Birzamanların Yasaklı Şarkıları

SadmiN

♥ Evli Mutlu Çocuklu ♥
Yönetici
Birzamanların Yasaklı Şarkıları
Birazdan sizlere birzamanların yasaklı şarkılarını paylaşacağız ama, bir yoklayın bakalım hafızanızı konuya tam dalmadan aklınıza gelen bir kaç şey bulabilecek misiniz ? Ne oldu bulamadınız mı ? :D:D Yazııık işte bir zamanların yasaklanan şarkıcıları ve şarkıları meleklerim.

adnan senses-267.jpg

Öncelikle Adnan Şenses'ten başlayalım hani şu bildiğimiz Doldur be Meyhaneci diye bir parçası vardır hatırlar mısınız ? Hah işte o parça Halkı İçmeye Teşvik ediyormuş diye denetimlere takılmış :D:D Hadi doldurun :D:D Tamam tamam Ramazan'dan Sonra....

ada sahileri-d1.jpg

Garip bir yasaklama daha var meleklerim, şu ada sahilleerindeee bekkliyoruuuum. Hani Ahmet Kaya'da bir zamanlar söylemişti. HAH işte o parçada menderes ve Dp'lilerin yargılandığı Yassıada'yı akla getiriyor diye yasssssahlanmış bir dönem :D:D

bergen acilarin kadini-3d4.jpg

Arabesk takıldığım yıllarda Bergen diye bir sanatçı vardı. Resmine aşağıdan bakınca, tevellütü eski olanlar hatırlayacaktır diye düşünüyorum. İşte bu rahmetlinin Acıların kadını şarkısı da insanların ruh halini kötü yönde etkilendiği için yassahlanmış :D

bulutsuzluk ozlemi-3b2.jpg

Bulutsuzluk Özlemi'nin, ''Güneye Giderken" adlı şarkısı sözlerinde geçen "solda güneş yükseliyordu'' cümlesinde solculuk iması sezildiği için yasaklanmış!

ahmet kaya adi bahtiyar-76.jpg

Ahmet Kaya'nın "Adı Bahtiyar" adlı şarkısı Bahtiyar bir militanın kod adı olarak kullanıldığı gerekçe gösterilerek yasaklanmış....

melike demirag-32b.jpg

Melike Demirağ'ın Arkadaş şarkısının sözleri ise rahmetlik Yılmaz Güney'e ait, e tabiki Yılmaz Güney ise başlı başına sorun olduğu için ve komünizmi çağrıştığından mütevellit yasaklanmış.

Şimdilerde sizelre bunları yazıyoruz ama yakında 22 Ağustos'ta internettede Yassssah gelecek. İyisimi siz şimdilik bunları okuyun sonra ne oluuuuuur ne olmaz :D:D

aynen aynenn yasak geliyo nete :D zaten şimdiden bazı kelimeler yıldızlanmış yeaaa :D
ahmet kayanın herşeyi yasaktı neredeyse valla şimdi bangır bangır dinleyenler çok ben bile unutaamammm canımm unutamammm seniiiiii diyorum iyi şarkı hoş şarkıı sanata saygı lütfen aaa

Geri