gebe
  1. *Gizemli Kıs*

*Gizemli Kıs* Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0

Boncuktan kelebekler

Konu, 'Genel Hobiler' kısmında *Gizemli Kıs* tarafından paylaşıldı.

boncuktan kelebek yapımı Kelebekler, görüntü olarak en güzel varlıklardan birisidir. Güzel görünümlü kelebekleri takılarda kullanmak da muhteşem oluyor. Boncukdan kelebeklerimizi broş ve toka olarak da kullanabilirsiniz. Resimlerin altında boncuktan kelebeklerin yapımı hakkında küçük bilgiler var hanımlar...

Yapılışı:
    10 cmlik bir tel parçası alınır.

1.boncuk tam ortaya yerleştirilir. 1.sıra bitmiştir.

2.sırada 3 adet boncuk hemen önceki ilk sıranın yanına yerleştirilir. Telin diğer ucu bu dizilen boncukların içinden geçirilir.

Şekil 1-1-1-1 1-1-1-1-1 1-1-1-1-1-1-1 olarak istenilen büyüklükte devam eder. Orta nokta büyüklüğüne erişince (istenilen herhangi bir sayıda) işlem tersine devam ettirilir.
    Yani telin birinci sırasında 1, ikinci sırda 3, üçüncü sırda beş olur. Asıl iş ise telin içinden tekrar geri geçirilmesi. Küçük kanatlarda sıra azaltılır.

Ortada yani kelebek gövdesinde ise hiç artış yapılmadan devam edilir.

2. suCre

suCre Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    135
    Ödül Puanları:
    63
    Oyoyoyo çok şirin ya bunlar kelebeğim nerde hemen gelsin arkadaşları burda:D:D

3. *Gizemli Kıs*

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0

:haha: o geldi zaten aklıma birden kelebek kız kıymetimi bil hahaha

4. Misafir

Misafir Forum Okuru

Gerçekten çok şirin ve şık olmuşlar ama bu beni aşar bee :D Kanatları ayrı ayrı yapıp gövdeyle mi birleştiriyorsun, birleştiriyorsan nasıl birleştiriyorsun orayı anlamadım daa :D:D

Her ne kadar kafam buna basmamış olsada paylaşımın için tşkler şekertom :)

5. *Gizemli Kıs*

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0

ben bunları yaparken çıldırırım zaten hahaha çok dikkat isteyen birşey ama denicem :D

6. benimm ben

benimm ben Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    22
    Ödül Puanları:
    0
    çok güzellerr

7. *Gizemli Kıs*

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0
  8. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63
    anummm ben daha yeni görüyom ne kadaaaarrr ayıp:utan:kız insan link atar bi bakıver der ay nasıl utandım şimdi:utan:ay bunları nasıl görmemişim canlarım kelebişlerim benim:deli:çok seviyorum kelebekleri çooook:D
    ay ama ben bunları yaparken benim canım cıkar ben canlısını severim hem, hani çiçek dalında güzeldir derler ya:Dhaahhh işte o misal kelebek uçarken güzeldir:minik:
    paylaşım için teşekkürler bitaenm:kiss:
    ne kadar geç farketsemde:utan:

9. *Gizemli Kıs*

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0

:haha: :haha: oy annem kıyamam ben sana utanma... pişttt çaktırmayın burda utanıyo ama msnde oklavayı gösteriyo :haha: saol kuzum :kiss:

10. KeLeBeK's

KeLeBeK's Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    186
    Ödül Puanları:
    63
    ay sendende bişey saklanmıyor ayol hemen döküyon kirli çamaşırlarımı ortaya bu msneyi kim icat etti:Dne oklavası kuzum rüyamı görüyon:Dhani nirde oklava:D

11. *Gizemli Kıs*

Beğenilen Mesajlar:
    265
    Ödül Puanları:
    0

Nuniş hayal görmez nanik

12. hüzün meleği 26

hüzün meleği 26 Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    77
    Ödül Puanları:
    48
    güzeller ama ben sabredemem

Boncuktan kelebekler konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Boncuktan Kelebekler Yapmak İstermisiniz

Boncuktan Kelebekler Yapmak İstermisiniz

boncuktan böğürtlen yapımı Yapılışı: 10 cmlik bir tel parçası alınır. 1.boncuk tam ortaya yerleştirilir. 1.sıra bitmiştir. 2.sırada 3 adet boncuk hemen önceki ilk sıranın yanına yerleştirilir. Telin diğer ucu bu dizilen boncukların içinden geçirilir. Şekil 1-1-1-1 1-1-1-1-1 1-1-1-1-1-1-1 olarak istenilen büyüklükte devam eder. Orta nokta büyüklüğüne erişince (istenilen herhangi bir...
  2. Boncuktan Kelebekler Yapmak İstermisiniz?

Boncuktan Kelebekler Yapmak İstermisiniz?

boncukla resim yapma Yapılışı: 10 cmlik bir tel parçası alınır. 1.boncuk tam ortaya yerleştirilir. 1.sıra bitmiştir. 2.sırada 3 adet boncuk hemen önceki ilk sıranın yanına yerleştirilir. Telin diğer ucu bu dizilen boncukların içinden geçirilir. Şekil 1-1-1-1 1-1-1-1-1 1-1-1-1-1-1-1 olarak istenilen büyüklükte devam eder. Orta nokta büyüklüğüne erişince (istenilen herhangi bir sayıda)...
  3. boncuktan kelebek yapmak isteyenlere

boncuktan kelebek yapmak isteyenlere

boncuktan şekiller Yapılışı: 10 cmlik bir tel parçası alınır 1boncuk tam ortaya yerleştirilir 1sıra bitmiştir 2sırada 3 adet boncuk hemen önceki ilk sıranın yanına yerleştirilir Telin diğer ucu bu dizilen boncukların içinden geçirilir Şekil 1-1-1-1 1-1-1-1-1 1-1-1-1-1-1-1 olarak istenilen büyüklükte devam eder Orta nokta büyüklüğüne erişince (istenilen herhangi bir sayıda) işlem...
  4. Boncuktan Kelebek

Boncuktan Kelebek

Boncuktan Kelebek
  5. Boncuktan kelebek yapılışı

Boncuktan kelebek yapılışı

boncuktan kelebek kelebek yapılışı boncuk çiçek yapılışı kelebeğin boncuktan çiçek Boncuktan çok şirin kelebekler yapmak istermisiniz? Bu şirin kelebeklerin yapılışına gelinle buyrun hanımlar Yapılışı: 10 cmlik bir tel parçası alınır. 1.boncuk tam ortaya yerleştirilir. 1.sıra bitmiştir. 2.sırada 3 adet boncuk hemen önceki ilk sıranın yanına yerleştirilir. Telin diğer ucu bu dizilen...

Sayfayı Paylaş