gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Bizi De Dünyayi Da Affet

Konu, 'Şehit Şiir-Mektup' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Mehmet daha çok küçüksün Mehmet Bilmiyorsun tabii neden bu sonsuz nöbet
    O kadar vaktin olmadı zaten
    Ama sen ümit etmeye devam et

Mehmet bilemiyoruz Mehmet
    Böyle mi sürecek bu ilelebet
    Değişir mi dünya
    Döner mi devran
    Sen ümit etmeye devam et

Öyle bir karanlık kutu ki insan
    Kimse hakiki bir cevap veremez sorsan
    Söz dediğin, insan icadi lisan
    Ama sen yine de hep hayattan bahset

Mehmet gitmiyor gözün gözümden
    Hiç büyümemişsin tanıdım çocuk yüzünden
    Kan geldi kederden özümden
    Sen anacığını düşün çok dikkat et

Mehmet küçücüksün Mehmet
    İnsan soyu böyle en nihayet
    Öteki desen beriki desen
    Kendini de bizi de
    Dünyayı da affet

SEZEN AKSU

Bizi De Dünyayi Da Affet konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. özcan deniz-beni affet

özcan deniz-beni affet

Beni affet Kaybetmek için çor erken Sevmek için de çok geç Beni affet Bir adım kalmalı geriye Kırılmış şeylerin nihayetine Yalnızlığın eşiğinde Beni affet Ben seni sevdiğim zaman bu şehirde Yağmurlar yağardı Beni seni sevdiğim zaman bu şehirde Ayrılık kurşun gibi ağırdı Beni affet Şiirler gözlerini Şarkılar saçlarını söylemedi Beni affet Bir adım kalmalı geriye Kırılmış şeylerin...
  2. Biz De Çocuktuk..

Biz De Çocuktuk..

Hijyenik olmayan pamuklu cocuk bezi ile tahta besik ile buyuduk. Cocuklar icin guvenli kapaklar, kilitler, elektirik prizleri yoktu ve bisiklete kasksiz binerdik. Gidecegimiz yere yanimizda bir koruyucu ile degil yalniz giderdik hic bir rizikoyu dusunmeden... . Otomobil de cocuk koltugu olmadan ve kemer baglamadan tasirdi bizi. Cesmeden su icerdik.. Pasta yerdik, ekmek yerdik,...
  3. Deniz kaplumbağaları bizi terkediyor

Deniz kaplumbağaları bizi terkediyor

Kıyıya yakın yerlerde yapılan avcılık ve çevre kirliliği gibi insan kaynaklı faktörlerin, caretta caretta ve chelonia mydas türü deniz kaplumbağalarının sahillerimizden uzaklaşmasına neden olduğu bildirildi. Mersin Üniversitesi (MEÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Başkanı Prof. Dr. Serap Ergene, bilinçsiz faaliyetlerin sahile çıkan deniz kaplumbağası sayısının her geçen yıl...
  4. Bizi Affet!

Bizi Affet!

En son ne zaman üstüne titremiştik? Ne zaman değerli kılmıştık? Ucuzlatmadan, ayaklar altına almadan en son ne zaman gerçekten yaşayabilmiştik? Bizler, aşkı şimdi bulunduğu yere getirenler, suçluyuz. Birisini sevmeyi unuttuğumuz için, bencilliğimizi aşka karıştırdığımız için suçluyuz. Kimler sildi aklımızdan saflığı? Biz bu kadar kirlenmiş çocuklar değildik? Zaten ne ara büyüdüğümüzü bile...
  5. Affet bizi ey ask...

Affet bizi ey ask...

Ferhat’ın yoluna çıkan dağın adı unutuldu. Şirin’i hapseden zindanların duvarları çoktan toz oldu. Ferhat’ın Şirin’e aşkı dillerin ucunda sımsıcak konuşuyor, kalplerin taraçalarında terütaze nefes alıp veriyor. Dağ yıkıldı, duvarlar unutuldu, araya girip ayıranların isimleri anılmadı; ancak Ferhat’ın kalbinde olan, Şirin’in ruhunda gezinen aşk dağ gibi dimdik ayakta duruyor, yamaçlarını...

Sayfayı Paylaş