gebe
  1. Lamazi

Lamazi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    27
    Ödül Puanları:
    0

Bu denizanasının ölüsüne bile dokunmayın

Konu, 'Evcil Hayvanlar ve Hayvanlar Alemi' kısmında Lamazi tarafından paylaşıldı.

Bu denizanasının ölüsüne bile dokunmayın

İlk kez İzmit Körfezi'nde görülen ve sayısı hızla artan zehirli 'Pusula Denizanası' Çanakkaledede göründü

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Su Ürünleri Fakültesi Temel Bilimler Bölümü Başkanı Prof. Dr. Mustafa Alparslan, Çanakkale Boğazı'nda görülen kahverengi denizanalarıyla temasta bulunanların ilk yardım servislerine başvurmaları gerektiğini bildirdi.

Prof. Dr. Alparslan, yaptığı açıklamada, Gelibolu ilçesi Hamzakoy sahilinde görülen denizanalarına, Tekirdağ bölgesinde de rastlandığını söyledi.

Denizanalarının başta deniz kirliliğinin yaşandığı bölgelerde görüldüğünü ifade eden Prof. Dr. Alpaslan, “Denizlerin altı çölleşse bile denizanaları üremeye devam edecektir. Öncelikle sorunun nereden kaynaklandığını tespit etmek gerekiyor” dedi.

"ÖLÜSÜNE DAHİ DOKUNMAYIN"
    Kahverengi denizanalarının tehlikeli olduğuna dikkati çeken Prof. Dr. Alparslan, şöyle konuştu:

“Denizanalarının bulunduğu yerlerde yüzülmemesi gerekmektedir. Denizanalarının ölüsüne dahi dokunmamak gerekiyor. Temas edilmesi halinde ise amonyak, sirke gibi maddeler ile temas edilen bölgenin temizlenmesi gerekiyor. Ama en iyisi ilk yardım ünitesine gitmek. Özellikle göz ve hassas bölgelerin denizanasıyla temas etmemesi gerekir.”

2. suuu

suuu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    allaha yakın benden ve oğlumdan uzak olsun..

3. tuqqce

tuqqce Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    394
    Ödül Puanları:
    83
Bu denizanasının ölüsüne bile dokunmayın konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. bu nicklerin kıymetini bilin :)))

bu nicklerin kıymetini bilin :)))

facebooka yazılacak güzel sözler facebook yazılacak sözler facede faceye güzel faceye καсιгdιqιи негsеч ісіи ріsмαиlικ duчαгѕи,ріsмαиlικ duчduquи ніс віг ѕеч ісіи ѕαиα αсιмαм... ваиа daЯвє атаиı вєи наЯвє ѕокаЯıм... кÖІє віІє оІѕам Яаzıγıм γаиıиda оІмаγа... оIuЯ наиі саиıи ςєкєЯ вєиі qöЯмєк наγаI qűсϋиϋ ςаIışтıЯ γокuм аЯтıк... вuqüиIєЯdє γєиі новім ѕєиі ϋzмєк кєиdіиі вuиа аIışтıЯ zоЯuм...
  2. Benlere dokunmayın!

Benlere dokunmayın!

et beni koparmak et beni koparılırsa ne olur ben koparmanın zararları ben koparmak koparılırsa ne olur Vücudun herhangi bir yerinde çıkan kırmızı ve siyah renkteki et benlerinin koparılması kansere yol açabilir. Trakya Üniversitesi Dermatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Adnan Görgülü, vücudun herhangi bir yerinde çıkan kırmızı ve siyah renkteki et benlerinin koparılmasının kansere...
  3. Bu otele erkek sinek bile giremiyor!!!

Bu otele erkek sinek bile giremiyor!!!

Suudi Arabistan'da bir otele sadece kadınlar girebiliyor Baştan aşağı her bölümde müşteriler ve çalışanlar dahil kadınlardan oluşuyor arkadaşlar bu otel Suudi Arabistan'ın başkenti Riyad da bulunuyor otelin adı Luthan Hotel Şimdi hep birlikte Luthan Hotel bilgilerine bakalım ve oteli tanıyalım:tik: Yalnızca kadınlara hizmet veren bir otel açıldı. Otelin müşterileri gibi çalışanlarının...
  4. Bilin Bakalım bu kimm_? :):):)

Bilin Bakalım bu kimm_? :):):)

ARKADAŞLAR ... ESTETİK YAPTIRDI.ÇOK ÇİRKİNİM DEDİ,DİNLEMEDİ BİZİ.ESTETİK YAPAN DOKTORLAR ŞÖYLE DEDİ:''ABOVV SURATI GÖRÜNCE ÖLDÜK ESTETİK YAPACAK ENERJİ KALMADI NEYDİ O ÖYLE ANCAK BU KADAR YAPABİLDİK.''DEDİLER. EVET, ... ESTETİKLİ HALİ: ESTETİKSİZ HALİ ZATEN +35 Dİ GÖSTEREMEDİM.KORKUP CAMDAN ATLAMA İHTİMALİNİZ %99 OLDUĞU İÇİN evet arkadaşlar tahminlerinizi bekliyorum kim bu güzel...
  5. Bilin Bakalım Bu Kadın Ne Yapıyor ?

Bilin Bakalım Bu Kadın Ne Yapıyor ?

Buda ne, sizce bu nedir Evet Meleklerim biraz eylenelim... Beynimizi calistiralimm ne dersiniz? Haydi bilin bakalim, bu Kadinin yaptigi, ne? Yiyecekmi degilmi? Aceba ne ola bilir????

Sayfayı Paylaş