gebe
  1. Misafir

Misafir Forum Okuru

Boyun fıtığı nedenleri ve tedavisi

Konu, 'Hastalıklar ve Tedavileri' kısmında Misafir tarafından paylaşıldı.

Boyun fıtığı nedenleri nelerdir Boyun fıtığı sebepleri Boyun fıtığı belirtileri

Bir çok insanın sağlık sorunları arasında gelmektedir boyun fıtığı. Yaygın olan bu sağlık sorunun nedenleri nelerdir. Yani boyun fıtığı nedenleri ve belirtileri nelerdir bu yazımızda konu alıyoruz Melek'lerim.

Boyun Fıtığının Belirtileri

Boyun fıtığının ilk belirtisi kollarda, boyunda ve göğüs bölgesinde meydana gelen ağrılardır. El ve parmaklarda uyuşma ve karıncalanma da görülmektedir.

Boyun fıtığının diğer bir belirtisi ise ellerde ki koordinasyon bozukluğudur. Bunun dışında disk kaymasından etkilenen sinirler çoğunlukla kolun üst bölümü, parmaklar ve bilekte ki sinirlerdir bu sinirlerde güçsüzlük meydana gelir.

Boyun Fıtığı Nedir ve Boyun Fıtığı Belirtileri Nelerdir? Boyun omurları arasındaki disklerde oluşan sızmalar sinirlere bası yaparak boyun fıtığına yol açar. Boyun ağrıların sadece %10 ila 20 kadarı boyun fıtığından kaynaklanır.

Eğer ağrı boyundan kola vuruyorsa, kas gücünde kayıplar başlamış, parmaklarda uyuşukluk hissediliyorsa bunun nedeni boyun fıtığıdır. Kasların elastikiyetini yitirmesi sebebiyle boyun fıtığı 30-50 yaşları arasında daha çok görülmektedir.

Boyun fıtığı nedenleri ve tedavisi konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. boyun fıtığı tanısı ve tedavisi

boyun fıtığı tanısı ve tedavisi

BOYUN FITIĞI NEDİR? Sayfayı yazıcıya gönder Boyunda 7 adet omur cismi bulunur. Yapıları itibariyle bir önceki bölümde anlatılan bel omurlarından tek farkları, daha küçük olmalarıdır. Her omurga arasında yastıkçık dediğimiz kıkırdaklar mevcuttur. Bu kıkırdak yapının yırtılarak , omurga içinde seyreden omurilik veya kola dağılan sinirlere baskı yapması donucu oluşan hastalığa boyun fıtığı...
  2. 10 soruda boyun fıtığı ve tedavisi

10 soruda boyun fıtığı ve tedavisi

boyun fıtığı bitkisel tedavisi boyun fıtığına bitkisel çözüm fıtığı tedavi fıtığına iyi gelen bitkiler için tedavi 1- Boyun fıtığı nedir? Boynumuzda yedi adet omur var. Her omur arasında da ``çekirdek`` olarak adlandırılan diskler. Bu disk dokusunun yırtılarak omurilik kanalına doğru yer değiştirmesi sonucu sinirlere ve omuriliğe baskı yapması ile oluşan hastalığa ``boyun fıtığı`` deniliyor....
  3. Boyun fıtığı ve boyun kireçlenmesi tedavisi

Boyun fıtığı ve boyun kireçlenmesi tedavisi

boyun kireçlenmesi tedavisi boyun kireçlenmesine ne iyi gelir kireçlenmesi kireçlenmeye ne iyi gelir boyunda kireçlenme Malesef ve malesef ki ben bir boyun fıtığı hastası olarak bu illetle iki ayda bir cebelleşiyorum. İnanılmaz bir ağrı,her hangi ters bir hareketimde güm diye öylece kala kalıyor kitleniyorum.Adete felçli gibi,felçli olsan en azından ağrı çekmezsin,hissetmezsin.Ama ben...
  4. Boyun fıtığı nedenleri ve tedavi yöntemleri

Boyun fıtığı nedenleri ve tedavi yöntemleri

boyun fıyıtığı nedenleri boyun fıtığı tedavi yöntemleri Merhaba Sevgili Melek'ler... Bu sayfamızda; yaygın olan bir sağlık sorununa değiniyor ve boyun fıtığı nedenlerini, ayrıca boyun fıtığı tedavi yöntemleri bilgilerine yer veriyoruz Melek'ler. Boyunda 7 adet omur cismi bulunur. Yapıları itibariyle bir önceki bölümde anlatılan bel omurlarından tek farkları, daha küçük olmalarıdır. Her...
  5. Boyun fıtığı nedenleri nelerdir

Boyun fıtığı nedenleri nelerdir

Merhaba arkadaşlar boyun fıtığı nedenleri nelerdir neden boyun fıtığı oluyor. Lütfen bana bu konuda yardımcı olun çok korkuyorum beni neler bekliyor :S

Sayfayı Paylaş