gebe
  1. ARWEN

ARWEN Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0

Bizim Evimiz Bir İnsan Mabetidir

Konu, 'Çocuk Sağlığı ve Eğitimi' kısmında ARWEN tarafından paylaşıldı.

Bu evde; Şiddet içermeyen karşılık bulunur.[​IMG]

Kimse kimseye vurmaz veya birbirimizi incitmeyiz.

Birbirimizi iyi ve güzel davranışa yüreklendiririz.

Aile olarak bütünlüğümüzün yanı sıra farklı bireyler oluşumuza saygılıyız.

Her birimiz kendi yarattığımız kargaşadan ve başarıdan sorumluyuz.

Her birimiz kendi bedenimizden hoşnut olma özgürlüğünü ve kişisel mesafe sahibi olma hakkını taşırız.

Sorunlar ve duygular hakkında birbirimizle açık konuşuruz.

Birbirimizi asağılamaz yada ad takmayız.

Hiç birimiz bir diğeriyle kıyaslanmaz.

Hayati tehlike olmadığı sürece hiçbirimiz bir diğerimizin yaşam için gerekli derslerini ögrenmesini önlemez ve korumacılığa girişmeyiz.

Hiçbirimiz istemediğimiz şeylere zorlanmayla maruz bırakılmayız.

El sakası gibi çeyler olmaz, kimse kimsenin ensesinde solumaz. Saygılı bir yakınlık içindeyiz.

Büyük sorunlar hiç bir zaman halının altına süpürülen "SIR"lar haline gelmezler.

Bizim Evimiz Bir İnsan Mabetidir konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bİzİm Evİn Hallerİ..

Bİzİm Evİn Hallerİ..

Belki kimse izlemiyor.Ama ben bu dizinin hayranıyım..hafta içi hergün saat 4te başlıyor..hani eskiden ferhunde hanımlar vardıya..işte ona benzer bişey..ama çok zevk alarak ve keyifle izliyorum..tiryakisi olanlar sizleride bekliyorum..
  2. "Biz"in riski bu... giriyorum...

"Biz"in riski bu... giriyorum...

Gerçeğimin tam içindeyim, yavan bir düş edasıyla Sahiplenmeye çalıştıkça ellerimin arasından yavaş yavaş kaymasını izlediğim Biraz acılı bolca tuzlu bir gerçek... Güçlü görünmek zorunda kalmadan kabullenmek Ve kendine arkanı dönmek.. Hatta zaman zaman tanımadığın bir yabancıya bakar gibi bakmak.. kendine... Küslüğüne... hiçliğine bir eyvallahlık gülümsemek.. Çaresizliğe kapanmış...
  3. Yaratılmış bir insan olarak insan!

Yaratılmış bir insan olarak insan!

Dünyada giderek güçlenen materyalizmi benimsemiş olan insanlığın zamanla unuttuğu en önemli kavramlardan biri kendinin yaratılmış bir varlık olduğudur. Bu kıymetli bilgiye zamanımızda ancak yüzeysel olarak değinebilen ve bilinçli bir şekilde sahip olmayan insan, fiziksel dünya ve materyalizmle aşırı özdeşleşmiş olmasından kaynaklanan ciddi sorunlar yaşamakta ve her geçen gün daha da...
  4. Biz (süper bir şiir)

Biz (süper bir şiir)

süper şiirler süper bir şiir uslanmam şiir Bu harika şiiri sizler için resimlendirdim meleklerim.... * * * * * * *

Sayfayı Paylaş