gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Borcun İnfazı

Konu, 'Borçlar Hukuku' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

3.Borcun İnfazı:
    Borcu borcunu yerine getrdi ama nasıl kanıtlayabilir. Adamın borcu var. Borcunu ödedi ama alacaklı dava açıyor yeniden. Adam borcu ödediğini ispatlaması için 2 olasılık vardır.
    • Sözleşme YAparak (yazılı belge)
    • MAddi Eylem: HEr türlü delille olur. Şekil şartı yoktur.
    Hukuki işlemler yapılırken ispat koşulu şekli aranır. FAkat maddi delilleri her türlü delille kanıtlarız. Elma verdim o da aldı sözleşme yaptım. Bu sözleşme yazılı belge ile kanıtlanır. Edim netse borçlu onu vermelidir.

Borcun İnfazı konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. yargısız infaz!!!

yargısız infaz!!!

yargısız infaz melankolia Yönetmen : Gavin Hood Oyuncular Omar Metwally (Anwar El-Ibrahimi) , Reese Witherspoon (Isabella Fields El-Ibrahimi) , Aramis Knight (Jeremy El-Ibrahimi) , Rosie Malek-Yonan (Nuru El-Ibrahimi) , Jake Gyllenhaal (Douglas Freeman) , Moa Khouas (Khalid El-Emin) , Alan Arkin (Senatör Hawkins) , Peter Sarsgaard (Alan Smith) Güney Afrika’dan Washington’a giderken...
  2. Borç

Borç

Borçlu olduğunu görmek sıkıntı ve zillete, Borç ödediğini görmek sıkıntıdan kurtulmaya, akraba ziyaretene ve zor olan şeyin kolaylaşmasına; hac mevsiminde ise hacca gitmeye, Vadesi dolan borcu ödemek zekatını vermeye; diğer durumlarda olursa namaz kılmayya, Borçlu olmadığı halde borcu olduğun görmek helal kazanca yahut hayır yapmaya delalet eder.Kendinizi borçlu ya da alacaklı olarak görmek...
  3. yargısız infaz& melankolia--unuttum ismini

yargısız infaz& melankolia--unuttum ismini

melankolia sözleri melankolia nickler unuttum ismini sözler yargısız infaz UNUUTUM İSMİNİ Bugün evinin önündeydim kocaman bir sitem yazdım Caddelerde yine ben ve yine hep yalnızdım Unuttum ismini artık eskidin yaktım resmini sildim geçmişi uzağım artık Dönsen de geç kader de iki yol var birini seç ya benimle kalırsın yada uçurumun kenarında...
  4. Aracında infaz

Aracında infaz

Zümrütevler`deki Akçağlayan TOKİ konutları önünde 16 BS 954 plakalı otomobilde bir kişinin silahla vurulduğu ihbarını alan polis vakit kaybetmeden olay yerine gitti. Ekipler, saat 03.00 sıralarında belirtilen yere ulaşınca Elmasbahçeler Mahallesi`nde oturan Levent Limon`un (36) cesedi ile karşılaştı. Polis, otomobilde ayrıca bira şişelerine rastladı. Silah sesinin ardından siyah giyimli bir...

Sayfayı Paylaş