gebe
  1. Kayıtsız Üye

Kayıtsız Üye Forum Okuru

boşanmalarda şirket hisseleri nasıl paylaşılıyor?

Konu, 'Soru-Cevap' kısmında Kayıtsız Üye tarafından paylaşıldı.

Merhaba.Eşimle ayrılma aşamasındayız ve şirket ortağıyız. Gerçi benim işle alakam yok ama ortağıyım.Şimdi boşanırken hisse paylaşması nasıl olacak? Bana vermeyebilir mi çalışmıyorum diye?

2. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113
    Boşanma kanunundaki değişiklikle çiftler hangi mal rejimini seçmişlerse o rejim uyarınca evlilik sonrası edinilen mallar paylaştırılır.
    Şirket hisseleri ise apayrı bir konudur. Eğer eşinizin bir şirkette hissesi varsa sizin bunun üzeirnde hak iddia etmeniz mümkün değildir.

Ancak bu hisseler edinilirken harcanan paranın ortak geliriniz olduğunu ispat edebilirseniz sizin de bu hisselerden pay almanız mümkün olur. Aksi mümkün değildir.

boşanmalarda şirket hisseleri nasıl paylaşılıyor? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. PR şirketi nasıl seçilir?

PR şirketi nasıl seçilir?

pr şirketi piar şirketleri pr şirketleri şirketi nedir piar nedir PR şirketi nasıl seçilir? Madem Güvercin sayesinde patronların ve yöneticilerin bilgisayarlarına uçabiliyorum, fırsat bu fırsat. Ortalığı karıştırmak için bundan daha iyi fırsat olamaz. İşte bu ayki konumuz: "PR (halkla ilişkiler) şirketi nasıl seçilir?" Eğer şirketinizin içinde bu işleri yapan biri yoksa...
  2. boşanma süreci nasıl işler?

boşanma süreci nasıl işler?

Eşinizle anlaşamadınız ve boşanmaya yani ayrılmaya ve karar verdiniz.Bu zorlu sürecin kanunlar çerçevesinde nasıl geçeceğini bilmek en doğal hakkınız.Boşanma ile ilgili genel konular ve boşanma süreci şu biçimde geçiyor kanunlarda. Boşanmaya karar verip mahkemeye başvurduktan sonra yapmanız gerekenler: Mahkeme huzuruna çıkış İki tarafın rızasıyla yapılan boşanma müracaatının yapıldığı ay...
  3. Ortak Kesilen Kurban Hisseleri Nasıl Ayrılır ?

Ortak Kesilen Kurban Hisseleri Nasıl Ayrılır ?

Bu konu; ortak kesilen kurban hisseleri nasıl ayrılır hakkında bilgiler vermektedir. Sevgili melekler, kurban bayramının yaklaşmasına sayılı günler kala şimdiden tüm meleklerimizin ve sayın misafirlerimizin kurban bayramlarını kutluyoruz ve kurban kesimiyle ilgili detaylı bilgiler vermeye devam ediyoruz. Bu sayfamızda sizlere ortak kesilen kurban hisseleri nasıl ayrılır konusunda bililer...
  4. boşanma dilekçesini nasıl yazacağım

boşanma dilekçesini nasıl yazacağım

Boşanmak istiyorum ve avukatım yok.Kendim boşanma dilekçesi hazırlamak istiyorum, yardım edermisiniz ?
  5. Boşanma Davası Nasıl Açılır ?

Boşanma Davası Nasıl Açılır ?

boşanma davası nasıl açılır,boşanmak istiyorum neler yapmalıyım,boşanmak için ne yapmalıyım,boşanmak istiyorum yapmam gerekenler 1. En Önemli ve Öncelikli Adım Karar Vermektir : Boşanma Davasınınen olmazsa olmaz şartı gerçekten boşanmayı istemenizdir. Unutmayın ki bu yolda karşınıza çıkabilecek engelleri aşma azminiz sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Mutlaka hatırlanmalıdır ki ,...

Sayfayı Paylaş