gebe
  1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

Biz Kadınlar Neden Çok Ağlarız ?

Konu, 'Kadınca' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

ağlayan kadın, resimleri, nedenleri, hakkında bilgileri merak ediyorsanız buyrun yazımıza arkadaşlar.

biz kadınlar neden çok ağlarız. her başımız sıkıştığında, üzüldüğümüzde, sinirlendiğimizde, mutlu olduğumuzda hep ağlarız. erkeklere göre biz kadınlar neden çok sulu gözlüyüz acaba :D:D işte bu yazımızda biz kadınların neden çok ağladığını sizlere sunuyoruz melekler.

Ağlamanın bilimsel sebepleri ve gözyaşlarının esas nedeni :

Duygusal bir deneyimden sonra ağladığımızda, gözyaşlarımızda biriken ve stresin neden olduğu proteinler çok daha yoğundurlar. Hatta William H. Frey, Muriel Langseth gibi kabul görmüş araştırmacılar, 1985’te yayımlanan ‘’Ağlamak: Gözyaşlarının Gizemi –Crying: The Mystery of Tears’’ adlı kitaplarında gözyaşının önemi hakkında yazmışlardır.

Başka bir deyişle vücudumuzun duygusal ya da fiziksel durumuna göre zehirli olabilecek hormonlardan kurtulması için ağlarız ve ağlama ihtiyacı duyarız. Aşırı stres hormonları bağışıklık, kilo alma ve psikolojik moda etki eder. Ağlamak ise sadece parasempatetik sinir sistemimizin, sempatetik sinir sisteminin acıya, kaçışa, kavgaya, krizlere hatta yoğun bir sevince verdiği tepkiyi yönetmesinin etkisini azaltmakta kullandığı metotlardan biridir.

Yani iyi bir ağlama nöbetinin, iyi haberlerle rahatladığımızda, aşırı bir şekilde sevindiğimizde, yas tuttuğumuzda veya korkutucu bir olaydan sonraki hislerimiz için en iyi (ve yutması en kolay) ilaç olduğunu söyleyebiliriz.
    Tedbir olsun diye de söylemek gerek: Uzun süreli ve tekrarlanan ağlama hali, ciddi depresyon nedeniyle doktorun reçeteli olarak verdiği antidepresan ilaçların beyindeki kimyasal yapıyı değiştirmesiyle alakalı olabilir.
    Ama genel olarak; gelecek sefer ağlamak istediğinizde, kendinizi ağlamaya bırakın gitsin. Unutmayın, ağlamak bir zayıflık göstergesi değildir.

2. DeRTLeRiN_eN_GüZeLi

DeRTLeRiN_eN_GüZeLi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler....

3. kızmızı oje

kızmızı oje Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ağlamayın aksine gülün! annem "kızım çok güldüm bak biz varız videoda" dedi, burnumu çeke çeke izlerken gülmekten öldüm:)
    kendinizi neşelendirin biraz, her kadının buna ihtiyacı var.
    buyrun benim videoma gülebilirsiniz mesela :)))

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 5 Mayıs 2011
  4. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    mesela ben üzülsem hemen ağlarım böyleyim değiştiremiyorum bu huyumu

5. £WA

£WA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    ilkim su yanlız değilsin canım aynıyım yapmak istemiyorum ama akıyo işte

Biz Kadınlar Neden Çok Ağlarız ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Kadınlar Neden Çok Konuşur

Kadınlar Neden Çok Konuşur

kadınlar neden çok konuşur kadinlar neden cok konusur kadınların çok konuşması ile ilgili sözler Konuşma faaliyeti sol beyinde gerçekleşiyor. Erkeklerin sol beyni kadınlara göre daha az geliştiği için konuşma konusunda iyi değiller. Erkekler çoğunlukla kafalarının içinde konuşuyor, çünkü kadınların iletişim kurma konusundaki sözel yeteneklerine sahip değiller. Gün sonunda erkeğin işten...
  2. Biz Kadınlar Neden Çok Yemek Yiyoruz ?

Biz Kadınlar Neden Çok Yemek Yiyoruz ?

kadınlar, neden çok yemek yer, kadınlar hakkında merak edilenler, sağlıklı yaşam, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun arkadaşlar. biz kadınlar ne çok yemek yiyoruz :D:D üzülünce yemek yee, sinirlenince yemek yee, sıkılınca yemek yee :D:D peki biz kadınlar neden bu kadar çok yemek yiyoruz merak ediyormusunuz melekler ? ozaman yazımızı okuyun :D:D Kadınların beyin yapıları kimyasal...
  3. Kadınlar neden çok konuşur?:)

Kadınlar neden çok konuşur?:)

Böyle bir konu açılmışmıydı bilmiyorum ama merak ettim gerci araştırdım ama sizin fikirlerinizi almak istiyorum acaba kadınlar neden erkeklerden fazla konuşur hatta bazı zamanlar erkekleri artık yoldan çıkarır :D:D Gerçi ben sessiz bir bayanım ama yeri geldiğinde ben de cok konuşurum yani hahaha hadi bakalım melişler bekliyorum topiğe sizde paylaşın fikirlerinizi bu kadınların derdi neymiş...
  4. Kadınlarda Kahverengi Akıntı Neden Olur?

Kadınlarda Kahverengi Akıntı Neden Olur?

kahverengi akıntı nedir,kahverengi akıntının sebepleri,vajinadan kahverengi akıntı gelmesi,kahverengi akıntı gebelik belirtisimi,kahverengi akıntı hakkında bilgiler Kadınlarda vajinal akıntı adet dönemlerinde olağan olarak görülebilmektedir. Vajinal akıntının rengi ve görünümü adet döngüsünün farklı evre ve sürelerinde farklılık gösterebilir. Kadınlarda ovulasyon yani yumurtlama evresinden...
  5. Hamileyim akıntım çok ne yapmalıyım?

Hamileyim akıntım çok ne yapmalıyım?

gebelikte vajinal akıntı,hamilelikte vajinal akıntı,gebelikte vajinal akıntı neden olur,hamilelikte vajinal akıntı nasıl geçer,hamilelikte vajinal akıntı tedavisi hakkında bilgiler Vajinal akıntı gebelik süresinde artabilir ve şiddetlenebilir.Akıntının muhteviyatında yer alan yüksek asit oranının, zararlı bakterilerin üremesini engellemede rolü olduğu düşünülür. Doğum yaptıktan sonra da...

Sayfayı Paylaş