gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.517
    Ödül Puanları:
    113

Bitkisel kürlerle varis tedavisi

Konu, 'Herşeyin başı sağlık !' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

Varis, dolaşım bozukluğundan kaynaklanan bir rahatsızlık olup, tedavisi veya kurtulmanın yolu, erken teşhis ve önlemlerdir.Varis tedavisi denilince çok değişik tedavi olanakları akla gelmektedir. Lazerle varis ve kılcal damar tedavisi, varis çorabı, varis kremleri ve en önemlisi de varis ameliyatları bu konuda ilk akla gelen tedavi olanakları olarak akla geliyor. Ancak dengeli ve düzenli beslenmeyle varis tedavisi de oldukça yakından ilişkilidir.

Önlemler derken, uzun süre ayakta durmamak, yüksek topuklu ayakkabı giymemek, dar kıyafetler giymemek, kilo durumuna dikkat etmek, sıcak banyodan kaçınmak ve uzun yürüyüşler yapmak belli başlı önlemlerdir.

2.jpg

Başta hekim tedavisi şart olup, bitki tedavilerinden de faydalanabilirsiniz.
    Ünlü bitki uzmanının önerdiği bitki tedavileri ile de varis şikayetlerinizi azaltabilirsiniz.

Varise İyi Gelen Bitkisel Formüller :
    at-kestanesi* 40 derece ısıtılmış bir kova sıcak suyun içine, yarım fincan ezilmiş şap ve bir fincan karbonat ilave edin ve eritin. Haftada 3 gün, 15 dakika bacakları dize kadar bu küre koyun. Varisler daha yukarı çıkmış ise, aynı işlem küvette uygulanır.

* 1 litre beyaz ispirtonun içerisine 4 tane kafirun bitkisi atılır. Bu karışım, yatmadan önce varisli bölgelere sürün ve streç sararak yatın. Sabah da aynı işlemi uygulayın.
    * Bir kaba, taze çobançantası bitkisi doğranır ve üzerine sirke ilave edilir. Bu karışım 10 gün güneşte bekletilir. Elde edilen karışım ile varisli bölgeler her gün aşağıdan yukarıya doğru ovulur.
    * Fındık ağacı kabuğu ile ceviz ağacı kabuğu birlikte kaynatılır. Bu kürün suyu ile varislerin üzerine pansuman yapılır.

* Fındık yaprağı ve asma yaprağı ile hazırlanan bitkisel çaylar da varise çok iyi gelir.
    * 1 bardak kadar kaynar su içerisine 4 gram rezene ilave edilir ve 10 dakika bekletilerek süzülür. Bu kürden, günde 2-3 bardak içilir.
    * Çoban çantası otu, kekik, at kuyruğu otu ve at kestanesinin kabuğu ayrı ayrı veya hepsi birlikte çay şeklinde demlenir. Bu kürde, 3-4 su bardağı içilir.

Bitkisel kürlerle varis tedavisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ahmet Maranki’den bitkisel varis tedavisi

Ahmet Maranki’den bitkisel varis tedavisi

bitkisel varis tedavisi ahmet maranki varis tedavisi bitkisel tedavi yöntemleri ayak yanmasına çözüm Özellikle uzun süre ayakta kalanlarda zamanla oluşan varisler kişi için son derece rahatsızlık veren bir durum teşkil eder. Varisler için bir çok bitkisel tedavi yöntemi açıklansada şu an ben Ahmet Maranki'nin açıklamış olduğu varis problemi olanlara özel formülden bahsetmek istiyorum...
  2. Bitkisel varis tedavisi

Bitkisel varis tedavisi

bitkisel varis tedavisi bitkisel varis ilaçları tedavileri bitkisel varis tedavisi, tedavileri, ilaçları, suna dumankaya, Varis... Bir çok kişinin sağlık sorunları arasında geliyor varis ve günümüzde bu rahatsızlığa karşı gerek tıbbı, gerek ise bitkisel tedavi yöntemleri vardır. Zira biz bu yazımızda, Suna Dumankaya'dan bitkisel varis tedavisini ele alıyoruz Melek'ler. Suna Dumankaya...
  3. Bitkisel varis nedir tedavisi var mı

Bitkisel varis nedir tedavisi var mı

Bitkisel varis nedir tedavisi hakkında bilgisi olanlar var mı melekler. Geçen tv de Ahmet maranki bu bitkisel varis tedavisi ile ilgili birşeyler anlatıyordu ama tam sonuna yetiştim yetişemedim yani. Yardımcı olun lütfen varislerimden kurtulmak istiyorum canlarım meleklerim :)
  4. Varis Tedavisi Bitkisel Çözüm önerileri verin lütfen!

Varis Tedavisi Bitkisel Çözüm önerileri verin lütfen!

Kızlar ben de varis var ve bıktım artık ne ilaçlar denedim hangi doktorlara gittim de banamısın demiyor bu varislerim lütfen aranızda benim gibi varis olmuş ve kurtulmuş biri varsa ya da Varis Tedavisi Bitkisel tedavisini bilen var benimle Varis Tedavisi Bitkisel Çözüm önerileri paylaşsın.
  5. Sinüzite karşı bitkisel kür tedavisi

Sinüzite karşı bitkisel kür tedavisi

sinüzit nedir,sinüzit nedenleri,sinüzit belirtileri,sinüzit tedavisi,sinüzite iyi gelen bitkiler,saraçoğlu sinüzite iyi gelen bitkisel kürler Sinüslerin olduğu kanallar temizlenmez ise sinüs kanalları tıkanır böylece sinüzit meydana gelir. Sinüzitin belirtileri arasında şiddetli baş ağrısı, yüksek ateş, ışığa karşı duyarlılık, burun akıntısı veya burun tıkanıklığı şeklinde kendini...

Sayfayı Paylaş