gebe
  1. Gül Hanım

Gül Hanım Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    17
    Ödül Puanları:
    0

Bu Evde Mutlu Bir Aile Var

Konu, 'Ben Evleniyorum:))' kısmında Gül Hanım tarafından paylaşıldı.

Penceresine bir çift kumru konmayan ev yoktur. Kumruların birbirine olan düşkünlüğü herkesi hayran bırakır. Birbirlerinden aldıkları sevgiyle, öyle güzel öterler ki, keşke her evin camında bir kumru yuva yapsa diye düşünürsünüz. Zaten onların yuvası, o kadar basittir ki dal parçalarını bir araya getirerek mutluluğu yakalarlar. Eşlerine öyle bir tutkuyla bağlanırlar ki sadakatlariyle ün yapmışlardır. Hatta eşi ölen kumru bir daha başkasını sevmez.

Bu muhabbeti yaşayan sadece kumrular değil tabii ki. Hiçten mutluluk üreten aileler hala aramızda yaşıyor. O ailelere kumru adını veriyoruz; tıpkı kumrular gibi bir ömür boyu birbirlerini sevdikleri için.

Kumrular gibi muhabbeti daim olan ailelerin öyle güzel özellikleri olur ki onları gıptayla izlersiniz.

Onlar muhabbetlerine dedikodu ve gıybet karıştığında rahatsız olurlar.

Onlar, güzel şeyler konuşmak için vardır.

Onlar, muhabbet etmek için illa çok güzel ortamlar, uygun zemin ve münasip zaman beklemezler. Bulundukları loş yerlerde kelimelerden ışık yakarlar. Mekanı aydınlatırlar. Zamanın içinde güzellikleri seçerler.

Onlar, kelimeleri öyle kullanırlar ki onların sözleri ilaç gibidir. Cümleleri bala benzer.
    İşte bu yüzden kumru muhabbetinin tadına doyum olmaz. Kargalar gibi felaket tellallığı yapmaz onlar...
    Pencerenin pervazında,
    Her sabah iki kumru öter.
    Tavşankanı çaylardan,
    Buhar değil, mutluluk tüter.

Yoldan geçenler,
    Kaşık seslerinde bile,
    Sevgi şarkıları duyar.
    Perdelerin mutlu raksına bakıp
    Derler ki:
    "Bu evde mutlu bir aile var!.."

Bu Evde Mutlu Bir Aile Var konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. Ne mutlu ki benim bir ..... var

Ne mutlu ki benim bir ..... var

Ne mutlu ki benim bir ..... var Ailem Arkadaşım/Dostum Sevgilim/Eşim Bilgisayarım Severek yaptığım bir işim Arabam Diğer Aile bir insanın en önemli varlığıdır bence
  2. Lerzan Mutlu - Bir Zamanlar Bir Yar Vardı

Lerzan Mutlu - Bir Zamanlar Bir Yar Vardı

bir zamanlar bir yar vardı bakmaz oldu yüzüme zamanlar yar vardı notası dönme bana sevgilim kalbimde yoktur yerin Bir zamanlar bir yar vardi Bakmaz oldu yuzume Baskasina bel baglamis Artik ondan bana ne Donme bana sevgilim Kalbimde yoktur yerin Git gorunme gozume Belki yine severim Duydum hasta yatiyormus Ahim tuttu kime ne Son sozu de ismim olmus Olmaz olsun bana ne...
  3. huzurlu ve mutlu bir yaşam evde başlar...

huzurlu ve mutlu bir yaşam evde başlar...

Herkesin ideali huzurlu ve mutlu bir yaşam sürmektir. '100 Sorun 100 Çözüm' adlı çalışma, ev hayatındaki sorunlara çözüm üretiyor. İşte evdeki bazı problemler ve denenmiş çareler. ABD'de 70 profesör tarafından hazırlanan "100 Sorun 100 Çözüm" adlı çalışmada, Feng Şui ustalarından da öğütler alınmış. Özellikle ev ortamının sıkıcılığına çare bulmak isteyen uzmanlar,...
  4. Atatürk 'ün aile içinde bir lakabı var mıydı ?

Atatürk 'ün aile içinde bir lakabı var mıydı ?

Merhaba. Benim merak ettiğim acaba Atatürk 'ün aile içinde ona verilen bir lakabı varmıydı ?

Sayfayı Paylaş