Borcum Çok diyenler, borç batağında olanlar...

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

 1. borcum cok borç batağındayım para duası borç faizden kurtulmak için dua kredi borcu olan hangi duayı okusun
  Sevgili melekler burada borçlardan kurtulmanın yollarını anlatacağım size. Hepsi olmasa bile birkaçı işinize çok yarayacak. Hadi bakalım. Anlayarak okuyun Lütfen..

  1-KREDİ KARTINIZI ATIN VE BİR BÜTÇE HAZIRLAYIN
  Kendilerini kredi kartı borcu batağında bulan ailelerin, aile bireylerine ait bütün kartları kesip, nakit bütçeyle yaşamaları ve yapılan bütün harcamaları teker teker kaydetmeleri gerekiyor. Bir bütçe yapmak için siz de şu formülü uygulayabilirsiniz: Bütçenin yüzde 35’i ev ihtiyaçlarına, yüzde 15’i borç ödemelerine, yüzde 25’i yaşamsal ihtiyaçlara, yüzde 15’i ulaşıma yüzde 10’u da tasarrufa ayrılmalı.

  2-FAİZ ORANLARINIZ İÇİN BASTIRIN
  Faiz oranlarını azaltmak, sizi hızlı bir şekilde borçtan kurtarabilir. Bazı insanlar yüksek oranda faizlerle kredi alıyor. Bu yüzden aylık ödemelerde sadece borcunun asgarisini ödeyenler, borcu azaltmak yerine sadece borca gelen faizi ödüyor Kredi verenlerle yapacağınız bir görüşmeyle, yüksek faiz oranları biraz daha aşağıya çekilebilir

  3-EK GELİR İÇİN KENDİNİZİ ZORLAYIN
  Borçtan kurtulmak için, tam zamanlı bir işte çalışıyor olsanız da ekstra para kazanabileceğiniz fırsatları değerlendirin. Mesaiye kalın. Bebek bakın. Özel ders verin ya da sahip olduğunuz yetenekleri kullanın.


  4-ÖNCELİKLERİ BELİRLEYİN
  Borçtan kurtulmak ve gelecek dönem için tasarruf yapmak için elinizdeki bütün seçenekleri değerlendirin. Yüksek lisans yapmak istiyorsanız, hem öğrenci olup hem de yarı zamanlı bir işte çalışabilirsiniz. Ev alma gibi bir planınız varsa, kirada oturmanın daha mantıklı bir karar olup olmayacağını iyi düşünün.

  5-BORÇ LİSTESİ YAPIN
  Ödemeniz gereken borçların listesini yapın. En yüksek faizi ödediğiniz borçtan en düşüğüne kadar bir sıralama yapın ve en yüksek faizi ödediğiniz kredi kartınızın borcunu ödeyin. Elinize geçen her fazladan parayla, kredi kartınızın borcunu bitirmeye çalışın ve sonrasında kartı kullanmaktan vazgeçin.

  6-BORÇ ÖDERKEN İLİŞKİNİZE ZARAR VERMEYİN
  Borçtan kurtulmak kolay değil ancak bu süreçte borcunuzu bitirmek için eşinizle birlikte çalışırken, bu durumun ilişkinizi etkilemesi ya da zarar vermesine izin vermeyin. En azından bir gün eşiniz ya da sevgilinizle eskiden yapmaktan hoşlandığınız şeyleri yapmak için kendinize zaman ayırın.

  7-DIŞARIDA YEMEYE SON
  Dışarıda yemek yemek, malzemeleri alıp evde yemek pişirmekten daha maliyetli. Aynı zamanda evde yemek yemek çok daha sağlıklı bir seçenek. Evde yemek pişirmeyi, bir aile aktivitesi haline getirin. Evde akşam yemeği partileri düzenleyerek eğlence masrafı da azaltılabilir.

  8-ORGANİZE OLUN
  Ödemeniz gereken borçların faturalarını düzenlemek, borçlarınızı ödemede yardımcı olacaktırFaturaları düzenli bir şekilde saklamak, harcamaları kontrol etmeyi sağlar.

  9-OYUNCAKLARDAN VAZGEÇMEYİ BİLİN
  Bazen borçtan kurtulmak için oldukça önemli olan şeyleri satmak zorunda kalınabilir. Gerçek şu ki, maddesel bir şeyi kaybetmenin yaratacağı üzüntü, ileriki zamanlarda bütçede oluşacak zararın yaratacağı hayal kırıklığından daha iyidir. Arabanızı satmak zorunda kalırsanız ya da evinizi ya da sizin için değerli olan bir mücevheri, derin bir nefes alın ve yaptınız şeyin ilerde bütçenize yardımcı olacağını düşünün.


  Elbette borcunuz varken birşeyler almanız gerekecek. öncelikle borcunuzu düşünerek alacaksınız.
 2. borç batağından kurtulmak

  Allah hepimizin yardımcısı olsun
 3. Amin canım.. İşverenlerede Allah yardım etsin..

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

 1. borcum çok diyenler borç batağında olanlar

  ,
 2. borç batağındayım

  ,
 3. borc batagindan kurtulmak icin dua

  ,
 4. borç batağındayım ne yapmalıyım,
 5. kredi kartı borç batağındayım