gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Bitter Çikolatının Kalbe Faydası

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Bitter Çikolatının Kalbe Faydası var mı kızlar ben öyle bişey duydum acaba yanlış mı duydum

2. Misafir

Misafir Forum Okuru

Bitter Çikolatının Kalbe Faydası
    Bitter çikolatanın sağlığa iyi geldiğine dair inanışa bilimsel destek geldi. ABD’deki San Diego Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmaya göre düzenli olarak bitter çikolata tüketmek kalbe iyi geliyor.

Araştırmaya göre miktarı abartmamak kaydıyla bitter çikolata, kan şekerini ve kolesterol seviyesini düşürüyor. Çikolatada bulunan “flavanol” adlı bileşik antioksidan özelliği de taşıyor. Ancak uzmanlar günlük tüketim miktarının 50 gramı geçmemesi gerektiği konusunda uyarıyor.

Bitter Çikolatının Kalbe Faydası konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kuruyemişlerin faydası...

Kuruyemişlerin faydası...

Beslenme ve yaşama tarzına özen göstermeyenlerin bile kabuklu yemiş yiyerek kalp hastalıklarına yakalanma riskini yüzde 40 oranında düşürebildiği tespit edildi. Kabuklu kuruyemişlerin faydaları bununla da bitmiyor. Badem: Kuru ciltlerin yağlanmasını sağlar. Bedeni ve zihni yorgunluğu giderir. Baş ağrısı, karaciğer ve böbrek ağrılarını hafifletir. Hamilelerin zayıf düşmemesini sağlar. Sütle...
  2. Aspirin'in  faydası

Aspirin'in faydası

Mucize ilaç aspirinin osteoporoz (kemik dokusunun içinde anormal derecede boşluk oluşması) tedavisinde de kullanılabileceği bildirildi. Los Angeles'daki Güney Kaliforniya Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi'nden Dr. Songtao Shi ve arkadaşlarının fareler üzerinde yaptığı ve PLoS One dergisinde yayımlanan araştırmaya göre, düşük dozdaki aspirin kemiklerin kırılmasına yol açan hücrelerin...
  3. Kahveli Bitter Çikolatalı Bisküvi

Kahveli Bitter Çikolatalı Bisküvi

bitter çikolata nasıl eritilir çikolata nasıl eritilir benmari usulü benmari usulü eritme Malzemeler: 2 yemek kaşığı türk kahvesi 1 su bardağı toz şeker 1 adet yumurta 1 paket oda sıcaklığında margarin 1 paket vanilya Aldığı kadar un Üzeri için: 1 paket tarçınlı dekor şekeri 200gr. bitter çikolata Yapılışı: Oda sıcaklığında yumuşatılmış margarin, yumurtai toz şeker, vanilya, kahve ve...
  4. Beyaz çikolata mısınız bitter çikolata mı

Beyaz çikolata mısınız bitter çikolata mı

Çikolatadan çikolataya fark var. Tıpkı insanlar gibi. Hiç düşündünüz mü, çikolata olsaydınız hangi türden olurdunuz? Beyaz mı, bitter mi; belki bal badem, belki de fıstıklı... İnsanlarda nasıl bir tat bırakıyorsunuz? Merak ediyorsanız, test edin gerçeği görün! Beyaz çikolata mısınız bitter çikolata mı
  5. çimenin faydası

çimenin faydası

çimenin faydaları çimeni evdede yapabiliriz buğdayı ekin bikaçgün bekleyin Çimen Suyu K, E, C, A, B, B12 , B9 , B8 , B6 , B3 , B2 ve B1 Gibi Vitaminler İçerir K, E, C, A, B, B12 , B9 , B8 , B6 , B3 , B2 ve B1 gibi vitaminler içeren `çimen suyu`nun içindeki mineraller de bir o kadar fazla: Bakır, demir, magnezyum, potasyum, manganez, iyot, kalsiyum, fosfor, selenyum, sülfür, bakır, çinko...

Sayfayı Paylaş