gebe
  1. Manager

Manager Forum Okuru

Bitkisel yollarla öksürük tedavisi

Konu, 'Alternatif Tıp' kısmında Manager tarafından paylaşıldı.

doğal yollarla öksürük tedavisi öksürük tedavisi, bitkisel çözüm, doğal tedavi, şifalı bitkiler, nasıl geçer, giderilir
    Öksürük çeşitli bir çok rahatsızlıktan dolayı başımıza bela olan rahatsızlıklardan biridir. Öksürük, genelde basit sebeplerden dolayı olsa da bazen ciddi rahatsızlıklarında habercisi olabiliyor. Öksürük rahatsızlığınız varsa bu yazımızda paylaşmış olduğum bitkisel kürü uygulayarak öksürüğü tedavi edebilirsiniz. Ancak kürü uygulamanıza rağmen hala öksürük rahatsızlığı çekmeye devam ederseniz mutlaka uzman bir doktora danışmanızı tavsiye ederim.

- Andız otu kökü ezilip balla karıştırılarak yenilirse; öksürüğü dindirir, balgamı söker.

- Ardıcın taze meyvelerinin ezilmesi ile elde edilen şurup, öksürüğe çok iyi gelir.

- Böğürtlen yapraklarının içeriği oluşmadan toplanıp gölgelikte demetler halinde kurutulmasıyla yapılan şurup; kanı temizler, öksürüğe iyi gelir.

- Ebegümeci göğsü yumuşatır. Öksürük kesici olduğundan, bronşite ve nezleye iyi gelir. Bulantı ve kusmalara karşı da yararlıdır.

- Gelincik çiçeklerinden yapılan şurup, ağrıları dindirici ilaç olarak kullanıldığı gibi, öksürüğe ve öksürük gıcığına da etkilidir.

- Ihlamur çayı, kronik öksürüğü keser. Ter ve balgam söktürücüdür.

- Kenevir çayı balla tatlandırılıp içilirse, öksürük, boğmaca ve ses kısılmasına iyi gelir.

- Kırmızı yaban mersini yapraklarından yapılan şurup, öksürüğe etkili olur.

- Meşe ağacı kabuklarından yapılan çay, kanlı öksürük ve kan kusmaya çok faydalıdır.

- Meyan kökü şurubu öksürüğe iyi gelir.

- Yaban eriği ezilerek şekerle pişirilirse, öksürüğü yok eder.

2. aysegül87

aysegül87 Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    64
    Ödül Puanları:
    0
    güzel bilgiler tsk

Bitkisel yollarla öksürük tedavisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Öksürük Bitkisel Tedavisi Nedir

Öksürük Bitkisel Tedavisi Nedir

Öksürük İçin Bitkisel Tedavide En Başarılı Ürün Zencefil Macundur ve Yüzyıllardır Kullanılmaktadır.Sabah Akşam Bir Tatlı Kaşığı Alınması Yeterlidir.Zencefil Macun Aslında Tüm üst solunum yolları hastalıkları için bir mucizedir İnce kıyılmış lahana yaprakları, sirkeli suda yirmi dakika süreyle kaynatılır. Sıkılarak elde edilen sıvı bir kaba boşaltılarak gün boyu dinlendirilir. Dinlendirilen...
  2. Ender Saraç'tan Öksürük Tedavisi İçin Bitkisel Öneri

Ender Saraç'tan Öksürük Tedavisi İçin Bitkisel Öneri

Ender Saraç Öksürük İçin Kara Turp ve Bal Karışımı Tarifi Ender saraç Öksürük için Bitkisel Kür Sevgili melekler, bu yazımızda Ender Saraç'ın öksürük tedavisi için tavsiye ettiği bitkisel çözüm hakkında bilgiler bulacaksınız :) Ender Saraç’ın önerdiği siyah turp ve bal karışımı öksürüğü dindirmekte oldukça faydalı. Ender Saraç Öksürük İçin Kara Turp ve Bal Karışımı Tarifi: Öncelikle...
  3. Doğal Yollarla Öksürük Tedavisi nasıl olmalı?

Doğal Yollarla Öksürük Tedavisi nasıl olmalı?

Doğal Yollarla Öksürük Tedavisi yöntemleri istiyorum sizden bu günlerde sigaradan mı nedir bilmiyorum ama çok öksürüyor eşim ilaç da kullanmıyor bari öksürük için iyi gelen doğal tedavi uygulayalım istedim ama ne deniyelim bilmiyorum lütfen bana doğal öksürük tedavisi yöntemleri verin kızlar.
  4. Bitkisel Yollarla Faranjit Tedavisi

Bitkisel Yollarla Faranjit Tedavisi

faranjit tedavisi faranjite iyi gelen bitkiler faranjit nasıl geçer Bugünler de faranjit mağduru olan ben alternatif tedavi yolları aramaya başladım. Faranjiti olan iyi bilir ki ses kısıklığı, boğaz ağrısı gibi belirtiler ile birlikte kişiyi iyice halsiz bırakır. Faranjite iyi gelen şifalı bitkiler hakkın da sizlerin de işinize yarayacak bilgileri sizlerle paylaşıyoruz. Faranjit nedir...
  5. Evde öksürüğü geçirmenin yolları

Evde öksürüğü geçirmenin yolları

Öksürük, aslında boğaz ve solunum yollarını temizleyen oldukça faydalı bir reflekstir. Genellikle sonbahar ve kış aylarında sıkça görülen öksürük, birçok hastalığın da habercisi olabiliyor. Sıklıkla soğuk algınlığı, üst solunum yolu enfeksiyonlarından kaynaklanan öksürük, özellikle sigara içen kişiler de balgamlı olarak görülür.Öncelikle, öksürüğün neden kaynaklandığı bilinmeli ve bilinçsizce...

Sayfayı Paylaş