gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

Boşanmalarda fiili ayrılık süresi nedir?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Sorum şu; boşanmalarda fiili ayrılık süresi ne demektir?Bu süre ne kadardır?Nasıl işler ?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Fiili ayrılık nedeniyle boşanma davasında gerekli koşullar boşanma sebeplerinden herhangi biriyle açılmış bulunan daha önce açılmış davanın reddine karar verilmesi,bu red kararın kesinleştiği tarihten başlayarak üç yıl geçmesidir.
    Davadan feragat halinde kesinleşme feragat tarihinden itibaren başlar. Burada da önemli olan husus ilk davadaki reddin kesinleştiği tarihten itibaren 3 yıllık fiili ayrılık süresi içersinde eşlerin evliliği devam ettirme amacıyla bir araya gelmemeleridir.Eşler çocuklarını görmek için bir araya gelebilirler. Ancak bu bir araya gelmeler az önce de belirttiğim gibi evliliği devam ettirme amacı taşımamalıdır. Aksi takdirde fiili ayrılık nedeniyle açtığınız boşanma davası reddolunacaktır.

Fiili ayrılık nedeniyle boşanma davalarında sık yapılan bir hatada eşlerin dava sonunda red kararı verilmesiyle 3 yıllık fiili ayrılık süresinin başlamış olduğunu düşünmeleridir. 3 yıl sonra davayı açtıklarında ise önceki redle sonuçlanan davanın kesinleşmediğini öğrenirler ve önceki davayı kesinleştirme çabası içerisine girerek ardından bir 3 sene daha beklerler.

Boşanmalarda fiili ayrılık süresi nedir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. AYRILIK nedir?

AYRILIK nedir?

Kırçiçeğine sordum AYRILIK nedir? Dedi ki filizlenen umutlarımın kırılışıdır. Uçan kuşa sordum AYRILIK nedir? Dedi ki esen yelle anlaştılar. Yıldızlara sordum AYRILIK nedir? Dediler güneşin ayla arasının açılışıdır. Sordum yanan ateşe AYRILIK nedir? Dedi ki duman olup meçhule gidişimdir. Sazımın teline sordum AYRILIK nedir? Dedi ki aşıkların bağrından kopan yanık sestir....
  2. Fiili ayrılık nedeniyle boşanma

Fiili ayrılık nedeniyle boşanma

Boşanma sebeplerinden herhangi biriyle açılmış bulunan davanın reddine karar verilmesi ve bu kararın kesinleştiği tarihten başlayarak üç yıl geçmesi hâlinde, her ne sebeple olursa olsun ortak hayat yeniden kurulamamışsa evlilik birliği temelden sarsılmış sayılır ve eşlerden birinin istemi üzerine boşanmaya karar verilir. Fiili ayrılık nedeniyle boşanma davasında gerekli koşullar;...
  3. Saçların Uzama Süresi Nedir?

Saçların Uzama Süresi Nedir?

bu konu saçların uzama süresi hakkında bilgilere yer vermektedir. Bayanların saçları bir nevi onların en önemli aksesuarıdır diyebiliriz. Bazı bayanlar kısa saçlı olmayı tercih ederken bazıları da uzun saçlı olmayı eder. Bazen bayanlar imaj değiştirmek için saçlarını kestirir ve bunun sonucun da pişmanlık yaşayabilirler. Saçlarını tekrar uzatmak isteyen bayanların en sık sorduğu sorulardan...
  4. Fiili ayrılık sebebiyle boşanma ne demektir?

Fiili ayrılık sebebiyle boşanma ne demektir?

fiili ayrılık nedeniyle boşanma nedir,fiili ayrılık sebebiyle boşanabilir miyim,fiili ayrılık sebebiyle boşanmak istiyorum neler yapmalıyım,fiili ayrılık sebebiyle,fiili ayrılık nedeniyle boşanma davası açsam nafaka talep edebilir miyim, Fiili ayrılık Medeni Kanun'da düzenlenmiş mutlak bir boşanma sebebidir. Buna göre boşanma sebeplerinden herhangi biriyle açılmış bulunan davanın reddine...
  5. Fiili ayrılık sebebiyle boşanmak için hangi koşullar gereklidir?

Fiili ayrılık sebebiyle boşanmak için hangi koşullar gereklidir?

fiili ayrılık nedeniyle boşanabilir miyim,fiili sebep boşanma koşulları nelerdir,fiili ayrılık sebebiyle dava açmam için nereye başvurmalıyım,fiili ayrılık sebebiyle boşamak için kaç yıl ayrı olmamız gerekir,fiili ayrılık sebepli boşanma nasıl olur, Reddedilmiş bir boşanma davası bulunmalıdır. Ret kararı kesinleşmelidir. Ret kararının kesinleşmesinden sonra en az 3 yıl geçmiş olmalıdır....

Sayfayı Paylaş