gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Bizim Asker

Konu, 'Şehit Şiir-Mektup' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Davul zurna yolcu ederiz seni
    En büyük asker bizim asker
    Emri vazife eyler isen eğer
    Melekler seni korur asker

Arınırsın ocakta,sivil esvaptan
    Kolaylık dileriz sana Allahtan
    Korkma sakın gölgeden,karanlıktan
    Nöbetin kolay olsun asker

Çok ararsın annenin aşını
    Olmaz bu kadar diye sallama başını
    Taşına dikkat et, kırma sakın dişini
    Salla kaşığı mercimeğe afiyet olsun asker

Eksik etme bizden nameni
    Boşa gitmesin,vatanını emeği
    Unutma sakın,dostlarım demeyi
    Sigaranı arkadaşın ile böl'de iç asker

Duygu selidir biliriz askerlik
    Arkadaş muhabbeti ile olur dirlik
    Hangi kıtadasın,birliğin hangi birlik
    Şiirine,türküne dökte yaz,gönder asker

Bizim Asker konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Asker

Asker

Başlarında değerli biri bulunan asker topluluğu Müslümanlar için yardıma, Bir şehre yada yerleşim alanına askerlerin girmesi yağmur ve berekete, Başıbozuk asker, çapulcu ve ayaktakımı kimselere delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Ordu.)Rüyada asker olmak, zorluklara rağmen zengin ve ünlü olabilmek demektir. Askeri silahsız görmek, iyi diye bildiğiniz birisinin size kötülüğünün dokunacağına...
  2. asker

asker

Başlarında değerli biri bulunan asker topluluğu Müslümanlar için yardıma, Bir şehre yada yerleşim alanına askerlerin girmesi yağmur ve berekete, Başıbozuk asker, çapulcu ve ayaktakımı kimselere delalet eder. Rüyada asker olmak, zorluklara rağmen zengin ve ünlü olabilmek demektir. Askeri silahsız görmek, iyi diye bildiğiniz birisinin size kötülüğünün dokunacağına işarettir. Bir konuda karar...
  3. Askerlerin Askeri Olmayan Suçlari :

Askerlerin Askeri Olmayan Suçlari :

Madde 2 - Askeri şahısların askeri olmayan suçları için Türk Ceza Kanunu hükümleri tatbik olunur.
  4. Asker Karıncalar

Asker Karıncalar

Avcı karıncalar bahsinde adları geçen «Dorylus» karıncaları aslında asker karıncalar'dır. Fakat bu türler dövüşmemekte, sadece öldürmektedirler. Başka bazı karınca türleri askerlik taktik ve stratejisinin uzmanı kesilmişlerdir. Bunların bir kısmı saldırgansa, öbürleri de savunmada dikkate değer teknikler uygularlar. Kendilerini savunmayacak kadar korkak karınca türleri tek tüktür:...
  5. askerime

askerime

canım sevgilimm senı cok sevıyorumm gıttıgın 1 yıl oldu ama ben senı hala unutmadım hep aklımdasınn... senı çok sevıyorumm aşkımm ne kadar özlesemde üzülsemde beklemenin sonunda sen oldugunu bılmek bıle guzel bu bıle yetıyor bana ben senı 15 ay degıl omur boyu bıle beklerımm... bebişimm gel artık senı cok ozledımm kendımı okadar yanlız hıssedıyorumkı sensız buralarda hep bıseyler eksık !...

Sayfayı Paylaş