Ödül Puanları:
    63
    Çok güzel anlatmış tşkler canım emeklerine sağlık...

6. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
birde burdan bakın hayata konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. güzel gözlerle bakın hayata

güzel gözlerle bakın hayata

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  2. hayata iyi bakın!!!

hayata iyi bakın!!!

ALTIN RENKLİ BOŞ KUTU ...Bir süre önce bir arkadaşım, üç yaşındaki kızını, bir rulo altın renkli kaplama kağıdını ziyan ettiği için cezalandırmıştı. Durumları iyi değildi ve kızının, kâğıtları ağacın altına koyacağı bir kutuyu süslemeye harcaması onu çok sinirlendirmişti. Buna rağmen küçük kız, ertesi sabah hediyeyi babasına getirdi ve "Bu senin için babacığım." dedi....
  3. Aşkın Tanımına Birde Burdan Bakın

Aşkın Tanımına Birde Burdan Bakın

Aşkın Tanımına Birde Burdan Bakın Bu Resim Otomatik olarak ufaltılmıştır. Resmi Büyütmek için buraya tıklayınız. Resmin Orjinal Ölçüsü 600x440 ve boyutu 49 KB. Bu Resim Otomatik olarak ufaltılmıştır. Resmi Büyütmek için buraya tıklayınız. Resmin Orjinal Ölçüsü 571x389 ve boyutu 42 KB. AMA HERZAMAN AŞKTIR...
  4. Bir hayata birde sensizliğe

Bir hayata birde sensizliğe

Duygulandım ben bugün hep böyleeee :uhu::uhu::uhu: Uyumuştum düşlerim düştüğü vakit... Bir yıldızın siluetinde gördüm Ay üşüyordu dün gece... Süreyya semada sefillere oynuyordu Fosforlu gecenin ışığı sönmüş Çobanyıldızı beşinci parçasını arıyordu Sersefil çaresiz... Ki gördüm zaten Ay üşüyordu dün gece Titreyerek gecelere... Anlayamadım gecede ki berduşluğu Sarhoş olan bendim oysa...
  5. Birde burdan bakın adana-ya

Birde burdan bakın adana-ya

Nefret eder gidersiniz, üç gün sonra özledim der geri dönersiniz, böyledir adana sevdası...

Sayfayı Paylaş