gebe
  1. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0

Biri orduevinde, biri askeri lojmanda;

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında İzmirella tarafından paylaşıldı.

Biri orduevinde, biri askeri lojmanda ANKARA
    Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, MUDEKO Lojmanları içindeki dairesinde, emekli Orgeneral Şener Eruygur ise Merkez Orduevi’nde polis tarafından mahkeme kararıyla gözaltına alındı

Emekli Orgeneral Hurşit Tolon, içinde Kara Harp Okulu Eğitim ve Doktrin Komutanlığı, Merkez Orduevi ve Kirazlıdere mevkiinde çok sayıda komutanlığın yer aldığı geniş bir askeri bölge içinde bulunan, MUDEKO Lojmanları olarak tanımlanan kampus içindeki dairesinde gözaltına alındı.
    Lojmanlar, Merkez Orduevi ile EDOK Komutanlığı’nın bulunduğu bölgedeki askeri alan içinde yer alıyor. Bu nedenle polisin Tolon’u gözaltına alabilmesi için Ankara Merkez Komutanlığı aracılığıyla askeri yetkililer bilgilendirildi.
    Emekli Orgeneral Şener Eruygur da ikamet ettiği Merkez Orduevi’nde gözaltına alındı. Polisler ellerindeki mahkeme kararıyla gittikleri orduevi yönetimine bilgi vererek Eruygur’un aşağıya davet edilmesini istedi.
    Lobiye inen Eruygur’a mahkeme kararı gösterildi ve gözaltına alınarak Ankara Emniyeti’ne götürüldü.

‘İzin almaya gerek yok’
    Askeri Yargıtay eski Genel Sekreteri Ali Fahir Kayacan, Ergenekon soruşturması kapsamında askeri lojmanlardan gözaltına alınan emekli Orgeneral ve Jandarma eski Genel Komutanı Şener Erguygur ve eski Ordu Komutanı Hurşit Tolon’un emekli olduktan sonra “sıradan vatandaş” kabul edildiğini belirterek, “İstenirse eski Genelkurmay Başkanı da gözaltına alınır. Yasal engel yok” dedi.
    Kayacan ANKA’ya yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
    “Askerlik sırasında işlenen bir suç veya iddia olmadığı için gözaltına alınma prosedürü sıradan vatandaş gibi olur. Genelkurmay’dan izin alınması gerekmiyor.
    Hurşit Tolon, korumalı lojmanlarda oturuyor. Lojmanlara herkes giremez. Bu nedenle Genelkurmay bilgilendirilmiştir.
    MİLLİYET

2. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: Biri orduevinde, biri askeri lojmanda;
    Söyleyecek söz bulamıyorum, adaletin kılıcı keskindir yalnız bunu diyebiliyorum. Tolon Paşa'yı gerçekten severim. İnşallah haklarında hayırlısı olur ikisi için de. Bir ömrü tamamen devlete harcamış insanlar bunlar...

3. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113

Sevgili Bilge,

Herkes iyi biliyorki bu bu baskın olayı geçtiğimiz pazar günü ö.sonra karara bağlanmış ama ne hikmet ise, baskınlar kapalı zarf usulü ile ilgili birimlere verilerek, salı günü tamda AKP nin kapatma olayının görüştüğü zamana denk gelmiştir her ne hikmetse :) Diyecek bişey bulamıyorum...

Bekleyek ve görelim

4. Bilge Gökçen

Bilge Gökçen Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    108
    Ödül Puanları:
    0

Evet, ne kadar ilginç bir zamanlama... Yoruma fazlasıyla açık...

Bekleyelim, elden başka birşey gelmiyor ne yazık ki...

Biri orduevinde, biri askeri lojmanda; konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bİr Askerİn Anilari

Bİr Askerİn Anilari

Şemdinli'yi bileniniz var mı? Hiç gitmişliğiniz, Otuz iki virajları aşıp, Kaymakam çeşmenin soğuk suyunu hiç içmişliğiniz var mı? Her sabah uyandığınızda size merhaba diyen Efkâr tepeyi, Gomane tepeyi gezdiniz mi karış, karış? Mayına basan aracın içinden, tam on dört metre uzağa fırlayan bir arkadaşınız oldu mu sizin? "Yenge vallahi az önce yanımda oturuyordu, şimdi dışarı çıktı"...
  2. Elazığ'da bir asker şehit oldu

Elazığ'da bir asker şehit oldu

Elazığ'da jandarma karakoluna PKK'lı teröristler tarafından taciz ateşi açıldı. Çıkan çatışma sonucu kara haber tez geldi. Elazığ'da, karakola düzenlenen taciz ateşinde bir asker şehit oldu. Arıcak ilçesine bağlı Bükardı beldesi jandarma karakoluna, terör örgütü PKK üyeleri akşam saat 18.15 sıralarında Arıcak ilçesine bağlı Bükardı Beldesi jandarma karakoluna yaklaşık 600 metre...
  3. Asker kızından güzel bir yazı ...

Asker kızından güzel bir yazı ...

Neden?Neden ben bu gurbet ellerdeyim? Neden burda dogdum,burda büyüdüm? Allahim isyan etmek gibi olmasin ama dayanamiyorum. Az önce koca bayragimi ellerimle bagrima basarak,Mehmetcigin söyledigi „Zap Suyu“ Siirini dinleyerek cama dogru yürüdüm... „Vatan & Bayrak“ diyor siirde. Oysa ben Vatanimdan uzak baska ellerdeyim. Bayragim özgürce dalgalanmiyor buralarda. Yabanci...
  4. Mersin'de orduevi önündeki şüpheli bir araç, polisi alarma geçirdi.

Mersin'de orduevi önündeki şüpheli bir araç, polisi alarma geçirdi.

mersin orduevleri müdürlüğü mersin orduevi adres orduevi adresi telefonu Mersin'de orduevi önündeki şüpheli bir araç, polisi alarma geçirdi. Alkollü olduğu ileri sürülen araçtaki 3 kişi gözaltına alındı. Edinilen bilgiye göre, 33 E 2747 plakalı otomobil, İnönü Bulvarı üzerindeki Mersin Orduevi önünde bir süre durunca, nöbetçi askerler tarafından uzaklaşmaları konusunda uyarıldı. Bunun...
  5. Lütfen yardım kızlar.(Asker eşleri bir bakınn)

Lütfen yardım kızlar.(Asker eşleri bir bakınn)

Meleklerim yardımınıza ihtiyacım var sevgilim 2011de askere gidecek dün dilekçe vermeye gitti komutanla muhabbet etmiş MYO mezunu olduğunu falan söylemiş komutanda fiziğin de müsait sen uzman jandarma olsana demiş benimki istememiş tabi dağlarda duramam diye oda demiş ilçelerde oluyo falan benim hiçbir fikrimin olmadığı bir konu biraz araştrdm Ankarada 1 yıllık eğitim ve 6 ay staj var sonra...

Sayfayı Paylaş