gebe
  1. FiRaRi_MeLeK

FiRaRi_MeLeK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    201
    Ödül Puanları:
    63
    insanların CENNET benim CEHENNEM dediğim yerde...

Böceğin rızkı

Konu, 'Dini Hikayeler ve Şiirler' kısmında FiRaRi_MeLeK tarafından paylaşıldı.

Hazret-i Süleymân (a.s.) bir gün, deniz kenârında oturmuşlar idi. Bir karıncanın geldiğini gördü. Ağzında bir yeşil yaprak tutardı. Deniz kenârına ulaşdı. Sudan bir kurbağa çıkdı. O yaprağı karıncadan alıp, denize döndü. Karınca geri döndü. Karıncadan sordular ki, - Bunun hikmeti nedir.
    Karınca cevâb verdi ki,
    -Bu deryânın ortasında, Allahü Sübhânehü ve teâlâ hazretleri bir taş halk etmişdir. O taşın içinde bir böcek halk etmişdir. Beni onun rızkına sebeb etmişdir. Ben her gün o nesneyi, ona yetecek kadar rızkı getiririm.

Deniz kenârına ulaşdırırım. Allahü teâlâ hazretlerinin, kurbağa sûretinde yaratdığı bir meleği o rızkı benden alır, o böceğe verir. O böcek, Allahü tebâreke ve teâlâ hazretlerinin kudreti ile, fasîh dil ile söyler ki;

-Sübhânallah ki, beni halk etdi, deniz ortasında ve taş arasında bana mekân verdi. Benim rızkımı unutmadı.

İlâhî, ümmet-i Muhammedi ümîdsiz etme!

2. sudembeyaz

sudembeyaz Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    118
    Ödül Puanları:
    63
    -Sübhânallah ki, beni halk etdi, deniz ortasında ve taş arasında bana mekân verdi. Benim rızkımı unutmadı.
    allahım sana şükürler olsunnn ne kadar şükretsek az ya

Böceğin rızkı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ağustos böceği

Ağustos böceği

Rüyada Agustos Böcegini görmek gönül ferahligina isaret eder.
  2. Böcek

Böcek

rüyada böcek ısırması rüyada sokması ısırması görmek sümüklü öldürmek öldürmek Geveze biriyle evlilik veya küçük bir hasımlık demektir. Böcek yemek mutsuz geçecek bir evliliğe işaret eder.Böcek öldürmek sıkıntılardan uzak ve rahat bir yaşama yorumlanır. Geveze biriyle evlilik veya küçük bir hasımlık demektir. Böcek yemek mutsuz geçecek bir evliliğe işaret eder.Böcek öldürmek sıkıntılardan uzak...
  3. Böceğin Rızkı

Böceğin Rızkı

Böceğin Rızkı Hazret-i Süleymân (a.s.) bir gün, deniz kenârında oturmuşlar idi. Bir karıncanın geldiğini gördü. Ağzında bir yeşil yaprak tutardı. Deniz kenârına ulaşdı. Sudan bir kurbağa çıkdı. O yaprağı karıncadan alıp, denize döndü. Karınca geri döndü. Karıncadan sordular ki, - Bunun hikmeti nedir. Karınca cevâb verdi ki, -Bu deryânın ortasında, Allahü Sübhânehü ve teâlâ...
  4. Rızkı kolaylaştırmak için

Rızkı kolaylaştırmak için

işleri kolaylaştıran dua işleri kolaylaştırmak için dua rızık ayetleri zor kolaylaştıran rızkın çoğalması için Rızkı kolaylaştırmak için ismi Zat'ı (Allah) günde 5000 defa okuyup, ardından 1000 defa Yâ Hayyu Yâ Kayyûm (يَاحَىُّ يَاقَيُّومْ) isim lerini zikreden kimsenin, bir hafta geçmeden rızkı çoğalır ve her yerden rızık gelir. alıntdır.
  5. dini hikaye   'misafir rızkıyla gelir'

dini hikaye 'misafir rızkıyla gelir'

dini hikayeler izle dini hikaye,dini hikayeler,dini hikayeler kısa,dini hikaye oku,dini hikayeler izle "Misafir Rızkıyla Beraber Gelir" konusundaki hikayeyi Paylaş37Misafirperver bir sahabi vardı. Hanımı ise her gün kocasının yanında birkaç misafirle gelmesine tahammül edemez ve kocasına: -Sen her gün birkaç misafirle geliyorsun, gelen misafirler, çocuklarımızın rızıklarını...

Sayfayı Paylaş