gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Birkaç dakika önce olmuş sonra olmuş ne fark eder?

Konu, 'İslam ve İnsan' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Sual: Birkaç dakika önce olmuş sonra olmuş ne fark eder? CEVAP
    Sonra olması fark etmez de önce olması çok şey fark eder. Çünkü namazları vaktinde kılmak şarttır. Birkaç dakika önce kılınsa namaz sahih olmaz. Oruç da böyledir. Güneş batmadan önce yiyip içilince, oruç sahih olmaz. Namazları vakit girdikten üç-beş dakika sonra kılmakta hiç mahzur yoktur. Güneş battıktan 5-10 dakika sonra orucu açmakta da mahzur yoktur. Hatta yıldızlar görülünceye kadar geciktirmek caizdir. Nur-ül izah şerhinde; "Bulutlu gecelerde, orucun bozulmasından korunmak için, ihtiyatlı davranarak oruç açmayı biraz geciktirmelidir. Yıldızlar görülmeden önce iftar eden acele etmiş olur" buyuruluyor.

Birkaç dakika önce olmuş sonra olmuş ne fark eder? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Peki öyle olsun

Peki öyle olsun

PEKİ ÖYLE OLSUN Bir gün içkiye mübtelâ olan bâzı gençler, torbalarına içki şişeleri koyarak, kıra içki içmeye gidiyorlardı. Giderken, Hasan Sezâî'nin dergâhının önünden geçmeleri îcâbetti. Sezâî Efendi onları görerek; "Evlâtlar, nereye gidiyorsunuz. Torbaların içindeki şişelerde ne var?" diye sordu. Gençler, mûziplik olsun diye ve hâllerini gizlemek için gülerek; "Efendi...
  2. Sagopa Kajmer - Ne Fark Eder

Sagopa Kajmer - Ne Fark Eder

vedaya tepkisiz dilimde söylenen ki her bi dün sinirlerim yenik kafamda olmayan bi gün cevapsa vermem hiç bir zamana ait değil savaş yıpranırdım vakit geçerken yaklaşır ölüm topladım huzuru içime ne var ki duramadı rabbi soruyu sorarken kullar cevap bulamadı annem adımı koyarken farkında olamadı mutlak istediğim bir yardı gönlüm alamadı bak yüreksiz içine düştüğün bu durum sel olur özünde...
  3. birkaç avatarda benden olsun.....

birkaç avatarda benden olsun.....

Merhabalar degerli misafirimiz, sitemizde toplu bir temizlik yapmak zorunda kaldik. Su anda gormek istediginiz konuyu maalesef sizlere sunamiyoruz. ilgili sayfamizin google siralamalarindan dusmesi icin gerekli algoritmik degerleri sitemize verdik. Verdigimiz rahatsizlik icin sizlerden ozur dileriz. Dilerseniz yukaridan sitemizin logosuna tiklayarak anasayfamiza gidebilir, Ya da ust sag...
  4. Şarj ederken bile dekoratif olun.

Şarj ederken bile dekoratif olun.

Şarj aleti kablo tutucu Kablo tutucu adamlar Çılgın tasarımcılar sayesinde her an dekoratif olmak mümkün. Çılgın koleksiyoncularda ilginç işlere imza atıyor. İşte bu itfaiyeci adamcıklar sizin şarj aletinizin kablosunu tutmaya gönüllüler. Bulundukları mekana neşe ve şıklık katıyorlar.
  5. doğumdan ne kadar sonra regl oldunuz?

doğumdan ne kadar sonra regl oldunuz?

3 aylık bir bebeğim var ve sezaryenle doğum yaptım ama hala regl olmadım.Dr normal diyor ama ben yine de tedirgini oluyorum bazen. Sizler ne zaman regl olmaya başladınız doğumdan sorna ?

Sayfayı Paylaş