gebe
  1. hatiss

hatiss Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    87
    Ödül Puanları:
    0

Boş Gebelik ve Belirtileri Burada?

Konu, 'Gebelik' kısmında hatiss tarafından paylaşıldı.

boş gebelik,boş gebelik nedir,boş gebelik belirtileri,boş gebelik tekrarlar mı,
    Arkadaşlar başınızdan hiç geçti mi bilmiyorum ama herkesin başına gelebilecek bir durum diye düşünüyorum o yüzden bilinçlenmekte fayda var boş gebelik nedir ve belirtileri nelermiş burada öğrenelim..

Düşükler her zaman aynı belirtilerle oluşmaz. Bazen kanama veya ağrı henüz başlamamışken teşhis edilebilen düşükler vardır. Gebelik kesesi görülmesine rağmen embriyonun gelişmemesi veya çok erken dönemde gelişmesinin durması nedeniyle görülmemesi Anembriyonik gebeliği düşündürür ve bu durum bir düşük türüdür. Boş gebelikte gebelik kesesini oluşturan zar ve plasenta mevcutken,içinde fetüs bulunmaz.

Belirtileri
    Normal bir gebelikten hiçbir fark yoktur. Ancak ultrason kontrolünde farkedilebilir.Yapılan ultrasonda gebelik haftasına göre embriyo görülmesi gerekirken, görülmez.Bu durumda tanı konur.(Embriyonun abdominal ultrasonografide 6 haftalıkken, vajinal ultrasonografide ise 5.5 haftalıkken görülmesi gerekir.Yine de hesaplamada oluşabilecek hatalardan dolayı tanıda aceleci davranmamak,en azından bir hafta bekleyerek durumun seyri hakkında yeterli bilgi edinmek gerekir.)

Nedenleri
    Sperm ve yumurtalarda kalite düşüklüğünden ya da kromozomal bir anomaliden kaynaklanır.Hemen kalıtsal olduğu düşünülmemelidir.O gebeliğe mahsustur,tekrarlama olasılığı düşüktür.Ancak 2 ya da daha fazla düşük yaşandığında anne ve babada genetik bir problem olduğu düşünülebilir.

Tedavi
    Anembriyonik gebelik tanısının kesin olduğu durumlarda gebeliğin en kısa zamanda kürtaj ile sonlandırılması gerekir.Bir sonraki adet döneminden sonra tekrar gebelik denenebilir.

HAMİLELİĞİN EN BELİRGİN BELİRTİLERİ İÇİN ERKEN GEBELİK BELİRTİLERİ KONUMUZA BAKMANIZI TAVSİYE EDİYORUZ. AYRICA TÜM HAMİLELİKLE İLGİLİ BELİRTİLER İÇİN GEBELİK KATEGORİMİZE BAKABİLİRSİNİZ.

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 3 Kasım 2015
    SadmiN bunu beğendi.
Boş Gebelik ve Belirtileri Burada? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. boş gebelik belirtilerim var

boş gebelik belirtilerim var

Düşükler her zaman aynı belirtilerle oluşmaz. Bazen kanama veya ağrı henüz başlamamışken teşhis edilebilen düşükler vardır. Gebelik kesesi görülmesine rağmen embriyonun gelişmemesi veya çok erken dönemde gelişmesinin durması nedeniyle görülmemesi Anembriyonik gebeliği düşündürür ve bu durum bir düşük türüdür....
  2. boş gebelik

boş gebelik

merhaba kızlar boş gebelik yaşayan varsa lütfen yazsın hadi melekler bekliyorum
  3. Boş Gebelik

Boş Gebelik

boş gebelik nedir,neden kaynaklanır, belirtileri nelerdir, boş gebelik hakkında detayı buradan bulabilirsiniz Belirtileri, nedenleri, tedavisi hakkında detaya geçiyorum meleklerim.. Düşükler her zaman aynı belirtilerle oluşmaz. Bazen kanama veya ağrı henüz başlamamışken teşhis edilebilen düşükler vardır. Gebelik kesesi görülmesine rağmen embriyonun gelişmemesi veya çok erken dönemde...
  4. Boş gebeliğin belirtileri nelerdir?

Boş gebeliğin belirtileri nelerdir?

boş gebelik nedir,boş gebelik nedenleri,boş gebelik sebepleri,boş gebelik tedavisi,boş gebelik hakkında bilgiler Genel olarak halk arasın da su gebeliği de olarak bilinir. Boş gebelikte gebelik kesesini oluşturan plasenta ve zar oluşurken bu materyalin içersin de bebek bebek oluşmaz. Tanısı çoğunlukla ultrason da embriyonun ve kalp atımlarının görülmesi gereken haftalar da gebelik kesesinin...
  5. Tüp bebek ve boş gebelik

Tüp bebek ve boş gebelik

merhaba beyza hanım ben tüp bebek tedavisi yaptırdım çok korkuyorum. Tüp bebekte boş gebelik olması mümkünmü ?

Sayfayı Paylaş