gebe
  1. BeyazMelek

BeyazMelek Super Moderator

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63

Bisküvi arası dondurma nasıl yapılır?

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında BeyazMelek tarafından paylaşıldı.

Bu konu; bisküvi arası dondurma yapımı hakkında bilgiler verilmektedir

Pratik hanımların her zaman buzluğunda misafir ağırlayacak bir hazırlıkları bulunur. İşte şimdi o hazırlıklar içinde yerini alabilecek güzel bir tarifi beğeninize sunuyoruz. Yaz aylarının vazgeçilmez tadı dondurmayla yapılan bu tarifimizle dolabınızda her zaman hazır ikramlıklarınız olacak ;)

[​IMG] [​IMG]

Sade dondurma, istediğiniz pötibör bisküvi, muz ve damla çikolata..Siz çikolata kullanmayabilirsiniz ya da muz yerine çilek doğrayabilirsiniz seçenekler size kalmış.
    Önce dondurmanın içine çikolataları koyun ve karıştırın dondurma çok sert olmasın ama çook yumuşakta olmasın muzları dilimleyin ve yine karıştırın ( ben 1 adet muz kullandım, 2 muz hatta karışık meyveler bile kullanılabilir) bisküvilerin rahat sığdığı bir kaba bisküvilerden bir sıra dizin üzerine dondurma karışımını döküp düzeltin ve yine bisküvileri mümkünse alttaki bisküvi sırası ile aynı yönde olacak şekilde yine dizin ve buzluğa koyun donduktan sonra fotoğraftaki gibi bisküvi porsiyonları halinde servis yapın.
    Not: Dilimlerin kalınlığını kullandığınız kap belirler, geniş dikdörtgen bir kapta daha ince dilimler çıkar, ben orjinal dondurma kabından biraz daha geniş bir saklama kabı kullandım..

Asena_Sule bunu beğendi.
  2. Asena_Sule

Asena_Sule Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    990
    Ödül Puanları:
    163
    ayyy çok güzele benziyor e sevdiğimşeyler dondurma ve muz yapılmasıda pratik acil bi misafir geldiğinde güzel bi ikram olur şu antalya sıcağında.

BeyazMelek bunu beğendi.
  3. BeyazMelek

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    kesinlikle canım bu tarif tam bizim buralara göre :D

Asena_Sule bunu beğendi.
  4. LaViNYaM

LaViNYaM >>>ιкιz αηηєѕι<<< Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    697
    Ödül Puanları:
    113
    hımm lezzetli hemde pretik sanırım

BeyazMelek bunu beğendi.
  5. BeyazMelek

Beğenilen Mesajlar:
    325
    Ödül Puanları:
    63
    Bence de LaViNYaM oldukça pratik düşünsene buz dolabında her daim hazır bir ikramlığın var :D birde dondurmacıysanız benim gibi değmeyin keyfimize :D:D

Bisküvi arası dondurma nasıl yapılır? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ev yapımı dondurma nasıl yapılır?

Ev yapımı dondurma nasıl yapılır?

Ev yapımı dondurma nasıl yapılır? Selam kızalr bu yaz dondurmayı evde kendim yapmak istiyorum ama evde dondurma nasıl yapılır bilmiyorum.
  2. Melekler Evde dondurma nasıl yapılır buyrun

Melekler Evde dondurma nasıl yapılır buyrun

Evde dondurma nasıl yapılır Evde Dondurma tarifi Merhaba Sevgili Melek'ler, geçtiğimiz günlerde ben gibi dondurma sevenler için http://www.meleklermekani.com/yemek-tarifleri/219540-resimli-balkabakli-dondurma-tarifi-burada-melekler.html dedik ve size lezzetli bir dondurma tarifi verdik. Şimdi ise dondurma çeşitlerinin geneline değiniyor ve evde dondurma nasıl yapılır hepbirlikte öğreniyoruz....
  3. Ev Yapımı Dondurma Nasıl Yapılır buyrun öğrenelim Melekler

Ev Yapımı Dondurma Nasıl Yapılır buyrun öğrenelim Melekler

Ev Yapımı Dondurma Nasıl Yapılır Ev Yapımı Dondurma Tarifi, Resimli Şimdi size bir teklif de bulunmak istiyorum Melek'ler. Bu yaz sıcaklarında siz de benim gibi her gece çilekli, vanilyalı ve kakaolu dondurma yemeden yapamıyorsanız, dondurmanızı evde kendiniz yapmak ister misiniz? O zaman bu yazımızda vereceğimiz ev yapımı dondurma tarifi sizlere gelsin ve şimdiden de afiyeto lsun diyoruz....
  4. Yeni Facebookda Hesap Dondurma Nasıl Yapılır Buyrun Öğrenelim

Yeni Facebookda Hesap Dondurma Nasıl Yapılır Buyrun Öğrenelim

2012 Facebook Hesap Dondurma Facebookda Hesap Dondurma Nasıl Yapılır Merhaba Sevgili melek'ler, dün ki yazımızda Dondurulmuş Facebook hesabı nasıl açılır diye sizler ile bilgi paylaşımında bulunmuştuk. Şimdi ise yeni Facebook hesap dondurma nasıl yapılır diye bilgiler aktarıyor ve 2012 Facebook hesap dondurma konusunda bilgi sahibi olmak isteyen tüm arkadaşlarımızı bu sayfamıza davet...
  5. Dondurma kızartması nasıl yapılır?

Dondurma kızartması nasıl yapılır?

dondurma kızartması dondurma kızartması tarifi Marifetli hanımların mutfaklarından enteresan tatlar çıkmaya devam ediyor. Şimdi sizlere sunacağım bu dondurmalı tatlıyı en kısa zamanda evimde de denemeyi düşünüyorum doğrusu oldukça güzel bir tatlıya benziyor. Sizlerde benim gibi beğendiğseniz hadi mutfağa meleklerim :D Malzemeler: Dış Kabuğu İçin: 1 adet yumurta akı 1 bardak robotto...

Sayfayı Paylaş