gebe
  1. ESDE

ESDE Hamiş Melek

Beğenilen Mesajlar:
    204
    Ödül Puanları:
    0

Brokoli corbasi tarifi (Resimli)

Konu, 'Çorbalar' kısmında ESDE tarafından paylaşıldı.

brokoli corbasi tarifi brokoli corbasi nasil yapilir resimli brokoli corbasi tarifi brokoli corbasi tarifi nasil konulari burada melekler Sevgili Melekler, Uzun zamandir yapmak istedigim fakat bir turlu cesaret edemedigim brokoli corbasi tarifimi en sonunda yaptim :D Brokoliyi normalde haslayip limonlayip yemesine bayilirim, biraz iddiali bir tadi oldugundan herkes kolay kolay sevmeyebiliyor brokoliyi...Fakat brokolinin faydalari saymakla bitmiyor, bu yuzden muhakkak ozellikle hamile olan bayanlarin haftada iki kez tuketmesi gereken bir sebze, ayni zamanda kalorisi sifir oldugundan diyet yapanlar icinde haslamasi bulunmaz bir nimet:D Brokoli corbasi tarifini cok kez duymustum herkes farkli farkli yapiyordu, fakat ben hep yapmakta kararsiz kaliyordum acaba nasil olur diye, en sonunda denemeye karar verdim ben evde olan malzemelerle butun brokoli corba tariflerininden bir sentez cikararak kendime yeni bir tarif olusturdum ve ortaya muhtesem bir sonuc cikti, bugune kadar bosuna beklemisim:D Ozellikle tatlimsi lezzetleri sevenler icin mukemmel bir corba deneyin derim :)

MALZEMELER

1 ADET BROKOLI
    1 ADET PATATES
    1 ADET HAVUC
    1 ADET SOGAN
    1 BARDAK SUT
    2 KASIK UN
    2 KASIK SIVI YAG VE MARGARIN
    1 TATLI KASIGI TUZ

TARIFI

Brokolimizin sadece cicek kisimlarini keserek guzelce yikiyoruz, daha sonra corbabimizi yapacagimiz tencereye aliyoruz ve uzerini gececek kadar suyla kaynatmaya basliyoruz, icerisine dogranmis havucumuzu dogranmis patatesimizi birkac parcaya ayirdigimiz soganimizida atip butun malzemeler iyice yumusayincaya kadar kaynatiyoruz, malzemeler pistikten sonra, tenceremizi ocaktan alip blendir yardimiyla pure haline getiriyoruz, tum malzemeler iyice ezilip pure haline geldikten sonra tenceremizi tekrar ocaga aliyoruz, ve yavas yavas bir bardak sutumuzu ve ekleyerek 5 dakika daha kaynatiyoruz, ( bu asamada eger koyu olursa kaynamis su ilave edebilirsiniz) corbamiz pistikten sonra tuzunuda ilave edip servis yapabilirsiniz melekler, hepinize afiyet olsunnnnnnnnnnnn:D

2. feryall

feryall Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Brokoli'yi sevmediğim halde çorba çok güzel gözüküyor, belki bu sayede brokoliyi sevmeye başlarım.

Brokoli corbasi tarifi (Resimli) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Tavuklu iskembe corbasi tarifi (resimli)

Tavuklu iskembe corbasi tarifi (resimli)

tavuk corbasi iskembe corbasi eksili tavuk corbasi iskembe corbasi tarifi tavuk corbasi resimli tarifi Sevgili Meleklerim, Esim diyette oldugu icin gecen gun ona haslama sebze ve tavuk yaparken, tavuklari hasladigim suyu tavuklu iskembe corbasi yapmaya karar verdim, normalde hepimizin bildigi tavuk corbasinin terbiyeli hali, iskembe corbasinada cok benziyor, iskembe corbasini icemeyenler icin...
  2. Mercimek corbasi tarifi (Resimli)

Mercimek corbasi tarifi (Resimli)

mercimek corbasi tarifi mercimek corbasi yapilisi nasil yapilir suzme mercimek corbasi kirmizi mercimek corbasi tarifi burada melekler Merhaba Melekler, Sizlerle henuz dumani tuten yeni yaptigim mercimek corbasi tarifi paylasmak istiyorum, en cok sevdigim corbalarin basinda gelir mercimek, asla hayir demem tika basa yemek yemiste olsam muhakkak biraz icerim :D zaten kirmizi mercimegin...
  3. Zeytinyağlı Brokoli Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Brokoli Tarifi Resimli

Zeytinyağlı Brokoli Tarifi Resimli Merhaba melekler yine ben sizden bir tarif istiyorum bu sefer Zeytinyağlı Brokoli Tarifi rica ediyorum
  4. Resimli Zeytinyağlı Brokoli yapılışı

Resimli Zeytinyağlı Brokoli yapılışı

Zeytinyağlı Brokoli Tarifi Resimli Zeytinyağlı Brokoli Tarifi Pazar tezgahklarında ve manav reyonlarında bu günlerde bolca gördüğümüz brokolinin faydalarınıda göz önünde bulundurursak alıpta yenmesi gerkeen bir sebze diyebiliriz. Sevgili Melek'ler, işte bu yüzden biz de bu sayfamızda zeytinyağlı brokoli tarifini sizlerin bilgisine sunuyoruz :) Zeytinyağlı Brokoli Malzemeleri: 1 kg...
  5. Iste size leziz bir Lahana corbasi tarifi.....

Iste size leziz bir Lahana corbasi tarifi.....

lahana çorbası,ender saraç lahana çorbası,lahana çorbası diyeti,lahana çorbası diyeti ender saraç,lahana diyeti ender saraç meleklerim iste size leziz bir Lahana corbasi Tarifesi... Toksin atıcı bir çorba tarifi veriyor Ender Saraç. Lahana çorbası ile toksinlerden kurtulabilirsiniz. Ender Saraç üç günlük toksin atıcı diyet programında yer alan lahana kürü nasıl yapılır? Ender Saraç Lahana...

Sayfayı Paylaş