gebe
  1. BEYZA21

BEYZA21 ♥ سن بنيم جننتيم نفسيمسين ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    1.524
    Ödül Puanları:
    113

Boşanmak istemeyen hanımlar ne yapabilir ?

Konu, 'Adalet Sarayı' kısmında BEYZA21 tarafından paylaşıldı.

boşanmak istemiyorum,boşanmak istemeyen kadın ne yapmalı,boşanmak istemeyen kadınlar nasıl davranmalı,boşanmak istemeyen kadının tedbir alacağı durumlar hakkında bilgiler bş.jpg

-Eşlerinden boşanmak istemeyen hanımlara eşleri tarafından boşanma davası açıldığında öncelikle dava dosyası işlemlerinin ve duruşmaların iyi bir şekilde takip edilmesi gerekmektedir. Çünkü davalı hanımın takip etmediği bir davada , davacı eş lehine boşanmaya karar verilmesi ihtimali artmaktadır. Boşanmak istemeyen hanımın haklarının etkili bir şekilde savunulması için bir avukat yardımının alınması çok faydalı olacaktır.

-Eğer boşanmak istemeyen hanımın avukat tutacak gücü yoksa bulunduğu ilin barosunun adli yardım servisine müracat ederek kendisine ücretsiz bir avukat verilmesini isteyebilir.

-Eşinin açtığı boşanma davasında hanımlar kendileri ve çocukları için tedbir nafakası isteyebilirler.

-Eşin , hanımının geçimini temin etmediği durumlarda , hanım , kendisi ve çocukları için nafaka davası açabilir.

-Hanımın ve-veya çocukların eşi tarafından dövüldüğü , tehdit edildiği , parasız veya hayatının tehlikede bırakıldığı , cinsel şiddet uygulandığı veya ruh sağlığının bozulduğu durumlarda Aile Mahkemesinden koruma kararı talep etmek mümkündür. Aile Mahkemesine koruma kararı talebi harca tabi değildir. Koruma kararında , diğer eşin yapmaması gereken hususlar belirtilir. Örneğin eşi hakkında evden uzaklaştırma kararı verilebilir. Eşin bu koruma kararına uymaması halinde ilk defasında 3 günden 10 güne kadar zorlama hapsi uygulanır. İkinci ve sonraki tekrarlarda ise diğer eş hakkında 15 günden 30 güne kadar zorlama hapsi uygulanır.

Boşanmak istemeyen hanımlar ne yapabilir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Boşanmak

Boşanmak

Bekarın eşini boşaması bulunduğu durumu terk etmesine, Evli birinin eşini boşaması geçim sıkıntısına, Geçerli bir sebeple eşlerin ayrılması her iki taraf için zenginliğe, Boşandığı eşine dönmek eski duruma avdet etmeye, hastanın iyileşmesine, Boşondığınaa üzülmek veya kızgınlık sonucu boşandığı eşine dönmek işlerin düzelmesine delalet eder. (Ayrıca Bakınız; Nikah.)Rüyada boşandığını gören...
  2. Boşanmak Kocasından Ayrılmak İsteyen Kadın Ne Yapmalı ?

Boşanmak Kocasından Ayrılmak İsteyen Kadın Ne Yapmalı ?

boşanmak isteyen kadın boşanmak için ne yapmalı ayrılmak isteyen kadın ayrılmak için ne yapmalı kadının hakları Boşanmak Kocasından Ayrılmak İsteyen Kadın Ne Yapmalı, evi terk etmek isteyen kadın bunu nasıl düzgün bir biçimde yapmalı ve ev nasıl terkedilmeli ? Ayrılmak istiyorsanız bunları okumanızı tavsiye ediyorum. Evliliğiniz hakkında karar vermeden önce eşinizden en azından geçici olarak...
  3. Anlaşmalı boşanmak için ne yapmalıyım

Anlaşmalı boşanmak için ne yapmalıyım

Eşimle anlaşamıyoruz ve anlaşmalı olarak boşanmak istiyorum. Bunun için neler gerekli hangi evraklar ? tam işleyiş nasıl oluyor. 5 yıldır evliyiz ve 12 yaşında bir kızımız var bu kız için nasıl anlaşmamız lazım, ben istiyorum ki bende kalsın anneside bende kalsın diyor. Acaba mahkeme velayeti kime verecek ? Arkadaşlarım kesin annesine verirler diyorlar. Bu doğru mu ?
  4. Çocuğum iştahsız ne yapabilirim?

Çocuğum iştahsız ne yapabilirim?

çocuklarda iştahsızlık,çocuğumun yemek yemesi için ne yapmalıyım,iştahsız çocuğun beslenmesi,çocuklarda yeme problemi hakkında bilgiler * İştahsız olan çocukların ilk olarak çocuk doktoru tarafından muayene edilmesi gerekir. İştahsızlığın demir eksikliği, mide problemleri vb. şeklinde pek çok fizyolojik sebebi olabilir. Bunun dışında çocuğun iç dünyasında yaşadığı bazı sorunlar da...
  5. Ne yapabilirim ?

Ne yapabilirim ?

Kızlar merhaba beni tanıyorsunuz çoğunuz ben 52 gün önce doğum yaptım… Kontrol herşey sorunsuz dedi çok iyi dedi… Doktrum iğneler süte geçiyormuş dedi,haplarda aynen öyle tek çare spiral dedi ama kayma yapınca kanama yapıyormuş,adetler daha yoğun ve ağrılı geçiyormuş bize de tek çare prez.düşüyor ondada belli bir süre sonra "bana güvenmiyormusun?" Diyoloğu başlıycak napabilirim :( ??

Sayfayı Paylaş