gebe
  1. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...

Biz Bizleri Bıraktığımızda ; Sen Bizleri Bırakma Yarab ...

Konu, 'Tüm İslami Bilgiler' kısmında FiRaRi_MeLeK tarafından paylaşıldı.

İnsan olarak dünyaya geldik . Kainatın en şerefli varlığı olarak hayata açtık gözlerimizi . Küçüktük , güçsüz , savunmasız ve himayesiz ... Ama birilerini hizmetkar kıldın bizlere . Yüzümüze tebessümle bakan , sevgiyle bizleri bağırlarına basan bir ana ve bir baba bahşettin . Sıcacık bir yuvamız vardı . Dışarda ki yağan yağmur ve karlar hiç ilgilendirmemişti bizi ve yine hiç üşütememişdi rahmetinle beslenen sinelerimizi . Sürdüğümüz zevk ve sefalar hep emeksizdi . Bizler şanına yakışan mertliğin ve yine zatına yakışan rahmetin nimetleriyle besledik hep nefislerimizi . Zamana sen hükmediyordun . Gündüze ve geceye sen hükmediyordun . Büyüdüğümüzün farkında bile değildik . Biz geceleri sıcak yatağımızda yatarken ; uzuvlarımıza hükmeden ilahi kudretin çepeçevre kuşatıyordu bizi . Kainatı emrimize amade yapmıştın . Öyle ki senin kudretin karşısında dağ taş bile ; daha saçındaki tek bir tele hükmedemeyen aciz bir beşere boyun eğmişti . Nimetlerin , güzelliklerin , lütuf ve keremlerin öylesine sonsuz , öylesine baş döndürücüydü ki , istifade ederken bile ondaki hazzı yaşarken , hayret ve şaşkınlığımızı hiç gizleyememiştik . Takvimden koparılan her yaprak ve saçımıza düşen her aklar şüphesiz dönüşün yalnız sana olduğunu haykırıyordu . Fakat biz buna rağmen , bu ilahi gerçeği bir türlü görmek istemiyorduk . Nankördük çünkü . Dünyayı , yaratılışından beri kimseye tapulamayan ilahi kanundan , ısrarla bizleree tapulaması için ömrümüzü heba ediyorduk . Aslında görüyorduk da . Her ne kadar da kör olması için gözlerimizi görmemeye davet etsek de , her gün birilerinin ; genç yaşlı demeden , kadın erkek demeden bu dünyaya bir daha gelmemek üzere ayrılık gemisine binerek , zamandan demir alma vaktinin geldiğini haber veren buğulu gözlerine şahit oluyorduk . Biliyorduk meçhule giden geminin dönüşü hiç olmayacak . Çok çabuk unutuyorduk ama , belki de hatırlamak ürkütüyordu bizi . Nasıl ürkmeyelim ki daha biz , hiçbir hazırlığımızı yapmadık ... Valizimize koyacağımız eşyaları hazırlamak bir yana dursun ; biz daha valizimizin bile olmadığının farkına dahi varamadık ... Beklemiyorduk ki hiç . Nasılsa gençtik . Daha önümüzde uzun yıllar vardı . Güneş , çok kez daha bizim için doğacak ; ve yine Güneş , çok kez daha bizim için batacaktı ... Daha önümüzde kırmamız gereken nice kalpler vardı . Hakir görüp , aşağılamak istediğimiz nice insanlar ... Ve yarınlarımızı süsleyen nice hayaller vardı . Daha işe girecektik , evlenecektik . Bizi dünyaya getiren koruyucu meleklerimize en güzel hediye olarak ; bizlerden bir parça olacak yavrularımızı rengarenk paketlerle süsleyecektik . Hep yarınlara dair planlar yaptık , bugünü kurtarmadan yarının derdine düştük . O kadar düşünceli ve yine o kadar ileri görüşlüydük ki 24 saat sonrasının sancısını daha şimdiden çekerken ; bitmek bilmeyen , tükenmez yarınların telaşını hiç yaşamadık yaşayamadık ... Asıl gelecek olan mutlak yarınları hiçbir zaman hesaba katmadık ... Kainatın özünde seni haykıran kurtuluş sesine kulaklarımızı tıkarken ; nefsimizin daha şimdiden yakmaya başladığı cehennem kokan şeytani sesine hep kucak açtık ... Biz seni unuttuk , unutmamamız gerekeni unuttuk . Amaçlarımız , gayelerimiz Nuh ' un gemisine binmek olmalıyken ; araçların beyhudeliği ile avunmak , onlarla vakit öldürmek en büyük gayemiz oldu . Doğmamız senin elindeydi , yaşamamız senin elindeydi ve yine ölmemiz senin elindeydi . Bizler tüm bu hakikatlere iman ederken , acziyetimiz böylesine başımızı aşarken ; sana dost olabilmek için değil , dost olanların safında bulunmak için değil ; düşman olan ve düşman olabilmek için çırpınan batan geminin yolcuları arasında saf tuttuk ... Çünkü bizler nankördük , sana layık kul olamadık ... Mert olan Allah ' a , namertlik yaptık ... Sen bizleri affet Allah ' ım . Kalbimizi , fikrimizi ve zikrimizi nurun ile aydınlat . Seni bilen , sana inanan , seni tanıyıp da sana iman ettiğini söylerken ; sözleri ile özü bir olan yaşadığı gibi değil de ; inandığı gibi yaşayan kullarından eyle . Sen bizleri affeyle Rabbim ... Biz bizi bıraktığımız zaman , ne olursun SEN BİZLERİ BIRAKMA YARAB ...

