Brokoli corbasi tarifi (Resimli)

ESDE

Hamiş Melek
Brokoli corbasi tarifi (Resimli)
brokoli corbasi tarifi brokoli corbasi nasil yapilir resimli brokoli corbasi tarifi brokoli corbasi tarifi nasil konulari burada melekler
Sevgili Melekler,
Uzun zamandir yapmak istedigim fakat bir turlu cesaret edemedigim brokoli corbasi tarifimi en sonunda yaptim :D Brokoliyi normalde haslayip limonlayip yemesine bayilirim, biraz iddiali bir tadi oldugundan herkes kolay kolay sevmeyebiliyor brokoliyi...Fakat brokolinin faydalari saymakla bitmiyor, bu yuzden muhakkak ozellikle hamile olan bayanlarin haftada iki kez tuketmesi gereken bir sebze, ayni zamanda kalorisi sifir oldugundan diyet yapanlar icinde haslamasi bulunmaz bir nimet:D Brokoli corbasi tarifini cok kez duymustum herkes farkli farkli yapiyordu, fakat ben hep yapmakta kararsiz kaliyordum acaba nasil olur diye, en sonunda denemeye karar verdim ben evde olan malzemelerle butun brokoli corba tariflerininden bir sentez cikararak kendime yeni bir tarif olusturdum ve ortaya muhtesem bir sonuc cikti, bugune kadar bosuna beklemisim:D Ozellikle tatlimsi lezzetleri sevenler icin mukemmel bir corba deneyin derim :)

DSC04178-2af.jpg

MALZEMELER

1 ADET BROKOLI
1 ADET PATATES
1 ADET HAVUC
1 ADET SOGAN
1 BARDAK SUT
2 KASIK UN
2 KASIK SIVI YAG VE MARGARIN
1 TATLI KASIGI TUZ

TARIFI

Brokolimizin sadece cicek kisimlarini keserek guzelce yikiyoruz, daha sonra corbabimizi yapacagimiz tencereye aliyoruz ve uzerini gececek kadar suyla kaynatmaya basliyoruz, icerisine dogranmis havucumuzu dogranmis patatesimizi birkac parcaya ayirdigimiz soganimizida atip butun malzemeler iyice yumusayincaya kadar kaynatiyoruz, malzemeler pistikten sonra, tenceremizi ocaktan alip blendir yardimiyla pure haline getiriyoruz, tum malzemeler iyice ezilip pure haline geldikten sonra tenceremizi tekrar ocaga aliyoruz, ve yavas yavas bir bardak sutumuzu ve ekleyerek 5 dakika daha kaynatiyoruz, ( bu asamada eger koyu olursa kaynamis su ilave edebilirsiniz) corbamiz pistikten sonra tuzunuda ilave edip servis yapabilirsiniz melekler, hepinize afiyet olsunnnnnnnnnnnn:D

DSC04177-9c.jpg

Brokoli'yi sevmediğim halde çorba çok güzel gözüküyor, belki bu sayede brokoliyi sevmeye başlarım.

Geri