gebe
  1. minerwa

minerwa Forum Okuru

bu çeşmeden çorba akıyor..

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında minerwa tarafından paylaşıldı.

[​IMG] Bu çeşmeden çorba akıyor
    KONYA (İHA) - Konya'nın Akşehir ilçesinde, projesi öncülüğünü senarist ve sinema oyuncusu Levent Kazak ve Ali Yıldızalp'in yaptığı, 24 saat ücretsiz çorba içilebilecek "Çorba Çeşmesi" açıldı.

Ülke çapında yayılması öngörülen ve sosyal bir proje olan "Çorba Çeşmesi"nin ilk adımı Nasreddin Hoca'nın şehrinde atıldı. Akşehir Belediyesi'nin yaptırdığı 24 saat sıcak çorba akacak çeşmenin açılışı yapıldı.

Türkiye'de ilk kez yapılan "Çorba Çeşmesi"nin açılışında konuşan Akşehir Belediye Başkanı Mustafa Baloğlu, ihtiyaç sahibi olan yada o an acıkanların bu çeşmelerden taslarına sıcak çorba doldurarak bedava içebileyeceğini söyledi. Başkan Baloğlu, "Yaklaşık 15 gün içersinde Akşehir Belediyesi'ne ait böyle bir mekanı hem ihtiyaç sahiplerine, hem de sosyal bir hizmet olarak Türkiye'de ilk kez uygulanan bir proje olarak hizmete soktuk. Türkiye'de yayılmasını umduğumuz bir proje bu. Arkadaki kazanlar sayesinde çorbalar çeşmelerimizden akıyor. Zengin fakir ayrımı yapmadan canı çorba isteyen herkes gelip burada çorbasını içebilecek. İnşallah güzel bir hizmet olur ve Türkiye'nin her yerinde bu çeşmelerden görürüz" dedi.

Konuşmaların ardından çeşmenin açılışını İlçe Kaymakam Vekili Murat Güven, Garnizon Komutanı Ord. Albay Osman Arıduru ve Belediye Başkanı Mustafa Baloğlu birlikte kurdele keserek yaptı. Protokol üyeleri açılış sonrası çeşmelerden tabaklarına çorba doldurarak tadına baktı.
    mynet

Son düzenleme yönetici tarafından yapıldı: 25 Ağustos 2007
  2. SadmiN

SadmiN ♥ Ölürüm Sana Mavimm ♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    960
    Ödül Puanları:
    113
    Ce: bu çeşmeden çorba akıyor..
    Eskiden Ferdi Tayfur söylüyordu o geldi aklıma susadım çeşmeye diye :D:D Acaba şimdi ne diyecek mrk ediyorum ,Susadım çorbayaaa
    :D:D
    Emeğinize sağlık +100 rep

3. tatlicadiarzu

tatlicadiarzu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0

Aaa her eve lazım minnoş bundan:D

4. LaDYDuRu

LaDYDuRu Forum Okuru

corba pisirme derdine son al tencereyi git ceşmeye:)

5. ÇİÇEĞİM

ÇİÇEĞİM Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bizim Gökçek onuda keser valla istemem.

6. minerwa

minerwa Forum Okuru

valla mı abla yaaa ama benim de içimde var öyle bir his bakk :D allah yapısı mı bu olur mu bedavaya deyip kesin keser :D:D

7. minerwa

minerwa Forum Okuru

teşekkür ederim :thanks:

bu çeşmeden çorba akıyor.. konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Sana Akıyorum Kaygısızca

Sana Akıyorum Kaygısızca

Sana Akıyorum Kaygısızca Sana akıyorum, hiçbir şey bu akışı geri çeviremiyor. Çünkü sen her taraftasın. Sağımda, solumda, arkamda, karşımda. Ne yana dönsem, ne yana yol almaya kalksam ulaşılacak her noktada sen duruyorsun. Sana akıyorum, çünkü senin yolunda yürüyorum. Önüme çıkan hiçbir sapak, hiçbir kavşak ilgilendirmiyor beni. Yürümenin en zor olduğu yol bu belki de. Ama tozundan,...
  2. Çorba

Çorba

rüyada sütlü çorba içmek rüyada pirinç çorbası görmek pişirmek Kişinin sevdiği ve beğenerek yediği çorba bahtın açılmasına, rızık yollarının kolaylaşmasına, Yazın sıcak, kışın soğuk çorba içmek üzüntüye, Sığır etli çorpa hayır ve iyilik ehli birine, Koyun etli çorba şeref ve izzetli hayata, Kuş ettiyle bişirilen çorrba memuriyete yahut devletten gelecek ihsana, arzu ve isteğin yerine gelmesine...
  3. Çeşme

Çeşme

Bakınız; Pınar.Rüyada çeşme görmek mutluluk işaretidir. Eğer çeşmeden su akıyorsa, akan su berrak ise maddi varlığa, bulanık ise maddi sıkıntıya işarettir . Rüyada çeşme görmek mutluluk demektir. Çeşme rüyaları iyi sayılırlar. Temiz bir çeşmeyi açarak su alan kimse hayallerinin kısmetine kavuşur. Eğer çeşmeden berrak su akıyorsa, para konusunda varlığa, bulanık su akıyorsa darlığa işarettir....
  4. çeşme..

çeşme..

Çeşme İzmir şehir merkezine sadece 80 km. uzaklıkta olan Çeşme, özellikle plajları ve koylarıyla dikkat çekici bir tatil kenti. Çeşme'nin girintili çıkıntılı kıyılarında birçok koy ve plaj denize giriş olanağı sağlıyor. İlçe, İzmirlilerin en favori sayfiye yerlerinden. Yazlıklar, otel ve pansiyonlar güneyde Alaçatı'dan, kuzeyde Ildırı'ya kadar tüm kıyıya yayılmış durumda. Bu özelliği ile Çeşme...
  5. İstanbul Esenler'de Ramazan'a Özel Çorba Çeşmeleri!

İstanbul Esenler'de Ramazan'a Özel Çorba Çeşmeleri!

esenler iftar çeşmesi esenler belediyesi çorba çeşmesi esenler çorba çeşmesi Sevgili melekler, Esenler Belediyesi’nin, Esenler’e yolu düşenler ve sabah erken saatlerde işe giden vatandaşlar için hizmete koyduğu çorba çeşmelerinin üçüncüsü Menderes Mahallesinde hizmete girdi. Ramazan ayı içerisinde Esenler’deki üç çorba çeşmesinden de iftar vaktinde çorba akacak. Her akşam 3 bin vatandaş...

Sayfayı Paylaş