gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

boşanmada cevaba cevap yazmak için dilekçe örneği

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Boşanıyorum ve karşı tarafın dilekçesi elime geçti. Şimdi ona cevap yazacam nasıl bir dilekçe yazacam örnek verebilirmisiniz...

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    AİLE MAHKEMESİ SAYIN HAKİMLİĞİ’NE

DOSYA NO :

DAVACI :

VEKİLLERİ :

DAVALI :

VEKİLİ :

T. KONUSU : Cevaba cevaplarımızın sunulması.

CEVAPLARIMIZ :

1- Davalı bir yandan dava dilekçesinde açıkladığımız hususların gerçeği yansıtmadığını, taraflar arasında bir geçimsizlik bulunmadığını iddia etmekte, diğer yandan taraflar arasındaki huzursuzluğa işaret ederek kusurlu olmadığını beyan etmekte olup açıklamaları kendi içinde çelişkilidir. Davalı dolaylı olarak da taraflar arasında evlilik birliğini sarsacak derecede geçimsizlik bulunduğunu ikrar etmektedir. Nitekim cevap dilekçesinde son zamanlarda eşler arasında huzursuzluk bulunduğu belirtilmektedir.

2- Kusurun davacı müvekkilde olduğu iddiaları doğru değildir. Dava dilekçesinde kusura ilişkin açıklamalara girilmemiştir. Çünkü dava açılırken taraflar boşanma konusunda birlikte karar vermişlerdir. Diğer yandan bu müşterek karardan sonra müvekkil amaçlarının çekişerek ve suçlayarak değil, anlaşarak ayrılmak olduğunu dikkate almıştır. Ancak davalı iddia ve açıklamaları karşısında aşağıdaki hususları belirtmeyi gerekli görüyoruz.

Tarafların evliliğinin tamamına yakınının ………….’da geçtiği iddiası doğru değildir. Taraflar çok uzun zaman …………’da ikamet etmişlerdir. Ancak davalı …………’da ve eşi ile birlikte yaşamaktan devamlı yakınmıştır. ……….. yılında müvekkil seyahatte iken davalı eşyaların tümünü alarak buradan ayrılmıştır. Davalı o dönemde devlet memurluğu yapmaktadır. Müvekkilin izin ve onayını almadan emekli olduktan sonra da ……………’a yerleşmiştir.

3- Davalının nafaka ve tazminat talepleri haksızdır. Kendisine ait evi ve işyerlerinin bulunması, diğer malvarlığı ve emekli aylığı dikkate alındığında boşanma halinde maddi durumunda, sosyal yaşamında hiçbir değişiklik olmayacağı ve yoksulluğa düşmeyeceği anlaşılacaktır. Kaldı ki davalının kusurlu olması nafaka ve tazminat taleplerinin reddini gerektirir.

4- Dava dilekçesinde ileri sürülmeyen yukarıdaki açıklamalarımız ve taraflar arasındaki şiddetli geçimsizlik hakkında kapsamlı bilgi sahibi olan …………..’nin tanık olarak dinlenmesini talep ediyoruz. Tanık adresi aşağıda bildirilmektedir.

SONUÇ VE İSTEM :

Yukarıda kısaca arz ve izah edilen nedenlerle, davalının nafaka ve tazminat taleplerinin reddine ve evlilik birliği temelinden sarsılmış bulunduğundan tarafların boşanmalarına karar verilmesini arz ve talep ederim. ……../……./………

Saygılarımla,

Davacı Vekili

Tanık Adresi :

boşanmada cevaba cevap yazmak için dilekçe örneği konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. boşanma ile ilgili bazı soru cevaplar!

boşanma ile ilgili bazı soru cevaplar!

boşanma sonrası işlemler boşanma sonrası evlilik boşandıktan sonra evlenme süresi evlilik süresi boşandıktan sonra erkek için evlenme Soru-Boşanma için hangi mahkemeye müracaat edeceğim? Cevap:Aile mahkemesine, aile mahkemesi bulunmayan yerlerde ise asliye hukuk mahkemesine müracaat edilmesi gerekir. Soru-Boşanma kararımı elden aldım. Nüfusa tescil ettirmek için neler yapmalıyım?...
  2. Doğru Cevap için Doğru Soru

Doğru Cevap için Doğru Soru

doğru sorular doğrularla ilgili sorular doğrular ile ilgili doğru ile doğrularla ve cevaplar DOĞRU CEVAP İÇİN SORUYU DOĞRU SORUN! Samimi ya da başka tür bir ilişkide, istediğiniz şeyi ne kadar kolay elde ediyorsunuz? Peki, istediğiniz ya da ihtiyaç duyduğunuz şey hakkında ne kadar kolay soru sorabiliyorsunuz? Pek çok kişi, ilişkilerinde sıkıntı yaşar; çünkü görünürde, ihtiyaç duyduğu...
  3. Kredi Kartı Aidatları İçin Dilekçe Örneği

Kredi Kartı Aidatları İçin Dilekçe Örneği

Kredi Kartı Aidatları İçin Dilekçe Örneği lazım hemde çok acil lazım lütfen Kredi Kartı Aidatları İçin Dilekçe Örneği hakkında bilgi verir misiniz?
  4. İlgililere Kredi Kartı Aidatları İçin Dilekçe Örnek

İlgililere Kredi Kartı Aidatları İçin Dilekçe Örnek

Kredi Kartı Aidatları İçin Dilekçe Örnek Kredi Kartı Aidatları İçin Dilekçesi Örneği Merhaba Sevgili Melek'ler, gelen misafir istekleri üzerine bu yazımızda ilgili arkadaşlarımız için Kredi Kartı Aidatları İçin Dilekçesi Örneği sunuyoruz. Yargıtay'ın kredi kartı aidatlarının 10 yıl geriye dönük olarak istenebileceğine yönelik kararı ile bu paraları almak isteyenler için yol...
  5. boşanma dilekçesini nasıl yazacağım

boşanma dilekçesini nasıl yazacağım

Boşanmak istiyorum ve avukatım yok.Kendim boşanma dilekçesi hazırlamak istiyorum, yardım edermisiniz ?

Sayfayı Paylaş