böyle sevdim işte..

elfce

Daimi Üye
Üye
böyle sevdim işte..
beni duy beni hisset aşkım duy hisset aşkım ben seni hep sevdim canım
Ben seni kocaman bir yürekle sevdim. Gözlerim değil, yüreğimdi seni gören.
Sen damarlarımdaki kana karışıp, geldin oturdun yüreğime. Bir başka yerde olamazdın zaten. Sen, benim en değerli yerimde, yüreğimde olmalıydın, orada kalmalıydın. çok aşka ev sahipliği yapan bu yürek, ilk kez bu kadar kolay kabullendi seni. Herhangi bir konuk değildin artık. Bu yüzden ne ağırlama faslı vardı, ne de uğurlama. O yüreğin gerçek sahibiydin.

Şimdi sonbahar, kışa giriyoruz ya... Ben dört mevsim baharı yaşadım seninle. çiçek çiçek açtın yüreğimde. Gökkuşağı zayıf kaldı, senin renklerin karşısında. Taze bir yaprak gibi yeşildin. Açelya idin pembeliğinle. Üzerine çiğ taneleri düşmüş sarı güldün. Kırmızıydın bir ateş gibi. Ve maviydin... En çok bu renkle anmayı sevdim seni. Denize tutkundum, denizi sensiz, seni de denizsiz düşünemedim.

Seni severken dünyayı da sevdim ben, insanları da... Kendime bile dar gelirken, içinde herkese yer olan bir hayatın sahibiydim artık. En kızgın, en tahammülsüz olduğum anlarda bile, seni düşünmek yetti bana. İçimdeki sevinç yüzüme yansıdı, güldüm. Beni öylesine güldüren senin sevgindi ve ben kaygısız, içten gülüşün ne demek olduğunu, nasıl güzel bir şey olduğunu anladım seninle...

Her şeye rağmen sevdim seni. Güçlüydüm ve aşamayacağım hiçbir zorluk yoktu. Koca bir kente, koca bir ülkeye kafa tutabilirdim. Sen elimden tuttuğunda, patlamaya hazır bir volkan gibi hissederdim kendimi. Menzil sendin ve ben o menzile ulaşmak için önüme çıkan her şeyi yok edebilirdim.
Sana ulaşmamı engelleyecek her şeyi eritirdim, kül ederdim. Sana
ulaştığımdaysa sakin bir göle dönüşürdüm. Ve o göle bir tek sen
girebilirdin.

Sevdim ve hayrandım da... Her halin çekti beni. Duruşunu, uyumanı, gülmeni, kızmanı, şaşkınlığını, saflığını, kurnazlığını, çocukluğunu, olgunluğunu sevdim. Sesini de sevdim suskunluğunu da. Küçük oyunlarını, kaprislerini, sitemlerini, korkularını sevdim. Seni ve o doyumsuz sevdanı, uçarı sevdanı anlatacak kelime bulamadım çoğu zaman.
Sığmadın cümlelere ve hiçbir cümle seni
yeterince tarif edecek kadar derin olmadı.

Seni severken yorulmadım. çünkü sen yaşam kaynağıydın. Her gün
yenilendim.
Seninle çoğaldım, büyüdüm. Eksik kalan neyim varsa tamamladın.
Ölmeyecektim çünkü sen ölmezliğin ta kendisiydin.

Sevdim işte ötesi yok...

