gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

bodrum adetiiii

Konu, 'Örf ve Adetlerimiz' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

burda düğün 1 hafta sürer.bi pazar günü başlar öbür pazar biter.ilk pazar erkek evinden devenin üstüne boş sandık,halı,ve bikaç eşya konur ve kız evine gidilir deveyle beraber.o eşyalar orda bırakılır ve düğün davullu zurnalı başlamış olur.yemekler yenir oğlan evinde içkiler içilir.kız evindede düğünden bir gece önce kına gecesi yapılır ssat 10 da felan erkek evi kız evini basmaya gider ve kına yakılır.ertesi gün düğündede deveyle giden sandık halı eşyalar kızla beraber evden çıkar.düğün 6 gün olur ve biter.....

bodrum adetiiii konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Bodrum

Bodrum

Sıkıntıların sürmesine ve sadaka vererek sevap işlemeniz gerektiğine işaret eder. Sıkıntıların sürmesine ve sadaka vererek sevap işlemeniz gerektiğine işaret eder. Rüyasında bodrumda olduğunu gören insanın sıkıntıları vardır. Rüyada bodrum görmek, yasantinizda mutlu-luk anlamina gelir. Yiyecekle tika basa dolu bir bodrum görmek, parasal bakimdan geleceginizin garantilenecegine, uzun ve mutlu...
  2. Bodrum-Bodrum Rotası

Bodrum-Bodrum Rotası

1.gün: Bodrum limanından yata binilir. Yüzme ve su sporları için karaadaya gidilir veya gece için bodrum limanında kalınır. Eğer ikincisini tercih ederseniz, haçlı seferleri sırasında St. John'un şovalyeleri tarafından inşa edilen ve günümüzde efsanevi sualtı arkeoloji müzesi olarak kullanılan bodrum kalesi ziyaret edilir. Bodrum gece hayatıyla meşhurdur, dışarda akşam yemeği yenilebilir pazar...
  3. Bodrum-Gökova-Bodrum Rotası

Bodrum-Gökova-Bodrum Rotası

1.Gün: Öğleden sonra Bodrum Limanı'ndan tekneye biniş.Kabin seçimi.Tur Rehberi tarafından tur hakkında bilgi verilmesi.Hoşgeldin İçkisi ve teknede akşam yemeği.Gece Bodrum limanında kalınır. 2.Gün: Kahvaltıdan sonra Karaada'ya doğru yelken açılır. Dileyen Müşteriler burada Jet Ski,Su Kayağı ve Parasailing gibi aktivitelere katılabilirler.Öğle yemeği ve yüzme molasından sonra Orak Adası'na...
  4. Bodrum tanıtım

Bodrum tanıtım

Ah ah herkes bol bol tatil yapıyor.Biz bu sıcaklarda evde kös kös oturuyoruz.Ah ne vardı ya şimdi bodrumda olsaydım.Okudukça daha çok gitmeyi istiyorum... BODRUM TARİHÇE: Antik çağlardaki adıyla HALİKARNASSOS olarak bilinip tanınan Bodrum’un tarihi M.Ö. 1200 yıllarına dayanır. Bodrum’da doğan tarihçi HERODOT’a göre DOR kolonistleri tarafından kurulan Halikarnassos, Persler, Büyük İskender,...
  5. bodrum mutfağı

bodrum mutfağı

bodrum yöresel yemekleri bodrum lokması tarifi bodrumun yöresel yemekleri lokması bodrumun meşhur Bodrum Mutfağını merak edenler buyrun bakalım.... Ege'nin şirin illerinden Muğla'nın yine aynı şirinlikteki ilçesi Bodrum,bildiğiniz gibi her yıl turist akınına uğruyor. Ama biz bu sefer, bölgenin,turizm ile ilgili artılarından bahsetmek yerine mutfağına şöyle bir göz atacağız. Bölge Mutfağı...

Sayfayı Paylaş