gebe
  1. Monera

Monera Forum Okuru

Böğürtlenli yaş pasta

Konu, 'Kekler - Pastalar' kısmında Monera tarafından paylaşıldı.

pasta süsleme teknikleri yas pasta suslemesi böğürtlenli yaş yaş süsleme teknikleri çeşitleri [​IMG]
    pandispanya için
    4 yumurta
    1çb sıvıyağ
    1 sub. tozşeker
    1çb. su
    yarımpaket çikolata sosu( dr otker)
    2 paket kabartma tozu
    2 sub un

ara ve üst süslemesi için.
    2 paket vanilya pasta kreması( dr otker)
    1 paket meyveli sos ( dr otker)
    bir avuç şam fıstığı
    bir avuç damla çikolata
    pasta süsü
    böğürtlen

pandispanya için yumurta aklarını bir çimdik tuzla kar haline getiriyoruz. ablam kabı ters çevirince akmayacak kadar katı olacağını söledi. bende yazayım bari. neyse yumurtanın sarıları ve kalan malzemeyi başka bir kapata çırpıyoruz. yumurta aklı karışımı ekliyoruz. 170 derecelik fırın ısınmadan kalıba döküp fırına yolluyrouz. yaklaşık 45 dakikada size sünger gibi bir pandispanya ortaya çıkıyor. neyse efenedim. pandispanyalar pişerken biz bi taraftan meyveli sosu ve pasta kremasını paketteki tarife gör hazırladık. pandispanya pişince ortadan ikiye ayırıp şekerli sütle ıslattık.a ra katmana 1 paket pasta kremasını yaydık ve üzerine fıstıklarımız ve çikolatalarımız serpiştirdik.üzerine pandispanyanın üst kısmınıda kapatıp 1 paket keremayı üstüne yaydık kendimizce şekil verdikten sonra meyveli sosu üstüne yaydık ve böğürtlenle süsledik. yanlaına pasta süsü serptik işte size pastaa:D

Böğürtlenli yaş pasta konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Böğürtlenli Pasta (12 Kişilik)

Böğürtlenli Pasta (12 Kişilik)

Malzemeler 3 Yaprak Jelatin ½ Limon Suyu 600 gr Böğürtlen 100 gr Labne Peynir 5 Çorba Kaşığı Toz Şeker 1 Su Bardağı Süt 1 Çorba Kaşığı Böğürtlen Likörü 2 Çorba Kaşığı Böğürtlen Şurubu İkiye Bölünmüş Hazır Pandispanya Yemeğin Tarifi Jelatini sıcak suyun içine koyun. Kaşık yardımıyle karıştırıp eritin. Yarım limon suyunu jelatinle karıştırın. Böğürtlenlerin 250 gramını mikserde püre haline...
  2. böğürtlenli pasta

böğürtlenli pasta

böğürtlenli pasta Malzemeler : 3 Yaprak Jelatin ½ Limon Suyu 600 gr Böğürtlen 100 gr Labne Peynir 5 Çorba Kaşığı Toz Şeker 1 Su Bardağı Süt 1 Çorba Kaşığı Böğürtlen Likörü 2 Çorba Kaşığı Böğürtlen Şurubu İkiye Bölünmüş Hazır Pandispanya Hazırlanışı :Jelatini sıcak suyun içine koyun. Kaşık yardımıyle karıştırıp eritin. Yarım limon suyunu jelatinle karıştırın. Böğürtlenlerin 250...
  3. Çocuk Yaş Pasta resimleri

Çocuk Yaş Pasta resimleri

Çocuk Yaş Pastaları Çocuk Doğum Günü Pasta resimleri Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda, bir misafirimizin ricası üzerine, sizleride düşünerek, çocuık yaş pasta modellerini yani çocuk doğum günü pastası resimlerini paylaşıyoruz.
  4. Böğürtlenli Pasta Tarifi Resimli yapışını siz melekelr için burada

Böğürtlenli Pasta Tarifi Resimli yapışını siz melekelr için burada

Resimli Böğürtlenli Pasta Tarifi Böğürtlenli Pasta Tarifi Böğürtlen sever misiniz, bilmiyorum ama ben çok seviyorum ve bu yazımızda da sizlere, çok kolay pasta tarifleri arasına bir yenisini daha koymanız için böğürtlenli pasta tarifi veriyorum Melek'lerim :) Değişik lezzetler isteyenler, işte size resimli böğürtlenli pasta yapılışı :) Böğürtlenli Pasta İçin Malzemeler: 1 adet hazır...
  5. Böğürtlenli Muzlu Nefis Bir Pasta Tarifi

Böğürtlenli Muzlu Nefis Bir Pasta Tarifi

Bu konu muzlu böğürtlenli pasta hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, eğer muzlu lezzetler hoşunuza gidiyorsa böğürtlenle harmanlanmış harika bir pasta tarifi verdiğimiz bu konumuz inanın başınızı döndürecek. Canınız harika bir pasta yemek istiyorsa emin olun bu tarif en iyisi diyoruz ve bu güzel pastanın tarifini sizlerle paylaşıyoruz.. Gerekli Malzemeler...

Sayfayı Paylaş