Börek ve Poğaçalarınızın Üstüne Yumurtadan Başka Ne Sürebilirsiniz ?

Konu, 'Faydalı Bilgiler' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Bu konu; Börek ve Poğaçalarınızın Üstüne Yumurtadan Başka Ne Sürebilirsiniz hakkında bilgiler vermektedir.

Sevgili melekler, şöyle nar gibi kızarmış bir böreğe, poğaçaya ya da çöreğe kim hayır diyebilir? Muhtemelen hiç kimse :) Ancak bu leziz yiyeceklerden birini yapmak için mutfağa girdiğinizde böreğin ya da poğaçanın üstüne sürecek yumurtanız kalmadıysa ne yaparsınız? Bakkala gitmeyi düşünmeyin çünkü size daha iyi tavsiyelerimiz var :)

Her zaman elinizin altında börek ve poğaçalarınızın üzerinin kızarması için yumurta bulamayabilirsiniz. Bunun için iki kaşık yoğurdun içine bir yemek kaşığı sıvı yağ koyun. Sonra da fırçayla börek ve pastalarınızın üzerine bu karışımı sürün. Diyelim ki yoğurdunuz da bitti; o zaman bir parça pekmez ve sıvı yağ karışımını deneyebilirsiniz. Pekmeziniz de kalmadıysa son çare, bir kâse soğuk suyun içine yarım kaşık un ve bir kaşık sıvı yağ koyup bulamaç yapın. Bu da güzel kızarmış bir görüntü sağlar.

Börek ve Poğaçalarınızın Üstüne Yumurtadan Başka Ne Sürebilirsiniz ? konusuna benzer içeriklerimiz
  1. Kuşlar yumurtadan beş gün önce çıkıyor

TBMM’de oluşturulan Küresel Isınmaya karşı alınacak tedbirleri inceleyen araştırma komisyonunda ilginç bir veri açıklandı. Komisyon üyesi milletvekillerine bilgi veren Tarım ve Köyişleri Bakanlığı Tarımsal Ekonomi Araştırma Enstitüsü Müdürü İlkay Dellal “ Küresel ısınma nedeniyle artık kuş yavruları 5 gün erken yumurtadan çıkıyor.’’ dedi. Küresel ısınmanın etkileri ve su kaynaklarının...
  2. yumurtadan civcive mukemmel yolculuk...

yumurtanın civcive dönüşümü yumurtadan hayvana dönüşüm [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] [IMG] __________________
  3. Yumurtadan Çiçeklik..

[IMG] [IMG] [IMG] [IMG] valla benim çok hoşuma gitti ya :d060:
  4. Evde Başka Okulda Başka

Çocukların evde başka okulda başka olmaları,bir ölçüye kadar normal karşılanabilir. Çünkü çocuk için ev ve okul iki farklı dış dünya ve kişiliğin bir parçası da ,bireyin kendini dış dünyaya uydurma sürecinde oluşuyor.Hepimiz birazda bizden beklendiği gibi hissediyor ve davranıyoruz. İlişkilerimizi şu yada bu ölçüde maskeler ardında yönlendiriyoruz.Kişiliğimizin günlük yaşamın...
  5. yanımdaki başka kalbimdeki başka.

Biliyorum bunları okurken güleceksin hatta acıyacaksın bana hani sondu bir daha yazmayacaktın diyeceksin. Yazmamalıyım aslında yazmamam gerekiyor ama ben herkesten saklanmış bir kitabın arasına gizlediğim kağıda yazıyorum kimse bilmesin istiyorum hala sana yazdığımı. Biri var hayatımda biliyormusun biri var. Beni çok sevdiğini söylüyor. Bana şiir yazmış gece yıldızları izledik beraber cama...
  6. Kuş Yumurtadan Böyle Çıkıyor :)

Kuş Yumurtadan Böyle Çıkıyor :)
  7. Yumurtadan Sanat

[IMG] [IMG] [IMG]
  8. Muhabbet kuşum yumurtadan çıkmadı

Benim muhabbet kuşum bugün yumurtadan çıkacaktı ama çıkmadı saat sabah 11;11 ne zamana çıkar
  9. Üstüne görme nedir? Üstüne görmeyle hamile kalanlar

üstüne adet görme nedir,üstüne adet görme bebeğe zarar verirmi,aüstüne adet görme nasıl anlaşılır,üstüne adet görüp gebe kalan varmı,üstüne görme hakkında bilgiler Üstüne adet görme, aslında adet kanaması değildir. Gebeliğin başlangıcında embriyonun rahim içine yerleşmesi nedeni ile ortaya çıkan bir kanamadır. Bu kanama tıpta ''implantasyon kanaması'' olarak adlandırılır. Halk arasında ise...

Sayfayı Paylaş

Meleklermekani.Com misafirleri bu sayfayı şunları arayarak geldiler :

1. boregin ustune ne surulur

,
  2. poğaçanın üstüne yumurtadan başka ne sürülür

,
  3. poğaçanın üstüne ne sürülür

,
  4. pogacanin uzerine yumurta yoksa ne surulur,
  5. böreğin üzerine ne sürülür,
  6. pogacanin uzerine ne surulur,
  7. börek üstüne ne sürülür,