gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

biri sizi izliyor olabilir

Konu, 'Bilim ve Teknik' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

Ortaya çıkan yeni bir tehdit, internet kullanıcılarının webcam'lerini ve mikrofonlarını kontrolü altına alabiliyor. Adobe'dan geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamada, Flash Player'da görünen bir açık sonucunda, internet kullanıcılarının ortaya çıkan ve ismi 'clickjacking' olan yeni bir tehditle yüz yüze olduğunu duyurdu. Açıklamanın devamında tehlikenin pek küçümsenecek boyutta olmadığı ifade edilirken, bu yeni tehdidin, hacker'lara kullanıcıların webcam'lerini ve mikrofonlarını kontrol edebilme olanağı sağladığı belirtildi.

Bunun yanında clickjacking, Microsoft Internet Explorer başta olmak üzere Firefox, Safari ve diğer birçok web tarayıcıyı etkisi altına alabiliyor. Adobe'un 'kritik' olarak derecelendirdiği clickjacking tehdidi, aslında yeni bir olay değil.

Frost & Sullivan'da çalışan bir analiz uzmanı olan Chris Rodriguez, bu konuda şu sözleri dile getirdi: "Clickjacking birçok formda görünebiliyor. Son günlerde Adobe Flash Player'da ortaya çıkan bir açığı iyi değerlendiren hacker'lar, bu açık nedeniyle kullanıcıların webcam'lerini ve mikrofonlarının kontrolünü eline alabiliyor."

"Clickjacking nasıl kullanıcılarla temas ediyor?" sorusuna da yanıt veren Rodriguez, sözlerini şöyle sürdürdü: "Clickjacking genellikle bir web sayfasında bulunan ve görünmez bir yapıda bulunan butonlara tıklanması suretiyle kullanıcılara bulaşıyor."

Adobe, bu açığın Flash Player'ın güncel sürümünün yayınlanmasıyla kapatılacağını umuyor.

2. gökçe

gökçe Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: biri sizi izliyor olabilir
    Tşk ler. ürkütücü. Kullanmadığımız zaman kapatmakta yarar var sanırım...

biri sizi izliyor olabilir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Siz de lider olabilirsiniz!

Siz de lider olabilirsiniz!

Genetik temellere dayanan liderlik özelliğinin, özel eğitimler ile gerçeğe dönüşmesi sağlanıyor... Stratejik Yönetim Danışmanı Prof. Dr. İsmail Üstel, kaos dönemleri, kriz ortamları, köklü değişim devreleri, şok gelişmeler, belirsizlik koşulları ve yüksek gerilimli ortamların liderlik özelliğini su yüzüne çıkartan zamanlar olduğunu belirtti. Prof. Dr. İsmail Üstel, kişinin lider olabilme...
  2. sizi tanıyor olabilirim

sizi tanıyor olabilirim

Günlük hayatı etkilediğine inanılan burçları tek kelime ile tarif etmek mümkün mü? KOÇ BURCU / 21 Mart - 20 Nisan :"İSTİYORUM" Astrolojide en çok adından söz edilen burçlardan birisi olup genelde 'Benlik' duygusunun en çok olarak belirgin oldugu burçtur.Daima en ön safta yer almak ister ve hep bana zihniyeti hakimdir. Bu burçtan olan insanlar genelde yapı itibariyle çok aktif,...
  3. Biri sizi anmıyor olabilir!

Biri sizi anmıyor olabilir!

kulak çınlaması, hakkında, neden çınlar, sebebleri nelerdir, tedavisi varmıdır, yöntemleri hakkında bilgi burada Biri sizi anmıyor olabilir meleklerim ! Kulak çınlamasının işitme kaybına neden olabilecek problemlerin habercisi olabileceği bildirildi. Kulakta, "vızıltı, zil çalması, şelale akması, tıslama, cırcır böceği sesi" gibi tarif edilen kulak çınlamasının işitme...
  4. İtiraf ediyorum :D Mawi ve Titan Sizi izliyorum

İtiraf ediyorum :D Mawi ve Titan Sizi izliyorum

Benim güzeller güzeli adminlerim mawi ve titan..Sizi her daim izlemekten yoruldum gari :D mawim telefon olmazsa görüşemiyoruz ,titan skype olmazsa olanlardan haberim yok.Bilmezmisinizki bu meraklı cadının her daim aklı sizde?Her daim profillierinize bakıp ne halt yediğinizemi bakçem heeee diyin ? Küstüm size:asi::asi::asi:Öğlen saatinin sitemlerini dinlediniz :rtfm:
  5. Sizce hamile olabilir miyim ?

Sizce hamile olabilir miyim ?

Merhaba .. Aranıza yeni katıldım. Yardimci olursaniz sevinirim .Evliyim bebegimiz olsun istiyoruz artık. son adet günüm 10 nisan . Bugün 13 mayıs . Gecikmem var mi sizce ? Ve idrar testinde gebelik negatif . Ama gecikme yaşadığımı düşünüyorum. Kan testi de daha yaptırmak istemiyorum heveslenip gebe yok diye tedirgin oluyorum ne yapmaliyim sizce hamile olabilir miyim ?

Sayfayı Paylaş