gebe
  1. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0

bizi hatirlayin

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında nisan tarafından paylaşıldı.

Rumelili yüzbaşı İbrâhim Ağa adında bir kimse Bolu'da bir müddet vazîfe yaptı. Memleketine döneceği zaman Mustafa Sâfî Efendiyle vedâlaşmak için ziyâretine gitti. Vedâlaşıp giderken yüzbaşı İbrâhim Efendiye; "Yolculuğunuz sırasında sıkıntıya düşerseniz bizi hatırlayınız. Selâmetle memleketine ulaşırsın." dedi. Yüzbaşı İbrâhim Ağa bir gemiye binip yola çıktı. Denizde bir müddet yol aldıktan sonra fırtına çıkıp, bindiği gemi batmaya yüz tuttu. Yüzbaşı İbrâhim Ağa suyun dibine doğru batarken Mustafa Sâfî Efendinin kendisine vedâlaşırken söylediği sözü hatırlayıp, Allahü teâlânın izniyle Mustafa Sâfî Efendinin rûhâniyetinden yardım istedi. O anda Mustafa Sâfî Efendi gözüküp onu elinden tuttu ve sudan çıkardı.
    Sonra da;
    "Suyun üzerinde bağdaş kur otur! Korkma bir gemi gelip seni kurtaracak!" buyurmuştur. Biraz sonra bir gemi gelip onu kurtarmış ve memleketinin sâhiline götürüp bırakmıştır. Bu hâdiseden sonra Yüzbaşı İbrâhim Ağa memleketinden Bolu'ya giderek Mustafa Sâfî Efendiye talebe olmuş ve ömrü boyunca orada kalmıştır.

2. esena

esena Aktif Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Ce: bizi hatirlayin
    ellerine sağlık canım güzel bi paylaşımdı dostumsun

3. nisan

nisan Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Ce: bizi hatirlayin

sende bnm dostumsun ve herzaman icin bunu unutma canimm

4. Ayışık

Ayışık Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: bizi hatirlayin

emeğine sağlık

bizi hatirlayin konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Biz Diriltiriz Biz

Biz Diriltiriz Biz

Bizi Boş Çevirmez Muhammed bin Câfer isimli bir genç anlattı: Geçim sıkıntısı içindeydik. Bir gün babam; "Oğlum gel İmâm-ı Askerî hazretlerine gidelim. Onun çok cömert olduğunu söylüyorlar. Bizi de boş çevirmez. Bir ihsânda bulunabilir." dedi. Ben de "Peki, baba sen onu hiç gördün mü?" deyince; Babam: "Hayır" diye cevap verdi. Daha sonra beraber yola...
  2. Bizi bize bırakma ALLAHIM

Bizi bize bırakma ALLAHIM

Canım yanıyor,içimde bir sızı nedenini bilmiyorum Adı sensizlik belki Yada ulaşamamak ,ağlayamamak derinden, Kıyamdayken başka yerde,secdedeyken başka yerde olmak Yönelememek sana içten bir aşkla Canım yanıyor ya Rabbel alemin Bir sızı var anlayamadığım, Canım yanıyor Ya Erhamerrahimin Adını koyamadığım, Bugün gitmek istedim buralardan Sana yakın olmak...
  3. Bizi bize bırakma ALLAHIM ..BİZİ BİZE BIRAKMA! ! !

Bizi bize bırakma ALLAHIM ..BİZİ BİZE BIRAKMA! ! !

Canım yanıyor içimde bir sızı nedenini bilmiyorum Yada ulaşamamak,ağlayamamak derinden, Kıyamdayken başka yerde, secdedeyken başka yerde olmak Yönelememek sana içten bir aşkla Canım yanıyor ya Rabbel alemin Bir sızı var anlayamadığım, Canım yanıyor Ya Erhamerrahimin Adını koyamadığım, Bugün gitmek istedim buralardan Sana yakın olmak için,uzakları yakın yapabilmek için, Çıktım viran...
  4. Size hizmet edenleri daima hatirlayin..

Size hizmet edenleri daima hatirlayin..

Size hizmet edenleri daima hatirlayin..:11: Bir pastanin uc otuz paraya satildigi gunlerde 10 yasinda bir cocuk pastaneye girdi. Garson kiz hemen kostu.. Cocuk sordu: "Cukulatali pasta kac para?.." "50 cent!.." Cocuk cebinden cikardigi bozuklari saydi. Bir daha sordu: "Peki dondurma ne kadar.." "35 cent" dedi garson kiz sabirsizlikla.. Dukkanda...
  5. Sinirlenince bu Hikayeyi hatirlayin

Sinirlenince bu Hikayeyi hatirlayin

Sinirlenince bu Hikayeyi hatirlayin, Sinir hikayeleri, Sinirle ilgili, üzüntülü Mesajlar, Hikaye Adam yeni kamyonuna bakmak için evinden çıktığında, üç yaşındaki oğlunun gayet mutlu bir biçimde elindeki çekiçle kamyonunun kaportasını mahvettiğini görmüş. Hemen oğlunun yanına koşmuş ve çocuğun eline çekiçle vurmaya başlamış. Biraz sakinleşince oğlunu hemen hastaneye götürmüş. Doktor,...

Sayfayı Paylaş