gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.218
    Ödül Puanları:
    113

Biskremli Yaş Pasta

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

biskremli yaş pasta biskremli pasta düdüklüde yaş biskrem tarifleri Malzemeler:

Krema:

4 bardak süt
    4 yemek kaşığı un
    7-8 yemek kaşığı şeker
    1 yemek kaşığı nescafe
    1 yumurta sarısı
    1 çay bardağı süt
    yarım poşet krem şanti
    Kek:

5 yumurta
    11 yemek kaşığı un
    11 yemek kaşığı şeker
    3 kaşık kakao
    1 paket kabartma tozu, 1paket vanilya
    Ara Krema:

1 poşet krem şanti
    1bardak süt
    2 paket biskrem bisküvi
    1 avuç dövülmüş ceviz.
    Islatmak için:

1,5 bardak şekerli sıcak süt
    Süslemek İçin :

File Fındık veya Damla Çikolata
    Kremanın Hazırlanması:

Süt,şeker,un,nescafe ve yumurta sarısını mikserle çırpıp muhallebi gibi pişirin.
    Ilındıktan sonra hazırlamış olduğunuz krem şantiyle 10 dk. çırpın.
    Kekin Hazırlanması:

Kek malzemelerini sırasıyla çırparak 30 cm'lik borcam tepside (veya kelepçeli kalıpta) pişirin. Soğuduktan sonra ikiye bölün.
    Ara kremanın Hazırlanması:

Biskrem bisküviyi robotta un haline getirip hazırlamış olduğunuz krem şantinin içine cevizle birlikte ekleyin.
    Kekin bir parçasını sütle ıslattıktan sonra biskremli karşımı üzerine yayın.
    Kekin diğer parçasını üzerine kapatıp sütle ıslatın.
    Üzerine hazırlamış olduğunuz kremayı sürün. Servisten önce file fındık veya damla çikolata ile süsleyin.

Biskremli Yaş Pasta konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. düdüklüde yaş pasta keki

düdüklüde yaş pasta keki

yaş pasta keki düdüklüde pasta hazır kekle yaş düdüklüde kek malzemeler 5 yumurta (eğer dolaptaysa 1-2 saat önceden çıkartınki ısınsın bu bütün pasta kekler için geçerlidir daha iyi kabarırmış =)) 5 kahve fincanı şeker 5 kahve fincanı un (mümkünse eleyin) 1 çay kaşığı kabartma tozu (unla beraber eleyerek koyun) 1 paket vanilya bunları çok iyi karıştırıp bildiğiniz kek gibi koyu ama sıvı hale...
  2. Jöleli çilekli yaş pasta...

Jöleli çilekli yaş pasta...

çilekli yaş pasta çilek jöleli pasta jöleli çilekli yaş pastalar 1/2 kg. çilek 1/2 paket hazır çilek Jölesi Islatma Şurubu İçin: 1/4 su bardağı şeker 2 çorba kaşığı meyve suyu Pandispanyası için: 4 yumurta 1/2 su bardağı şeker 1,5 su bardağı un 1/2 paket vanilya 1 çay kaşığı limon kabuğu rendesi Pandispanyanın Yapılışı: Una vanilya katıp eleyiniz. Kek kalıbını yağlayıp yağlı...
  3. Yaş pasta resimleri

Yaş pasta resimleri

yaş pasta resimleri yaş pasta resmi çeşitleri modelleri resımlerı Sakın ağzınız sulanmasın kızlar desemde benim resimleri yüklerken bile valla özellikle çikolotalı pastaları gördükçe içim eridi:D Çeşit çeşit yaş pastalar offf harika görünüyorlar Çocuklar için çok şirin yaş pasta.Eminim çocuklar bu pastaya bayılacaklardır Bu pastaya bir anlam veremedim :D Özellikle göğüs kıllarına...
  4. Kolay Yaş Pasta Tarifleri

Kolay Yaş Pasta Tarifleri

Kolay Yaş Pasta Tarifleri lazım bana hem lezzetli hemde kolay olursa çok sevinirim biraz acemiyimde:)
  5. Resimli Yaş Pasta Tarifleri

Resimli Yaş Pasta Tarifleri

Resimli Yaş Pasta Tarifleri Kolay Yaş Pasta Tarifleri Resimli Merhaba Sevgili Melek'ler ve pasta yapmakta henüz benim gibi acemi olan tüm arkadaşlar, sizlere bu yazımızda kolay ve lezzetli yaş pasta tariflerini sunuyorum. Kolay Yaş Pasta Tarifleri Ballı Yaş Pasta Malzemeler 1 paket pötibör bisküvi 1 paket çikolata kreması 2′şer adet muz ve elma 8-10 adet beze Kiraz şekerlemesi Tarifi...

Sayfayı Paylaş