SONSUZ AŞKIM SONSUZ YANLIZLIK OLDU…

Bir kere güldür dün, hep ağlattın. Sana yakışıyor mu bu? Seni, deli gibi severken bir gülüşüne canımı feda edecekken, yaptıkların yakışı kalıyor mu? Aynı yolları geçerken, aynı havayı solarken, aynı şehirde yaşarken sen mutluyken başka ellerde, benim mutsuz oluşum yakışı kalıyor mu? Bu şehre söyle… Yabancı bir kız seni benden çok seviyor mu söyle, söyle, söyle ki… Vazgeçeyim bu sevdadan, kalbime gömeyim, susayım hiç konuşmayayım. Ama ki sevmiyorsa söyle, söyle, söyle seni bana geri versin… Seni gerçekten sevecek olan bana geri versin. Ben yine seni gözümden sakınarak sevim…
Soruyorlar seni bana, ismini duyuyorum dört bir yanımda. Kafamın içinde adın kazınıyor, hiç çıkmamak üzere yer edinmeye çalışıyor. Silemem silemiyorum ki ne kadar sileceğim, unutacağım desem de olmaz ki, yapamam cesaretim yok! İsmin yer edinmiş zihnim de ,ihanetinse kalbimde…Gelişini özlüyorum balkonlarda, camlarda, yollarda. Arkadaşım bir elini omzuma atarken sensizliği hissediyorum o an her yerde sen olsan da gene ben sensizim.Neden mi? Çünkü; yanımda sen yoksun, bana sımsıkı sarılmıyorsun, sesini, gözlerini,hiç hissetmediğim içime solumadığım kokun yok! Sen yoksun! Yok! Yok! Yok… Neyleyim o zaman senin var olup benim cehennemimde sensiz dünyayı, belki de cennetim olurdu ne bileyim.Aşkım,Canım,Gülüm,Her şeyim bak her şeyim diyorum, ne olursun duy! Duy sesimi, hisset beni seni sevecek olan benim.Ne olur fazla uzağa gitme!! Yabancılar seni kollayamaz, koruyamaz, seni kaybederler karanlıkların da, yok ederler seni... Bebeğim beni bul! Beni ara! Ben sana uzak değilim, sadece hissetmeni bekliyorum,ben ortaya çıkacağım merak etme. Korkma aşkım ben eller gibi seni karanlıklar da bırakıp gitmem, tek koymam oralarda bir başına, önce o yolları ben geçerim, ışığın olurum, yoldaşın olurum,korurum seni kendimden çok söz veriyorum her şeyim…Her yerdeyim ben soluduğun her yer,aklına gelebilecek her yer seni takip etmekteyim.Hatan çok aşkım, çok yanlış yapıyorsun bebeğim. Ama ama kurtaracağım seni bir işaret bekliyorum senden elini uzat! Kaybolacaksın yoksa büsbütün uzaklaşacaksın benden.AŞKIM! AŞKIM! Acı çekiyorum başkaları yüzünden beni çiğneyip geçiyorsun. Ne olur! Ne olur sun çok kötüyüm. Ben sensizim, ben bende yok oluyorum, sensizliğinde yok oluyorum yardım et! Etki sende kurtul bende bu acıdan, beceremiyorum tek olmuyor,kahretsin ki olmuyor yapamıyorum... Aşkım gitme ne olur bekle! Sensiz olamam tutsak olmuşum resmen sana. Işık diye gördüklerin karanlık bir tuzak, kandırıyorlar sevdalım seni,hissediyorum düşme o tuzağa düşme batacaksın, bu sefer ben bile kurtaramam seni. … Her şeyi göze aldım evet ama ne yapacağımı bilmiyorum.
Yalvarıyorum aşkım,yalvarıyorum bebeğim gücün varsa sende beni kurtar. Kurtar ki seni kandıranlara, bizi ayıranlara hesap soralım. Tek olmuyor aşkım, hayatım ses ver, bir işaret bir hissetmek gerek lütfen acı çekiyorum sende çekiyorsun belki de ne bileyim ne olur kurtar aşkımızı lütfen…

