gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Boşanma davasından sonra tazminat talep edilir mi ?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba arkadaşalr. Ben boşanmayı düşünüyorum ama süreçle ilgili pek bilgim yok. Acaba diyorum boşanmadan sonra tazminat talep edilebilir mi ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Boşanma davasının fer’i niteliğinde olan tazminat ve yoksulluk nafakası, boşanma hükmü kesinleşinceye kadar her an istenebilir. Bu nedenle iddianın genişletilmesinden söz edilemez. O halde davacının tazminat ve yoksulluk nafakası yönünden deliller takdir edilip olumlu veya olumsuz bir karar verilmesi gerekir. Yazılı gerekçelerle istemin reddi bozmayı gerektirmiştir.
    Boşanma davası sadece tarafların evlilik birliğini sonlandırması demek değildir. Boşanma davasında, boşanmaya neden olan kişiye, kusurundan dolayı mağdur eş tarafından maddi ve manevi tazminat davası açılabilir.

Boşanma davasından sonra tazminat talep edilir mi ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Anlaşmalı boşanma davasında avukat tutmam gerekir mi?

Anlaşmalı boşanma davasında avukat tutmam gerekir mi?

anlaşmalı boşanma davasında avukat tutmamız gerekiyor mu,anlaşmalı boşanmak istiyorum avukat gerekir mi,anlaşmalı boşanma davası,anlaşmalı boşanma davasında avukat süreci kısaltırmı,anlaşmalı boşanma hakkında bilgiler Anlaşmalı boşanma davaları, diğer boşanma davalarına göre kolay sayılsa bile, davanın kabulü için bir protokol yapılmasının gerekmesi, tarafların bu davayı da avukatları ile...
  2. Boşanma Davasında Ses Kaydı Delil Gösterilebilir Mi?

Boşanma Davasında Ses Kaydı Delil Gösterilebilir Mi?

boşanma davasında ses kaydı delil olabilirmi,eşim beni aldattı ses kaydı mahkemeye delil olurmu,boşanma davasında cep telefonu kayıtları,boşanma davasında delil niteliği olan durumlar hakkında bilgiler Boşanma, evlilik birliğinin resmi olarak sona erdirilmesidir. Belirli nedenlerden dolayı ortak yaşamı beraber sürdüremeyeceğine karar veren taraflar, kanunda yer alan gerekçeler kapsamında...
  3. Boşanma Davasında kadının hakları

Boşanma Davasında kadının hakları

Boşanma davasında kadının hakları nelerdir,bir kadın boşanırken neler alabilir,boşanırken kadına ne gibi haklara sahibim,boşanırken kocamdan neler alabilirim,boşanırken kadına düşen yasal haklar,boşanırken nelere dikkat etmeliyim, MUHAKKAK DAVACI OLUN Özellikle sık karşılaşılan bir konuya dem vurmak gerek. Erkek tarafınca açılan boşanma davalarında, kadınlarımız mahkemeye gider derdimi...
  4. Boşanma davasında eşimin bilgisayarının incelenmesini talep edebilir miyim?

Boşanma davasında eşimin bilgisayarının incelenmesini talep edebilir miyim?

boşanmada eş bilgisayarı kontrolü yasal mı,eşimin bilgisayarını boşanırken kontrol ettirebirlir miyim,boşanma davasında eşimin bilgisayarı delil olur mu,eşimin bilgisayarını incelemeye aldırabilir miyim,eşimin bilgisayarına boşanırken inceleme talep edebilir miyim * BOŞANMA DAVASINDA DELİL OLARAK SUNULAN KAYITLAR ( Kadının Eşinin Kullandığı Bilgisayara Kontrol İçin Aparat Taktığı/Odaya...
  5. Boşanma davasında tazminat isterken harç ödemem gerekir mi ?

Boşanma davasında tazminat isterken harç ödemem gerekir mi ?

boşanma davamda tazminat istesem harç öder miyim,boşanma davam var tazminat istiyorum harç yatırmak zorunda mıyım,boşanma davasında tazminat talep edersem ne kadar harç öderim Bilindiği üzere boşanma davası görülürken maddi ve manevi tazminat talep etmek mümkündür. Boşanma davasında talep edilen tazminat talepleri davanın eki niteliğindedir. Bu sebeple bu davadaki tazminat talepleriniz...

Sayfayı Paylaş