gebe
  1. MEÇHUL

MEÇHUL Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    66
    Ödül Puanları:
    48

Bitanem,değer miydi? Değdi mi?

Konu, 'Duygu Yüklü Yazılar' kısmında MEÇHUL tarafından paylaşıldı.

Meleklerime duygu yüklü bir yazı daha.Yazanın emeğine yüreğine sağlık:)
    BİTANEM, DEĞER MİYDİ? DEĞDİ Mİ?

Gece oldu yine, yalnızlık hırkamı giydim bekliyorum. Anılar masanın üzerinde duruyor mavi kaplı defterimin atında, ağlıyor kelimeler kalemimden dökülen her hatıraya. Ay parlak hiç olmadığı kadar aydınlık bir yüzüm var şimdi oturduğum koltuğumdan bana bakan Ay'a el sallıyorum, gülmek gelmese de içimden. Yalnızım bir çocuk gibi bekliyorum. Babama dedim ki dün;
    “Bana elma şekeri alır mısın? kocamanından, hiç bitmeyeninden kan kırmızısı olsun tadı şekerden de tatlı, bal gibi olanından.”
    Şaşkın zavallı babam baktı yüzüme.
    “Deli kızım benim, sen hiç büyümeyecek misin?”
    Ne diyeyim bilmem ki!. Biliyordu ki alamayacak biliyordu ki yiyemeyeceğim neden istemiştim o biliyordu..........

Kalkmak istedim oturduğum yerden, anıları göndermek bütün mumları yakmak radyomu açmak ve dans etmek istedim. Elime bir kadeh almalıydım içmeli içmeliydim bu gece. Ama ben içki sevmem ki. Unuttun! neler oluyor sana, neler düşünüyorsun delirdin mi yoksa.....
    Delirmek değildi bu adına yalnızlık diyorlar, yalnız kalınca insan başlarmış kendi ile konuşmaya, yetmezmiş dönermiş duvarlara. Karanlıkta hiç tanımadığı bir yüz çıkarmış karşısına dinlermiş konuşmaları sessiz usulca...
    Özledim hem de çok seni bitanem.Gidişini hiç düşünmedim o sahneyi sildim gözlerimden sadece avuçlarımda ıslaklığı ayrılığındı kalan. Şimdi gerçekten çocuk olmak isterdim. Ağlamak susmak için bir öpücük yanaklarıma kondurmalı annem, basmalı beni bağrına canım yavrum diye fısıldamalı kulağıma, susturmalıydı...
    Gözlerimi silmeli, saçlarımı okşamalı, gözlerime bakarak seni seviyorum demeliydi biri... Yalnızlık dedikleri şey ne illet bir hastalıkmış ki ilaç bulunmuyor.
    Bitanem, defterime yazmak istedim seni. Kalemimden dökmek sevgilerimi. Bilemedim nerden başlayacaktı sözler, anlatamadım beynim karıncalanıyordu, hatırlayamadım gözlerim yanıyordu alev alev, içim çok acıyordu. Kanadığını hissediyordum sol yanımın, sarmak için ne gerekti bilmiyordum kısacası yazamadım işte seni beni ve düşlerimizi..

2. *şiker*

*şiker* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    148
    Ödül Puanları:
    0
    canım seninde emeğine sağlık gerçekten çok güzel..

3. DarkLady

DarkLady Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Emeğine gönlüne sağlık ....

Bitanem,değer miydi? Değdi mi? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ciro mu, piyasa değeri mi

Ciro mu, piyasa değeri mi

Capital Dergisi, dünyada ve Türkiye’de zaman zaman gündeme gelen, ’şirketlerde başarıyı ciro artışıyla mı, piyasa değeri büyümesiyle mi ölçelim’ tartışması açtı. Eskiden şirketlerde başarı için ciro ve kárlılığa bakılırken, şimdilerde piyasa değerinin de öne çıkmaya başladığı tartışılıyor. DÜNYANIN dev şirketlerinin ciro ve piyasa değeri açısından farklı sıralarda yer alması, iş dünyasında...
  2. Mustafa Filmi İzlemeye değer mi

Mustafa Filmi İzlemeye değer mi

MANİSA REKOR KIRACAK 29 EKİM’DE VİZYONA GİRECEK “MUSTAFA” FİLMİ MERAKLA BEKLENİYOR. YENİ ASIR GAZETESİNDEKİ HABERE GÖRE, EGE’NİN BİR ÇOK İLİNDE SİNEMA BİLETLERİ HAFTALAR ÖNCESİNDEN TÜKENDİ... 22 Ekim Çarşamba tarihli Yeni Asır gazetesinin magazin eki Sarmaşık’ta yer alan Hacer Önoğlu imzalı habere göre, 29 Ekim’de tüm Ege “Mustafa”yı izleyecek. Haberin detayları söyle... Gazeteci Can...
  3. sonsuza dek beni sever misin?

sonsuza dek beni sever misin?

Benimle “ev”lenir misin? Hani içi çeyizliklerle dolumutfağı pancurluoturma odası olansalonunda misafir ağırlananyatak odası sabah sessizgece gürültülü olanbanyosunda şarkılar mırıldanılanbazen kahkahalar yükselen bir evdebenimle “ev”lenir misin? Benimle “ev”lenir misin? Hani iyi ve kötü gündeaşk bizi ayırana kadarkar etrafı güzelleştirmişkenve ben şu an battaniyenin altında olmak isterkensıcak...
  4. Mavi Gözlülerin Nazarı Değer mi?

Mavi Gözlülerin Nazarı Değer mi?

kimlerin nazarı değer, mavi gözlerin nazarı, nazar hakkında Halk arasında mavi gözlü kimselerin nazarının değdiği söylenir ve bu inanış oldukça yaygındır. Bilimsel araştırmaların da bunun doğruluğunu söylüyor. Haber ile ilgili detaylar ise şöyle; Nazar üzerine yazılmış şarkılar, şiirler, zamanında yaşanmışlıklarla dilimize girmiş atasözleri saymakla bitmez. Nazar göz değmesi desek de...

Sayfayı Paylaş