gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Blender ve çelik tencereler

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Mutfakların vazgeçilmez yardımcılarından blenderleri temizlemek epey yorucudur. Fakat, pratik bir yolla bunun üstesinden kolayca gelebilirsiniz. Bunun için, blenderin yarısına kadar, ılık su doldurun ve çalıştırın, içindeki tüm lekelerin çıktığını göreceksiniz. Yemek yaparken çelik tencereniz yandıysa, sakın üzülmeyin. Tencerenizi yeniden pırıl pırıl yapabilirsiniz. Bunun için 1 tatlı kaşığı karbonat ve 1 fincan sirkeyi tencerenizde kaynatın. Hem üzerine işleyen kara lekeler çıkacak, hem de tencereniz tertemiz olacaktır.

2. *jellibon*

*jellibon* Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    36
    Ödül Puanları:
    48
    Cevap: Blender ve çelik tencereler
    çok süpermiş emeğinize sağlık

3. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113
    Cevap: Blender ve çelik tencereler

bilgi için teşekkürler emeğine sağlık canım

Blender ve çelik tencereler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. çelik tencerelere

çelik tencerelere

 Paslanmaz çelik tencereniz matlaşırsa, biraz sirkeyi ateşe koyup ısıtın. Sonra yumuşak bir bezi ılık sirkeye batırarak iyice ovun. Sonra iyice durulayın.
  2. Dibi Tutmuş Tava ve Tencereler Nasıl Temizlenir?

Dibi Tutmuş Tava ve Tencereler Nasıl Temizlenir?

tencere yanığı nasıl çıkar Hepimizin başına gelmiştir...Zaman zaman dalgınlıkla ocakta tencere veya tavaları unutup dibi tutmuştur...Dibi tutan tava ve tencerelerdeki lekeleri temizlemek zordur. Bulaşık makinesi ile ya da elde bulaşık deterjanı ile yıkamak temizlenmesini sağlasa da, tabanına yerleşen lekeleri çıkarmak için bu işlemler çoğu zaman yetersiz kalır. Aslında tava ve...
  3. Çelik ve Çeliknazın Komik Resimleri

Çelik ve Çeliknazın Komik Resimleri

Çelik ve ÇelikNaz evlendi ama yankıları hala sürüyor arkadaşlarım. Meğerse Bu çeliknazın ne kadar çok taliplisi varmış inanılır gibi değil :) Sizler için bulduğum üç beş komiik resmi paylaşmak istedim :D:D
  4. Çelik ve Çeliknaz...

Çelik ve Çeliknaz...

çok sevimliler.. büyümemize rağmen oyuncaklardan vazgeçemiyoruz.. çelik ve çeliknaz oyuncakları çıktı.. çok begendim, üstelik çok eğlenceliler karşılıklı konuşan hoparlörlü oyuncaklara bayıldım... http://www.youtube.com/watch?v=H8NG64stKfo
  5. Çelik kaşık ve tencereler nasıl parlatılır?

Çelik kaşık ve tencereler nasıl parlatılır?

Alüminyum ve teflon tencerelere göre çok daha sağlıklı olan, ısıyı eşit miktarda yaydığı için yemeklerin daha lezzetli olmasını sağlayan, ayrıca alternatiflerine göre çok daha dayanıklı olan çelik tencereler zaman zaman lekelenebilir. Bu durum çaydanlık gibi diğer çelik mutfak eşyaları içinde geçerlidir. Bu lekelerden kurtulmak için piyasada bulabileceğiniz “çelik parlatıcı” özel ürünleri...

Sayfayı Paylaş