gebe
  1. TİTAN

TİTAN *Melekler Mekanı*

Beğenilen Mesajlar:
    2.685
    Ödül Puanları:
    113

Bridget Bardot Makyajı Yapılışı, Buyrun!

Konu, 'Makyajın Püf Noktaları' kısmında TİTAN tarafından paylaşıldı.

bridget bardot makyajı, bridget bardot makyajı nasıl yapılır, bridget bardot

Sevgili melekler, 1950li 1960lı yılların güzellik abidesi olan Bridget Bardot'un kendine özel makyajını bilmeyen yoktur herhalde. Sadece kendi ülkesi Fransa'da değil tüm dünyada şöhret kazanmış olan Bardot kıyafetinden duruşuna, tarzından makyajına kadar uzun yıllar takip edildi. Biz de biraz nostalji yapalım dedik ve günümüzde de tercih edilen simsiyah gözler, sarı dağınık saçlar ve dolgun dudakları ile Bridget Bardot makyajı nasıl yapılır anlatalım istedik...

bridget-bardot.jpg

1-Bridgitte Bardot makyaj yapımında ilk sırayı, öne çıkarılması gereken ilk yeri gözler alıyor…Bu makyaj stili ile Bardot bakışlarıyla masumiyeti ve baştan çıkarıcılığı yakalıyor. Onun imzası olan kedi makyajını uygulamakla siz de aynı çekiciliği yakalayabilirsiniz.

2-Kedi gözü makyajı uygulayın. Bu Bardot makyajının en mühim noktasıdır. Gözünüzün iç kısmında başlayarak, göz kapağınıza kuyruklu bir eyeliner çekin, eyelinerı mümkün mertebe kirpik diplerine yakın çekin. Bardot eyelinerı kalın çekerdi. Takma kirpik kullanın ve takma kirpikin yalnızca üst kısmına rimel sürün, takma kirpik kullanmanız mümkün değilse bol rimelle göz makyajınızı tamamlayın. Brigitte Bardot’nun farklı farklı makyajları uygulamaları olduğu için göz çukuruna siyah far uygulamak sizin insiyatifinizde, fakat çok az uygulayıp bunu hafifçe dağıtabilirsiniz. Veya gözlerinizin alt kısmına kirpik diplerine kalem çekip hafifçe dağıtın.

3-Kaşlarınız doğal görünsün. Bardot’un yay gibi kaşları yoktu, fakat bu kaşlar yüz hatlarına uygundu. Şayet kaşlarınızda boşluklar varsa bunları kaş fırçası yardımıyla, naturel bir görüntüden uzaklaşmadan doldurun.

4-Dudak hattınız boyunca dudak kalemi uygulayın. Doğal bir görüntü için pembe dudak kalemi tavsiyemizdir. Dolgun bir görüntü elde etmek için, kalemi dudak kenarına yakın bir hatta çekin.
    Rujunuz doğal ve mat, pembe renk olsun. Brigitte rujda mat renkler kullanırdı.

5-Bardot dudak parlatıcısı kullanmıyordu, çünkü dudakları kendisinden parlak ve canlıydı.
    Fakat dudaklarınız cansızsa parlatıcı uygulayın, hem böylece dudaklarınız daha dolgun da gözükecektir. Daha çekici bir görünüm için, dudak parlatıcınız alt dudak ortasında yoğunlaşsın.

Bridget Bardot Makyajı Yapılışı, Buyrun! konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Adım Adım Göz Makyajı Yapılışı

Adım Adım Göz Makyajı Yapılışı

göz makyajı püf noktaları göz makyajının yapılışı makyajı yapılışı makyajın adım adım Ya ben her şeyi yapıyorum, ama iş göz ve göz çevresine makyaj yapmaya gelince tereddüt ediyorum. Hangi renk, hangi tür göze, ne yapmam gerek kafam karıştı diyorsanız. Bu sizler için hazırlanmış kare kare göz ve göz çevresine makyajı mutlaka izleyin..
  2. Dumanlı Göz Makyajı Yapılışı

Dumanlı Göz Makyajı Yapılışı

Dumanlı Göz Makyajı Yapılışı hakkında bilgi verin lütfen, nasıl yapılıyor bu dumanlı göz makyajı daha öğrenemedim ben ve çok da beğeniyorum bu makyaj stilini :S
  3. Işıltılı Göz Makyajı Yapılışı

Işıltılı Göz Makyajı Yapılışı

Işıltılı Göz Makyajı Nasıl Yapılır Işıltılı Göz Makyajı Yapılışı Işıltılı göz makyajı yapmak istiyorum ama nasıl yapılır bilmiyorum diyen tüm hanımlar, sizlere bu yazımızda ışıltılı göz makyajı tekniği hakkında bilgiler sunuyor ve püf noktaları aktarıyoruz, buyrun Melek'ler. Işıltılı Göz Makyajı Bayanlar Simli makyaj tüm gözlerin üzerinizde olmasını sağlayan iddialı yöntemlerden...
  4. Doğal Görünümlü Günlük Makyaj Yapılışı

Doğal Görünümlü Günlük Makyaj Yapılışı

Günlük Makyaj Yapılışı Günlük Doğal Makyaj Nasıl Yapılır Sevgili melekler, en azından bir kalem ve rujla olsun makyajsız dışarı çıkmayan bayanlar için günlük makyaj hakkında bazı önerilerde bulunmak istiyoruz bu yazımızda. Eğer siz de bir makyaj tutkunu iseniz ve yüzünüzü renklendirmeden dışarı çıkmak istemeyenlerdenseniz bu yazımızda günlük doğal makyaj nasıl yapılır ayrıntılarıyla...
  5. Kaş Makyajı Yapmanın İncelikleri Buyrun

Kaş Makyajı Yapmanın İncelikleri Buyrun

kaş makyajı kaş makyajı nasıl yapılır Makyaj yapmayı seven sevgili meleklerimiz ve sayın misfirlerimiz için makyajla ilgili püf noktaları vermeye devam ediyoruz. En son paylaştığımız harika göz makyajı sırları ardından şimdi de kaş makyajı nasıl yapılır sizlerle paylaşıyoruz... :) - Kaşlarınızı alırken tüyleri daima çıkış yönlerine göre çekin. - İstediğiniz şekli vermenize yetecek...

Sayfayı Paylaş