gebe
  1. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Birilerini mutlu etmek icin mi ugrasiyorsun?

Konu, 'Kişisel Gelişim' kısmında CaRiZmA tarafından paylaşıldı.

Farkında mısın? Sürekli bir şeyler düşünüyor, arzuluyor, istiyor ve belki de büyük bir kısmını da gerçekleştiriyorsun. Peki gerçekleştirdiklerin seni ne kadar mutlu ediyor? Onlardan ne kadar keyif alabiliyorsun? Söyler misin? Onları gerçekten de sen mi istiyorsun? Onları gerçekten de sen mi arzuluyorsun? Onları isterken, hiç dönüp kendine bakıyor musun? Ya da hiç kendine soruyor musun? Gerçekten de onları ben mi istiyorum? diye. Onları gerçekten ben istiyorum. Çünkü....... nün devamını başkalarına değil, kendine getirebiliyor musun? Yoksa esas arzularının, isteklerinin, düşüncelerinin yerine, sürekli dıştan gelen motivasyonun için mi çalışıyorsun? Birilerine kendini kanıtlamak, birilerinin sana hayran olmalarını sağlamak ya da birilerini mutlu etmek için mi uğraşıyorsun?

Onların üzerine bir daha düşünmek ister misin?Onların hangilerinin gerçekten de kaynağı sensin? Hangileri senin bireysel beyninle ürettiğin, tamamen sana hizmet eden gerçek isteklerin? Diye.

Söyler misin? Onların hangilerini hiç kimseyle paylaşmasan, hiç kimseye anlatmasan bile, onu elde etmiş olmaktan dolayı kendini yine çok mutlu, yine çoşkulu,yine keyifli hissedersin?
    Sence, insan kaynağı tamamen kendisi olan arzularını, düşüncelerini gerçekleştirdiğinde, onun hazzını, onun mutluluğunu, onun keyfini yaşamak için, onu birilerine anlatmaya, başkalarının da onayını almaya, başkalarının da şahitliğine ihtiyaç duyar mı? Yoksa sadece kendisinin biliyor olması bile onu mutlu etmeye yeter mi?

Öyleyse!

Hala insanın tamamen kendine ait arzuları, istekleri gerçekleştirdiğinde ulaşabileceği o inanılmaz hazza, o büyük mutluluğa, ben ulaştım diyebilir misin?

Sürekli peşinden koştuğun o arzuların, o isteklerin, hepsinin de gerçekten kendi arzuların, kendi isteklerin olduğunu söyleyebilir misin?

alinti

2. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38
    Cevap: Birilerini mutlu etmek icin mi ugrasiyorsun?
    emeğine sağlık canısıııı :kızılötesi:

Birilerini mutlu etmek icin mi ugrasiyorsun? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınları mutlu etmek

Kadınları mutlu etmek

Kadınları mutlu etmek aslında düşünüldüğü kadar zor değil! Onların kalbini on ikiden vuracak öneriler... Rüyalarınızdaki kadını sonunda bulduğunuzu düşünüyorsunuz. Ama onun kalbini nasıl kazanacağınızı bilemiyorsunuz. Aslında kadınların gönlünü fethetmek için ille de pahalı hediyeler ve inanılmaz sürprizler yapmaya gerek yok. İşte, size onun kalbini on ikiden vuracak birkaç küçük öneri:...
  2. Son 24 saat içinde kendinizi mutlu etmek için ne yaptınız?

Son 24 saat içinde kendinizi mutlu etmek için ne yaptınız?

Evet hanımlar.. Her zaman başkaları için birşeyler yaparız ya..çocuğumuza, kocamıza,yada çevremizdeki insanlara.. Son 24 saat içinde sadece ama sadece (eşiniz/sevgiliniz aileniz çocuklarınızı ilgilendirmeyen)kendiniz için mutlu,huzurlu hissettiğiniz ne yaptınız?
  3. Evinizi mutlu etmek için 5 bahane

Evinizi mutlu etmek için 5 bahane

Evlere de yılbaşı hediyesi almak lazım. Önce kendi evinize! Kış aylarıyla hareketlenen dekorasyon sektörü her gün yeni bir bahane yaratıyor. Orta Asya’da keşfedilen mobilyalardan köklü bir İtalyan rüyasına, büyüsünü ırmaklardan alan objelerden duvarlara güller açtırma tutkusuna kadar pek çok seçenek sizi bekliyor. Yeni bir koku? Missss gibi... Kanyon Alışveriş Merkezi’nde açılan Jo Malone...
  4. Mutluluk mutlu etmek midir ?

Mutluluk mutlu etmek midir ?

Mutluluk başkalarını mutlu etmekten aldığın zevk midir ?Yoksa mutlu olabilmek için önce başkalarının mı seni mutlu etmesi gerekir ? karşıdakini mutlu etmekten alınan keyif kısa bir mutluluktur diye düşünüyorum....ama başkası tarafından mutlu edilmenin vereceği haz daha kalıcıdır.... :)Bence tabi...Ya sizin fikirleriniz?
  5. birileri fikir verebilir mi?

birileri fikir verebilir mi?

merhaba arkadaşlar! Fikir almak istediğim şey sevgilime hediye yastık yapacağım, üzerine hergün okuyup sıkılmayacağı bir şeyler yazmayı istiyorum. Çok basit olmasını istemiyorum ve günlerdir kafayı yedim fikir veren meleklere şimdiden çok teşşekkür ederim :)

Sayfayı Paylaş