gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

boşanma esnasında bankadaki para nasıl paylaşılır

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba.Ben boşanma konusunda kararlıyım ve eşimden ayrılacağım.Merak ettiğim mal paylaşımı konusunda bankadaki paramız. Nasıl paylaşılır ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Boşanma ile birlikte malın sahibi olan eşe,diğer eş tarafından yapılmış çeşitli katkılar değer artış oranı da dikkate alınarak geri istenir.
    Eğer çalışmanız 1 Ocak 2002 tarihinden önceki dönemde ise o dönemde yürülükte olan 743 sayılı yasa gereği evin geçimine katkıda bulunma zorunluluğunuz bulunmadığından ve evin reisi olarak bu sorumluluğun erkeğe ait olması sebebi ile kazancınız sizin kişisel geliriniz sayılacaktır.Ailenizden aldığınız para da bağış sayılacağından bu miktar da eşinizin hesabına dahil edilmez.

2002 öncesi veya sonrası dönemde eşinizin aktif olarak malın alınmasına,iyileştirmesine katkısı yoksa,eşinizin katkı payı alacağı da olmayacaktır.Bankadaki para eğer ikinizin adına ortak açılmış bir hesapsa üzerinde hakkınız vardır.

boşanma esnasında bankadaki para nasıl paylaşılır konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. boşanma süreci nasıl işler?

boşanma süreci nasıl işler?

Eşinizle anlaşamadınız ve boşanmaya yani ayrılmaya ve karar verdiniz.Bu zorlu sürecin kanunlar çerçevesinde nasıl geçeceğini bilmek en doğal hakkınız.Boşanma ile ilgili genel konular ve boşanma süreci şu biçimde geçiyor kanunlarda. Boşanmaya karar verip mahkemeye başvurduktan sonra yapmanız gerekenler: Mahkeme huzuruna çıkış İki tarafın rızasıyla yapılan boşanma müracaatının yapıldığı ay...
  2. Boşanma Davası Nasıl Açılır?

Boşanma Davası Nasıl Açılır?

boşanma davası, nedir, nasıl açılır, bilinmesi gerekenler, ayrıntıları, ile ilgili bilgiler burada melekler Sevgili melekler, Hiç kimse boşanmak için evlenmez.Gelin görün ki pek çok değişik sebepten boşanmak zorunda kalınabilir.Bu durumda olan ya da bilgi edinmek isteyen melekler için soru ve cevaplarla Avukat Halit Taygün'den boşanma davası hakkında ayrıntılı bilgi edinelim. Eşlerden...
  3. boşanma dilekçesini nasıl yazacağım

boşanma dilekçesini nasıl yazacağım

Boşanmak istiyorum ve avukatım yok.Kendim boşanma dilekçesi hazırlamak istiyorum, yardım edermisiniz ?
  4. Boşanma Davası Nasıl Açılır ?

Boşanma Davası Nasıl Açılır ?

boşanma davası nasıl açılır,boşanmak istiyorum neler yapmalıyım,boşanmak için ne yapmalıyım,boşanmak istiyorum yapmam gerekenler 1. En Önemli ve Öncelikli Adım Karar Vermektir : Boşanma Davasınınen olmazsa olmaz şartı gerçekten boşanmayı istemenizdir. Unutmayın ki bu yolda karşınıza çıkabilecek engelleri aşma azminiz sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Mutlaka hatırlanmalıdır ki ,...
  5. Boşanmayı  gerektiren ifadeler

Boşanmayı gerektiren ifadeler

Evliliğin sona ermesi değişik yollarla olmaktadır. Bunlardan biri, kocanın hanımına, "Ben seni boşadım." gibi "açık ifade" kullanmasıyla meydana gelmektedir. Boşanma yollarından biri de, “kinaye” yoluyladır. Yani açıkça boşama ve boşanma kelimeleri geçmediği halde, boşama ve evliliğin sona ermesini belirten kelimelerin söylenmesiyle olur. Örneğin, koca; "defol git,...

Sayfayı Paylaş