gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

Boyalı Saçlar, Oje, Kına ve Makyaj Ürünleri Abdest ve Gusle Manimidir?

Konu, 'Dini sorularınız ve cevapları' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

gusul abdestinin şartları gusul abdestini bozan şeyler Boyalı saç gusul abdesti

Abdest ve gusul abdestininin kabul olan ve olunmayan bazı durumlar vardır. Özellikle saçlarını boyatan ve makyaj ürünleri kullanan hanımların en çok merak ettiği sorulardan biri olan bu tür kozmetik ürünlerin abdest ve gusul abdestine engel olup olunmayacığı yolundadır.

Sizler için bu sorunun cevabını paylaşıyoruz.

Abdest alırken, yıkanması gereken uzuvlardan birinde kuru yer kalırsa, abdest sahih olmaz. Gusülde ise vücutta, suyun ulaşabildiği her yerin yıkanması gerekir.

Bu itibarla, abdest veya gusül alacak kimsenin, yıkanması gereken uzuvlarında, suyun altına ulaşmasına engel olacak bir tabaka bulunmamalıdır. Oje gibi vücut üzerinde tabaka oluşturup da suyun bedene ulaşmasına mani olanlar abdest ve gusle manidir. Abdest veya gusülden önce bunların çıkarılması gerekir. Buna karşılık, tabaka oluşturmayan saç boyası, kına gibi makyaj malzemeleri abdest ve gusle mani değildir.

Boyalı Saçlar, Oje, Kına ve Makyaj Ürünleri Abdest ve Gusle Manimidir? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. ünlülerden saç ve makyaj örnekleri

ünlülerden saç ve makyaj örnekleri

Özel akşamlarınızda hazırlanmanız için yardımcı olacağını düşündüğüm ünlülerden örnekler melişlere özel:)
  2. ßeLen'in Nişan Saçı ve Makyajı

ßeLen'in Nişan Saçı ve Makyajı

Melişlerim nişanımdan sizinle hiç birşeyimi paylaşamadım resimlerim yeni çıktı bende yakın plan birini aldım saçıma ve makyajıma bakın dedım boydan elbisemide koyucam ama önce saçım ve makyajım hakkında düşüncelerinizi alim dedim:D 20 MART 2011 PAZAR :)
  3. Kate Middleton makyajı ve saçları

Kate Middleton makyajı ve saçları

Kate Middleton, makyajı, saçı, gelinliği, düğünü, resimleri, güzellik sırları burada arkadaşlar. Asil güzel Kate Middleton'un alımlı makyajının ve kusursuz görünen saçlarının sırrını bu yazımızda sizlerle paylaşıyoruz Melek'ler:) Yüzyılın düğünü olarak adlandırılan düğünde Kate Middleton hafif makyaj ve sade saçları tercih etti. İngiliz Kraliyet ailesi’nin gelini Kate Middleton...
  4. Oje Renkleri Ve Oje Desenleri

Oje Renkleri Ve Oje Desenleri

Oje Renkleri Ve Oje Desenleri de paylaşırsanız çok ama çok sevinirim ben bu yılın oje renklerini ve desenlerini merak ediyorum
  5. Orly oje ve tırnak bakım ürünleri kullanıyorummm

Orly oje ve tırnak bakım ürünleri kullanıyorummm

Herkese yaz ayları yaklaşıken cıvıl cıvıl olmak adına:ohoh: ORLY ojeleri kullanmalarını :kiss: tavsiye ediyorum şu renklerin güzelliğine bakın:d014: hemde sağlık dostu, :slm:

Sayfayı Paylaş