gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.216
    Ödül Puanları:
    113

Borani

Konu, 'Sebze Yemekleri' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

MALZEMELER 4 adet orta boy soğan 4 adet dolmalık biber
    10 adet orta boy domates
    100 gr pirinç
    1 çay bardağı zeytinyağı

HAZIRLANIŞI
    Soğanları kuşbaşı doğrayıp, orta hararetli ateşte zeytinyağında hafifçe pembeleştirin. Dolmalık biberleri küçük küçük doğrayıp soğana edip kavurun. Domateslerin kabuklarını soyun. Ateşteki tencerenin içine küçük küçük doğrayın. Domatesler su salınca pirinci ilave edin. Sulu olmasını isterseniz 3 bardak sıcak su, az sulu olmasını isterseniz 2 bardak sıcak su ilave edin. Tuzunu ekleyip tencerenin kapağını kapatın. 20 dakika civarında tencerenin ağzını hiç açmadan pişirin.

Borani konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yulaf ezmeli borani

yulaf ezmeli borani

1 küçük soğan 1 tatlı kaşığı tereyağı 1 tutam ıspanak 1 çay bardağı yulaf ezmesi Soğanları ve ıspanakları incecik doğrayın. Tereyağını küçük bir kapaklı tencere yada sahana koyup eritin. Soğanları ve ıspanağı ekleyin ama kavurmayın. Yarım su ardağı su koyup ağzı kapalı olarak pişirmeye başlayın. Ispanakların pişmesine yakın yulaf ezmesini ekleyip karıştırın. Yulaflar iyice yumuşayıp kalan...
  2. borani nasıl bir yemek ?

borani nasıl bir yemek ?

Merhabalar herkese. Geçenlerde bir misafirlikte borani diye bir yemekten bahsettiler. Fazla samimi değildim soramadım.Nasıl bir yemek tarifi nasıl ?

Sayfayı Paylaş