gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

birikmiş bakkal borçlarına karşılık 8 aylık bebeklerini verdiler

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

Birikmiş kira ve bakkal borcu bir aileyi inanılmaz bir karara itti. Aile şimdi pişman ama karşı taraf vermeye niyetli değil. Denizli'de bir aile, birikmiş kira ve bakkal borçlarını ödemek için 8 aylık bebeklerini para karşılığı evlatlık verdi.

Zaman'dan Resul Cengiz'in haberine göre İrem bebeği 1.500 YTL karşılığında başka bir aileye veren Armağan-Saadet Göker çifti, pişman olup çocuğu geri almak isteyince olay mahkemeye intikal etti.

Sevindik Mahallesi 2305. Sokak'ta oturan ve hurdacılık yapan 5 çocuk babası Armağan Göker, "Çocukları olmuyormuş. Anlaşarak vermiştik, fakat şimdi geri almak istiyoruz. Biz çocuğumuzu satmadık. Zor durumda olduğumuzu söyleyince annelik hakkı 1.500 YTL verdiler." dedi.

Parayla borçlarını ödediğini belirten Göker, "Parayı aldığıma da, çocuğu verdiğime de pişmanım. İmkânım olsa parayı geri veririm. Borçları ödemeseydim, 5 çocukla harap olacaktım." şeklinde konuştu. Anne Saadet Göker de çocuğu vermeden önce her zaman görme sözü aldığını, fakat ailenin sonradan bunu kabul etmediğini ileri sürdü.

Bu arada, konuyu takip eden avukatlık bürosu, ailelerin İrem Göker'i 'evlat edinme için rıza beyanı' dilekçesi ile verdiklerini bildirdi. 1 yıl içerisinde ailenin çocuğu geri alabileceği, bu sürenin aşılması halinde evlatlık edinen aileye, dava hakkı doğacağı öğrenildi

internethaber.

birikmiş bakkal borçlarına karşılık 8 aylık bebeklerini verdiler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ateşe seri karşılık verin

Ateşe seri karşılık verin

Çocuğunuza dokunduğunuzda cildinin size sıcak gelmesi her zaman onun ateşi olduğunu göstermez. Genellikle ateş olarak kabul edilen derece 38ºC’nin üzerindeki değerlerdir. Kulak, dil altı, popo ve koltuk altı kabul edilir ateş ölçme noktalarıdır. Koltuk altı ölçümleri diğer ölçümlere göre 0,5ºC derece daha düşüktür. 2-2,5 yaşından küçük çocuklarda dil altından ölçüm yapmak teknik olarak biraz...
  2. kadının rahminden 8 aylık erkek bebeği alınarak kaçırıldı.

kadının rahminden 8 aylık erkek bebeği alınarak kaçırıldı.

Kolombiya'da, ilaçla uyutulan hamile kadının rahminden 8 aylık erkek bebeği alınarak kaçırıldı. Polis yetkilileri, Angela Cartagena'nın, başkent Bogota'nın 70 kilometre güneybatısında, Girardot kentindeki bir sağlık kliniğinden çıkarken ilaçla uyutulduğunu belirttiler. Kadının, daha sonra çevredeki bir eve getirildiğini ifade eden yetkililer, suç ortaklarının yardımıyla mutfak bıçağı...
  3. Bakkal

Bakkal

Sırlara vakıf, kişinin maddi durumunu bilen kimseye, Bakkalın verdiklerine karşılık para almaması iyilik görmeye, Bakkalın insanı dikkatle dinlemesi ya da söylenenleri not olması devlet adına bilgi toplayan birine, Bakkal bazen peşin para ile yapılacak kkarlı ticarete ya da satın alınacak mala delalet eder.Çok dürüst bir kişiliğe sahip olduğunuza ve kimsenin hakkına göz dikmediğinize...
  4. 8.5 aylık hamileydi bebeğiyle can verdi

8.5 aylık hamileydi bebeğiyle can verdi

Doğumuna yalnızca 13 gün kalan Filiz İkiz, doktorunun yasağı üzerine yaklaşık yedi ay sonra ilk kez önceki gün dışarı çıktı. Eşiyle birlikte hamile kıyafeti almak için alışverişe çıkan İkiz'in eşi, ilk patlamanın ardından yaralılara yardım etmek için arabadan inerek bölgeye koştu. Ancak sadece 10 dakika sonra tam Filiz İkiz'in bulunduğu noktada ikinci patlama yaşandı. Vücudunda ağır yaralar...
  5. 8 aylık bebeğe sarımsak verilirmi

8 aylık bebeğe sarımsak verilirmi

merhaba kıslar benim 8 aylık oğluşum var ve ek gıdaya başladık ama oğlum yemek yemede zorluk gösteriyo bana ağzını kiltliyo ve açmıyo bugün sarımsaklı yoğurtlu bakla yedirdim ve bayıldı ona sarımsaklı acaba bi zarar edermiki doğal antibiyotik derler ama bebeklerde sorun olurmu die sizlere danışmak istedim yoksa veriyim mi sizce

Sayfayı Paylaş