gebe
  1. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

Börek İçi Nasıl Hazırlanır

Konu, 'Mutfak İçin Pratik Bilgiler' kısmında PaSikA tarafından paylaşıldı.

ıspanaklı börek içi nasıl hazırlanır börek içi kıymalı nasıl hazırlanır peynirli hazırlama patatesli Kızlar hepiniz biliyorsunuzdur börek içi nasıl hazırlanır ama mutfak işinde acemi olanlara yardımcı olmak adına birkez de ben anlatmak istiyorum...
    Börek içi nasıl hazırlanır :tik:

Peynirli İç:
    250 gram peynir.( Tuzsuz taze peynir ise hafifçe tuzlanır. Şayet tuzlu teneke peyniri veya başka cins peynir ise akşamdan suda ıslatılarak biraz tuzunu almak gerekir.)
    Peynirine göre ya elle ufalanır veya rendelenir. Peynirin içerisine biraz yağ, bir yumurta ve bir demet ince kıyılmış maydanoz katılarak güzelce karıştırılır.

Kıymalı İç:
    Genellikle kıymalı içler kavrularak elde edilir. Şöyle ki: Evvelâ yağda ince çentilmiş iki baş soğan, 250 gram kıyma ile kıymanın rengi soluncaya, soğanlar da börtünceye kadar kavrulur. Üzerine tuz, karabiber, kıyılmış maydanoz serpilir, karıştırılır.
    Daha başka içler, mesela tavuk ve hindi etleri haşlanıp, derisi yüzüldükten sonra bıçakla ince kıyılarak yapılır, maydanoz doğranır.
    Sebzelerden ıspanaklı, patatesli içler de yapılır.

ryhn bunu beğendi.
Börek İçi Nasıl Hazırlanır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Olta nasıl hazırlanır

Olta nasıl hazırlanır

olta nasıl bağlanır olta iğnesi nasıl bağlanır sazan oltası yapımı sazan oltası yapılır fırdöndü olta, olta hazırlamak, Olta Hazırlanması, Olta nasıl hazırlanır, olta nasıl yapılır, olta yapımı, olta yapmak, oltanın hazırlanışı Olta Hazırlanması Olta deyince, bir yanlış değerlendirme ile ucuna yem takılan iğne kastediliyor. Oysa olta, bir mantara bağlı misinaya denir. Oltaya...
  2. lahmacun içi nasıl hazırlanır

lahmacun içi nasıl hazırlanır

Kızlar, lahmacun içi nasıl hazırlanır ? Bana kendi tarifinizi en ince ayrıntısına kadar verebilir misiniz. Öyle sağdan soldan bilgi istemiorum. sizin tarifiniz nasıl onu söyleyin bana tek tek :)
  3. Fırında tavuk için tavuk nasıl hazırlanır?

Fırında tavuk için tavuk nasıl hazırlanır?

Fırında tavuk için tavuk nasıl hazırlanır? Mutfakta henüz acemi bir ev kadınıyım ve sizden yardım bekliyorum acaba Fırında tavuk için tavuk nasıl hazırlanır?
  4. Cilt Temizliği İçin Badem Sütü Nasıl Hazırlanır, İşte Tarifi!

Cilt Temizliği İçin Badem Sütü Nasıl Hazırlanır, İşte Tarifi!

cilt temizliği, cilt temizliği için badem sütü, badem sütü nasıl hazırlanır Sevgili melekler, ışıl ışıl ve sağlıklı bir cilt için ilk şart temizliktir. Ancak temiz bir cilt uygulanan bakımlara olumlu yanıt verir ve canlanır, nefes alır. Bunun için de cilt temizliğini aksatmadan uygulamaya devam etmeliyiz. Cildimizi mümkün olduğunca doğal yollarla temiz tutmalıyız. Mesela evde...
  5. Masala Çayı Nasıl Hazırlanır?

Masala Çayı Nasıl Hazırlanır?

masala çayı nedir,masala çayı neye iyi gelir,masala çayının faydaları,masala çayının yararları,masala çayı hakkında bilgiler Masala çayı aslında “Hint çayı” anlamına gelmektedir ve bir çay veya bitki türü değil, çeşitli baharatların, çayların ve sütün kullanıldığı Hindistan’a özgü bir çay tarifidir. Diğer adları “chai” ve “Masala Chai”dir. Kısaca “Hint usulü çay” diyebiliriz. Hindistan’da...

Sayfayı Paylaş