SONSUZ AŞKIM SONSUZ YANLIZLIK OLDU…

Bir kere güldür dün, hep ağlattın. Sana yakışıyor mu bu? Seni, deli gibi severken bir gülüşüne canımı feda edecekken, yaptıkların yakışı kalıyor mu? Aynı yolları geçerken, aynı havayı solarken, aynı şehirde yaşarken sen mutluyken başka ellerde, benim mutsuz oluşum yakışı kalıyor mu? Bu şehre söyle… Yabancı bir kız seni benden çok seviyor mu söyle, söyle, söyle ki… Vazgeçeyim bu sevdadan, kalbime gömeyim, susayım hiç konuşmayayım. Ama ki sevmiyorsa söyle, söyle, söyle seni bana geri versin… Seni gerçekten sevecek olan bana geri versin. Ben yine seni gözümden sakınarak sevim…
Soruyorlar seni bana, ismini duyuyorum dört bir yanımda. Kafamın içinde adın kazınıyor, hiç çıkmamak üzere yer edinmeye çalışıyor. Silemem silemiyorum ki ne kadar sileceğim, unutacağım desem de olmaz ki, yapamam cesaretim yok! İsmin yer edinmiş zihnim de ,ihanetinse kalbimde…Gelişini özlüyorum balkonlarda, camlarda, yollarda. Arkadaşım bir elini omzuma atarken sensizliği hissediyorum o an her yerde sen olsan da gene ben sensizim.Neden mi? Çünkü; yanımda sen yoksun, bana sımsıkı sarılmıyorsun, sesini, gözlerini,hiç hissetmediğim içime solumadığım kokun yok! Sen yoksun! Yok! Yok! Yok… Neyleyim o zaman senin var olup benim cehennemimde sensiz dünyayı, belki de cennetim olurdu ne bileyim.Aşkım,Canım,Gülüm,Her şeyim bak her şeyim diyorum, ne olursun duy! Duy sesimi, hisset beni seni sevecek olan benim.Ne olur fazla uzağa gitme!! Yabancılar seni kollayamaz, koruyamaz, seni kaybederler karanlıkların da, yok ederler seni... Bebeğim beni bul! Beni ara! Ben sana uzak değilim, sadece hissetmeni bekliyorum,ben ortaya çıkacağım merak etme. Korkma aşkım ben eller gibi seni karanlıklar da bırakıp gitmem, tek koymam oralarda bir başına, önce o yolları ben geçerim, ışığın olurum, yoldaşın olurum,korurum seni kendimden çok söz veriyorum her şeyim…Her yerdeyim ben soluduğun her yer,aklına gelebilecek her yer seni takip etmekteyim.Hatan çok aşkım, çok yanlış yapıyorsun bebeğim. Ama ama kurtaracağım seni bir işaret bekliyorum senden elini uzat! Kaybolacaksın yoksa büsbütün uzaklaşacaksın benden.AŞKIM! AŞKIM! Acı çekiyorum başkaları yüzünden beni çiğneyip geçiyorsun. Ne olur! Ne olur sun çok kötüyüm. Ben sensizim, ben bende yok oluyorum, sensizliğinde yok oluyorum yardım et! Etki sende kurtul bende bu acıdan, beceremiyorum tek olmuyor,kahretsin ki olmuyor yapamıyorum... Aşkım gitme ne olur bekle! Sensiz olamam tutsak olmuşum resmen sana. Işık diye gördüklerin karanlık bir tuzak, kandırıyorlar sevdalım seni,hissediyorum düşme o tuzağa düşme batacaksın, bu sefer ben bile kurtaramam seni. … Her şeyi göze aldım evet ama ne yapacağımı bilmiyorum.
Yalvarıyorum aşkım,yalvarıyorum bebeğim gücün varsa sende beni kurtar. Kurtar ki seni kandıranlara, bizi ayıranlara hesap soralım. Tek olmuyor aşkım, hayatım ses ver, bir işaret bir hissetmek gerek lütfen acı çekiyorum sende çekiyorsun belki de ne bileyim ne olur kurtar aşkımızı lütfen…

sudemmm canım benım çok güzel bi yazı bayıldımm... sankı sevdiğim bunu bana bağıra bağıra sölyuyo gibi hissetim :(

ewet bende cok begendım.. hayatım umarım aşkın karsılksız kalmaz umarım degerını anlar.. artık aşk kelımesını duydummu dırek aklıma sen gelıyorsun.. o denli büyük bir aşk seninkisi..

sudem sonsuz aşkın yalnızlık olmaz hayatım o aşkk zaten senindir onun hiç olmamıştır! o senin içinde okadar büyürkü zamanla içine sığmaz taşar o heyecan o duygular acı vermeye başlar keşke beni oda sewse yada hiç sevmeseydim dediğin bile olur .. aşk iki kişiliktir.. ama unutma aşk sadece senindir.. o aşk ona olsa bile sadece senindir..

aşık olmak bile büyüklüktür.. tabi anlayana..

Geri