gebe
  1. fırtına

fırtına Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    29
    Ödül Puanları:
    0

Boşver Lâl Oldum

Konu, 'Resimli Aşk Şiirleri' kısmında fırtına tarafından paylaşıldı.

......boşver ...............lâl oldum
    ......................kanarım
    ...........................aldırma bana
    ..................................uğrama yalnızlığıma

.............boşver
    Damla damla düş gözlerimden
    Yanağımdan süzülen iki damlada ol
    Dökülen yapraklarında
    Sokağımda ki çınarın
    Üşürüm, titrerim
    Aldırma bana
    Uğrama yalnızlığıma

Varsın uzasın yollarım
    Çıkmaz sokaklara
    Varsın üç beş puşt sarsın etrafımı
    Güneş doğsun
    Sabah olsun
    Varsın kaldırımlara aksın kanım
    Üzerime gazete çeker yatarım
    Aldırma sen bana

.........boşver
    ................lâl oldum
    .....................aldırma bana
    ....................................uğrama yalnızlığıma

Varsın arşa yükselsin ahım
    Yalnız sana eyvallahım
    Sevdaya kavl silahım

Hain, puslu, kahpe gece
    Sevda üzre bir kaç hece
    Yüreklerde işkence
    Buğulu, yaşlı gözüm
    İsyan, isyan, isyan sözüm
    Dim dik ayakta özüm
    Kimsesiz, yalnız
    Yetimce ağlarım
    Aldırma bana
    Uğrama yalnızlığıma...

kaynak:diyemediklerim

Son düzenleme: 25 Şubat 2009
Boşver Lâl Oldum konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Gülben Ergen - Boşvere Boşvere

Gülben Ergen - Boşvere Boşvere

Bugünki aklım olsaydı Harcar mıydım günlerimi Her kadehte,her yalanda Saklarmıydım dertlerimi Saçlara dolunca aklar,birden bir pişmanlık başlar Sanki felek tokadını bizim gibilere saklar Boşvere boşvere ne hale geldik Her yüze güleni biz dost bildik Geçti yıllar bir su gibi neredeydik nerelere geldik Geçti ömrüm bir su gibi neredeydik nereler geldik Bizmi olduk terkedilen,felek...
  2. Nilüfer - Boşver

Nilüfer - Boşver

Nerde o elimi tutan elin nerde Nerde o beni çağıran sesin Nerdesin niye bu kadar uzak Neden yabancısın bana kaç senedir Böyle mutluluk olmaz olmaz olsun Beni şu kadar sevmiyorsun Boşver ne çıkar pişman olsam da Boşver ne çıkar yalnız kalsam da Neyim var kaybedecek Bir tek kırık kalpten başka
  3. .. Aşk-ı LâL ..

.. Aşk-ı LâL ..

(..suskunluk tehlikeli bir silahtır, lütfen sevilenlerin ulaşamayacağı yerlerde saklayın!) I ateşe koşan kelebekler gibi koştum sana tüm şehir gördü beni, bir tek sen görmedin II şiir kokan ellerimi tuttun bedenimdeki arzuyla seviştin törpüledin korkularımı gözlerimin kahvesinden içtin III Rabih dinlemiyorum artık, heyecanlarını anımsatıyor Ezginin Günlüğü,...
  4. aşkı lâl...

aşkı lâl...

ateşe koşan kelebekler gibi koştum sana tüm şehir gördü beni, bir tek sen görmedin şiir kokan ellerimi tuttun bedenimdeki arzuyla seviştin törpüledin korkularımı gözlerimin kahvesinden içtin hatırlıyor musun? sevdiğin o kadın bendim Rabih dinlemiyorum artık, heyecanlarını anımsatıyor Ezginin Günlüğü, beni sevdiğin günleri Düş Sokağı, sevişmelerimizi benim için sen dinle, temizlensin...
  5. Lâl (!)

Lâl (!)

lal ile ilgili sözler LâL (!) sen bir meryem sükûtunu hal bilir, susma orucunu tutarsın, ben bayramı bekleyen oruçlar olurum; hali imar eden, şimdilerde ben de susuyorum, bir narin hali örüyorum; /toprağımı öpüyorum, seni yetiştirdi diye/ lale devrimden kalan en kıymeti parçamı sunuyorum edeple; lâl’im, sana lâyıktır ömür baharımdan lâlelerim…. Yüreğim, sana yakıştı bu hâl,...

Sayfayı Paylaş