gebe
  1. KızılÖtesi

KızılÖtesi Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    9
    Ödül Puanları:
    38

Birinci sınıflar yarın okula başlıyor Uyum programına alınacaklar...

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında KızılÖtesi tarafından paylaşıldı.

lköğretim 1. sınıf öğrencileri ile okul öncesi öğretime kayıt yaptıran çocuklar, okula alışmak için yarın okula başlayacaklar. Eğitim-öğretim yılı ise haftaya başlayacak. Okullarına alışmalarını sağlamak amacıyla, bir hafta erken başlayacak minik öğrenciler, 1-5 Eylül arasında ''uyum programı''na alınacaklar. Öğrenciler, bu program kapsamında öğretmenlerinin gözetiminde çeşitli etkinliklere katılacak, okullarını, arkadaşlarını, öğretmenlerini tanıyacaklar. Öğrencilere ''okula güvenle gidip gelme'' eğitimi verilecek. Bu süreci rahat atlatabilmeleri için veliler de zaman zaman sınıf ortamına alınacak, rehberlik ve psikolojik danışma servislerince bilgilendirilecek.

-8 EYLÜLDE DERS BAŞI-

2008-2009 eğitim-öğretim yılı 8 Eylül 2008 Pazartesi günü başlayacak. İlköğretim okullarındaki 10 milyon 870 bin ve liselerdeki 3 milyon 245 bin olmak üzere toplam 14 milyon 115 bin öğrenci ile 600 bine yakın öğretmen ders başı yapacak.

MEB, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri ile öğretmenlere toplam 165 milyon adet ücretsiz kitap dağıtacak. İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine ders ve çalışma kitapları, öğretmenlere de kılavuz kitaplar verilecek.

Ders kitapları, okulların açıldığı gün sıraların üzerinde hazır bulundurulacak. Her öğrenci için ayrı ayrı hazırlanan poşetlerde tüm ders kitapları yer alacak.

Eğitim-öğretim yılının ilk yarısı 23 Ocak 2009 Cuma günü sona erecek ve öğrenciler, 26 Ocak-6 Şubat 2009 arasında tatil yapacak. İkinci yarıyıl 9 Şubatta başlayacak ve 12 Haziranda sona erecek.

Birinci sınıflar yarın okula başlıyor Uyum programına alınacaklar... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çocuğum ana okuluna başlıyor

çocuğum ana okuluna başlıyor

Çocuğun ana kucağından ilk defa ayrılması ,sosyalleşmeye başlaması,okula uyum süreci sizi de etkileyecektir.Artık büyüyen çocuğunuz için gurur duyacağınız bir dönem:) Çocuğun aileden ayrı kalmayı başardığı bu ilk sosyalleşme sürecinin başarı ile tamamlanması çok önemlidir. Zamanında başarılmamış olan gelişimsel aşamalar ilerleyen dönemlerde daha zor başarılmakta, psikolojik olarak çocuğu...
  2. Birinci sınıftan beşinci sınıfa kadar okutan öğretmenin yeni adı nedir

Birinci sınıftan beşinci sınıfa kadar okutan öğretmenin yeni adı nedir

Birinci sınıftan beşinci sınıfa kadar okutan öğretmenin yeni adı nedir ? Hadi cevap bekliyorum.
  3. Yarın 2012 2013 Eğitim Öğretim Yılı Okul Öncesi ve 1.Sınıflar İçin Başlıyor

Yarın 2012 2013 Eğitim Öğretim Yılı Okul Öncesi ve 1.Sınıflar İçin Başlıyor

2012 2013 eğitim öğretim yılı okullar açılıyor 2012 Sevgili melekler, 2012 2013 eğitim öğretim yılı yarın tüm yurt genelinde okul öncesi ve İlkokul 1. sınıflar için başlıyor. Meleklermekani.com ailesi olarak tüm öğrencilerimize başarılı ve sağlıklı bir yıl diliyor, haberin detaylarına geçiyoruz... İlkokul 1. sınıfa yeni kayıt yaptıran öğrenciler ve okul öncesi eğitime başlayacak...
  4. 2013/2014  İlkokul Birinci Sınıf Kayıt Sorgulama

2013/2014 İlkokul Birinci Sınıf Kayıt Sorgulama

2013 çocuğum hangi okula gidecek 2013 eğitim yılında kayıt sorgulama birinci sınıf kayıt sorgulama 2013/2014 Eğitim ve öğretim yılın da çocuğunuzun hangi okula kayıt olacağınhı merak ediyorsanız aşağıda ki ilgili linklere tıkladığınız takdirde sonuçları öğrenebilirsiniz. Ayrıca çocuğun bulunduğu aya göre okula başlama yaşlarının hesaplaması konusun da sizlere detaylı bilgileri paylaşıyoruz....
  5. "Esra Erol'la" Yeni Sezon Programları Eylül'de Başlıyor!

"Esra Erol'la" Yeni Sezon Programları Eylül'de Başlıyor!

esra erolla, esra erolda evlen benimle, esra erol fox tv Sevgili melekler, evlendirme programı "Esra Erol'da Evlen Benimle" yeni sezonda "Esra Erol'la" adıyla ve değişen formatıyla ekranlara gelecek. Tanıtım fragmanından anladığımız kadarıyla aşkı, kavuşmayı ve yeniden barışmayı isteyen herkesin katılacağı program sevenlerini yeniden bir araya da getirmeyi ve dargınları...

Sayfayı Paylaş