gebe
  1. ASİMELEK

ASİMELEK Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    2.192
    Ödül Puanları:
    113

Bromelain Nedir ?

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında ASİMELEK tarafından paylaşıldı.

bromelain, nedir, nasıl yetişir, faydaları, hakkında bilgiler için yazımıza buyrun.

Bromelain Nedir?
    Bromelain enzimi, ananasın proteolitik enzimleri olan bromelin A ve B nin karışımıdır. Protein ayrıştırıcı ve sindirimi kolaylaştırıcı bir enzimdir. Bromelin enzimi etten alınan proteinlerin vücutta kullanılabilir hale gelmesini sağlar.
    Bromelain Faydaları:
    * Ananasta bulunan protein sindiren enzimlerin karışımı olan bromelain sindirime ve enflamasyonun giderilmesine yardımcıdır.
    * Enfeksiyonlar ya da fiziksel zedelenmeler sonucu meydana gelen iltihapların giderilmesinde destekleyicidir.
    * Bromelain fiziksel yaralanmalar, spor yaralanmaları, operasyon sonrası meydana gelen ödemler gibi proplemlerde inflamasyon, yanma ve ağrıyı azaltıcı etki gösterebilir ve zedelenmiş dokuların iyileşme süresini azaltabilir.
    * Kan damarlarında depolanan ve dolaşımı azaltıp pıhtılaşmaya neden olan fibrinleri parçalayabilir.
    * Avustralyalı bilim adamlarınca yapılan araştırmaya göre ananas taki bromelain enzimi kansere karşı etkili olabilir.
    * Yapılan bazı araştırmalar ananastaki bromelain enziminin anjin, astım ve bronşit gibi rahatsızlıkların olumsuz etkilerini azaltabileceğini göstermiştir.
    * Almanya Sağlık Bakanlığının bitkisel preparatların hazırlanması ve ruhsatlandırılmasından sorumlu E Komisyonu bromelainin lenf ödeminde kullanılabileceğini belirtmiştir.
    * Standardize preparat olarak eczanelerde satılmaktadır. Günde 1 tablet alımı önerilmektedir.
    Kimler Kullanmamalı:
    * 12 yaşından küçüklerde kullanılmaz.
    * Hamilelik ve emzirme döneminde alınmamalıdır.
    * Kan pıhtılaşmasını önleyen ilaç kullanlarda kanama eğilimini artırabilir.

Bromelain Nedir ? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Neden?

Neden?

Günün son dersinin sonuna gelinmişti. Öğrenciler çıkmak için sabırsızlanıyordu. Defter ve kitaplarını çantalarına koydular. Zil çalar çalmaz, dışarı çıkmak için hazırdılar. Yalnız, Ali hazırlanmamıştı. Gecikmek için de elinden geleni yapıyordu. Nihayet zil çaldı. Öğrenciler bir anda kapıya yöneldi. Ali, yerinden kalkmadı. Ağır ağır eşyasını topladı. Bir yandan göz ucuyla öğretmenine bakıyor,...
  2. neden?

neden?

bu oyunda hayatımızdaki klişelere bi anlam vermeye çalışacaz alttakide kendince bi cvp verip yeni bi klişe söliyecek... ilk ben baslıyorum neden hep ilk adım erkeklerden beklenir
  3. Neden...!

Neden...!

Bu güzel sitede neden radyo yayını yok ...?
  4. Neyse...

Neyse...

Aldığın her nefesin sana beni hatırlatacak.... Gittiğini sanma yerin bende ebedi kalacak... Gözlerinin baktığı her yerde gözlerim olucak... Adını aşkta bir kez kanatmamış Sevişmelerine hiç duygu katmamış Zalim düş... Yokluğunu çağırıyorum iki ucu yanık kağıtlardan Bitmemişliğin tükenmişliği başladı artık Zaman dudaklarıma bant Ellerime halat bundan böyle. Adını yalan aşklarda dağlayacak...
  5. ne

ne

burçak tarlasının gerçek adı nedir

Sayfayı Paylaş