Biz Bizleri Bıraktığımızda ; Sen Bizleri Bırakma Yarab ... konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bizi bize bırakma ALLAHIM

Bizi bize bırakma ALLAHIM

Canım yanıyor,içimde bir sızı nedenini bilmiyorum Adı sensizlik belki Yada ulaşamamak ,ağlayamamak derinden, Kıyamdayken başka yerde,secdedeyken başka yerde olmak Yönelememek sana içten bir aşkla Canım yanıyor ya Rabbel alemin Bir sızı var anlayamadığım, Canım yanıyor Ya Erhamerrahimin Adını koyamadığım, Bugün gitmek istedim buralardan Sana yakın olmak...
  2. Gripin - Zamana Bırakma Bizi

Gripin - Zamana Bırakma Bizi

Zamana Bırakma Bizi Son bir defa Dokunur ruhuna Dilimden kalbine Apaçık bir muhtira Zamana birakma bizi Vucutlara böler kalbimizi Başka dudaklar deger Silinir muhrumun izi Sanilmasin yastayım yapyalnizim Yoluma devam ederim kaldığım yerden Yalanlardan duvar ördüm göğsüme Bir daha yara almam vurdugun yerden Son bir defa Gel sarıl boynuma Ayrılıktan bahsetme Ya da git kendi...
  3. Bizi bize bırakma ALLAHIM ..BİZİ BİZE BIRAKMA! ! !

Bizi bize bırakma ALLAHIM ..BİZİ BİZE BIRAKMA! ! !

Canım yanıyor içimde bir sızı nedenini bilmiyorum Yada ulaşamamak,ağlayamamak derinden, Kıyamdayken başka yerde, secdedeyken başka yerde olmak Yönelememek sana içten bir aşkla Canım yanıyor ya Rabbel alemin Bir sızı var anlayamadığım, Canım yanıyor Ya Erhamerrahimin Adını koyamadığım, Bugün gitmek istedim buralardan Sana yakın olmak için,uzakları yakın yapabilmek için, Çıktım viran...
  4. Bizi bize bırakma ALLAHım..ben beni bıraktığım zaman, SeN (c.c.) beni bırakma ALLAH'ı

Bizi bize bırakma ALLAHım..ben beni bıraktığım zaman, SeN (c.c.) beni bırakma ALLAH'ı

Canım yanıyor, içimde bir sızı nedenini bilmiyorum..! Adı Sen'sizlik belki...! Yada ulaşamamak, ağlayamamak derinden, Kıyamdayken başka yerde, secdedeyken başka yerde olmak..! Yönelememek Sana içten bir aşkla, Canım yanıyor ya Rabbel Alemin, Bir sızı var anlayamadığım, Canım yanıyor Ya Erhamerrahimin Adını koyamadığım, Bugün gitmek istedim buralardan..! Sana yakın olmak için,uzakları yakın...
  5. Aşk-ı Memnu’nun Bize Bıraktıkları…

Aşk-ı Memnu’nun Bize Bıraktıkları…

İki yılır bütün Türkiye’yi ekrana bağlayan fenomen dizi Aşk-ı Memnu, Perşembe günü gene bütün Türkiye’yi, hatta meclisi bile, televizyon ekranlarına kitleyerek bitti. Peki ya şimdi? Ne kaldı geriye? Asmalı Konak, Sıla, Gümüş, Binbir Gece… Hepsi kitleleri ekrana bağlayan dizilerdi ama hiç biri Aşk-ı Memnu gibi fenomen olmadılar. Hiç biri hayatımızı bu denli derinden etkilemedi. Dizi...

Sayfayı Paylaş