gebe
  1. handanca

handanca Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    106
    Ödül Puanları:
    63

bu falları biliyormuydunuz?

Konu, 'Fal Çeşitleri Yıldızname ve Diğerleri' kısmında handanca tarafından paylaşıldı.

kahve falında kemik görmek kahve falında kemik falda görmek falı Ayakkabı Falı: Ayakkabı falı için önce eski ayakkabınız gerekiyor, eskimiş derinin yüzeyinde oluşan kırışık ve çizgilerden geleceğe yönelik anlamlar çıkartılıyor.
    Bağırsak Falı: Kemik falında olduğu gibi, kesilen kurbanın bağırsaklarına hatta iç organlarına bakılarak gelecekten haber verilir. Eski Etrüsk ve Roma’da kalma bir yöntemdir.

Defne Yaprağı Falı: Bu da Eski Yunan´dan kalma bir yöntem, önce çeşitli sorular sorulur, cevaplar evet veya hayır diye kabul edilir. Bunun için ateşe defne yaprakları atılır, her atılan yaprağın ateşte çıkardığı çıtırtı dinlenir, yüksek sesle çıtlarsa iyidir veya evettir, zayıfsa kötü ve hayırdır. Defne falının Tanrı Apollo´dan geldiğine inanılırdı, günümüzde özellikle batıda kullanılıyor ve Paganlarca Apollon yaşatılıyor.

Eromansi: Doğu kökenli bu fal türünde, kahin başına bir eşarp örter ve su dolu bir kabın veya vazonun yüzeyine doğru mırıldanmaya başlar, suyun yüzeyinde oluşacak olan dalgaları yorumlar.

Göbek Falı: Bilindiği gibi, Türkiye’de üfürükçüler göbeğe yazı yazarlar, Hindularda da göbeğin şekline bakılarak gelecek hakkında tahminde bulunurlar. Burada fırlak göbeği olanlar şanslıdır.

Gül Falı: Gül yaprakları alınır ve avuç içine konarak eller hızla çarpılır, yaprakların ezilmesi sonucunda ortaya çıkan şekillerden yorum yapılır. Bu yöntem, Eski Yunan’da çok kullanılıyordu.

İncir Yaprağı Falı: Önce incir yapraklarını alacaksınız, üzerlerine isimlerinizi veya soruları yazacaksınız, sonra kurumaya bırakacaksınız, kuruma yavaş oluyorsa gelecek iyi olacaktır ama kuruma hızlıysa gelecek kötüdür. Aynı yöntemi sarmaşık yaprakları ile de yapılır. Sarmaşık yaprakları beş gün suda bırakılır, taze ve yeşil kalırlarsa, falına bakılanın sağlığı iyi oluyor ama yapraklar kararır ve parçalanırsa o kişinin sağlığının ve geleceğinin bozulacağına inanılıyor.

Kemik Falı: Özellikle koyun kemiği olmak üzere bir hayvanın omuz kemiği çıkarılır ve üzerindeki şekiller yorumlanır. Eski Orta Asya Türkleri’nde Şamanların yani kutsal kişilerin uyguladığı geçerli bir yöntemdi.

Maden Falı: Bu yöntemi eski Dodona Kahinleri kullanırdı. Bir kasenin içine çeşitli bakır ve pirinç parçaları konur ve karıştırılır sonra renklerin tonuna ve parçaların dağılımına göre kehanet yapılırdı.

Pasta Falı: Çin yemeklerinde raslandığı gibidir, küçük kağıt parçalarının içine kehanetler yazılır, bir kekin veya pastanın içine konur, kimin payında çıkarsa onun falı olduğuna inanılır. Benzeri bir şekilde ise, pastanın içine madeni bir para veya bir yüzük konur, kime çıktıysa saptanan bir ödül ona verilir. İkinci metodda dişlere dikkat edilmeli, bir dişinizden olabilirsiniz.

Peynir Falı: Bir parça peynir alınır ve bozulmaya bırakılır. Kurudukça aldığı şekillerden yorumlar çıkartılır.

Soğan Falı: Bu fal sabır ister, zira uzun bir bekleme dönemi var. Kişilerin isimleri veya simgeleri çeşitli soğanların üzerine yazılır, soğanlar törenle dikilirler ve bu arada her birinin kime ait olduğu belirlenir. Zamanla soğanlar filiz verirler, ilk filiz veren soğan kime aitse onun beklentileri gerçekleşecektir.

Sigara Falı: Evleneceğiniz, kaderinizdeki insanın başharfini görmek için, bitirdiğiniz sigaranın izmarit kısmındaki şekillerdeki harfi bulun...

Tırnak Falı: Parlak güneşin altında kişinin tırnağına bakılır ve orada imajinatif görüntüler görülerek, kişinin geleceği yorumlanır.

2. İzmirella

İzmirella Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    10
    Ödül Puanları:
    0
    Cevap: bu falları biliyormuydunuz?
    handancım ne fallar varmışşş ta biz bilmiozz. emegine sağlıkkk bi tırnak falı baksann fena olmaz haniii

3. CaRiZmA

CaRiZmA Vip Melek Üye

Beğenilen Mesajlar:
    43
    Ödül Puanları:
    0

Ilk defa duyuyorum vallahi. Emegine saglik handan abla!

4. PaSikA

PaSikA Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    598
    Ödül Puanları:
    0

nekadar fal varmış ilk defa duydum
    ellerine sağlık handancım

5. gurbet kuşu

gurbet kuşu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    sigara falını biz çok yapardık :)
    çıkarmıydı bilmem şimdi sigara içmiyorum
    bide ben kahve falı bakardım eşim istemedi yemin ettirdi artık bakmıyorum

6. volas

volas Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ohoooooooooooo ben bunları yapana kadar sabahlar olmaz...

7. SEVDAARSLAN

SEVDAARSLAN Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ohoooo herşeyinde falını çıkarmışlar benim bildiğim en doğru fallar kahve tarot su ve iskambil falıdır başkası fasafisooo

8. seerose

seerose Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    61
    Ödül Puanları:
    48
    Gul falini biliyorum,fakat hicbir zaman yorum yapamadim,eglence olsun diye denerdim.

9. mumisigi

mumisigi Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne kadar çok fal çeşidi varmış hangisine inananıcaz şaşırdım. elleinize sağlık bu kadar araştırma için

10. naz01

naz01 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    çok ilginç gerçekten.

11. miss_zilay

miss_zilay Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    sigara fali iymis bir deneyim

12. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    sigara falını duymustum hatta bı ıkı kes bakmıstım ama ben sıgara kullanmadıgım ıcın hep başka ızmarıtlerde.. buda benım için olsun demıstım hıcte tutmadı o yusden her seferınde baska harf..:D

ya ama bende fal baktırmak istiorummmmm :S:S

13. cadi_91

cadi_91 Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    hepsini şaşkınlıkla okudum hayret vallaha

14. bitkici

bitkici Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    vay be amma fal çeşidi varmış

15. nur_nur_nur

nur_nur_nur Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kahve falı ve tarot falını tek gecerım...

bu falları biliyormuydunuz? konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. biliyormusunuz?

biliyormusunuz?

Üç yaşından daha önce olanları için hatırlamıyoruz? Bilim adamları geçmiş deneyimlerimizi saklayan hafızamızın beynimizde anıveya öykü şeklinde organize olduğunu ileri sürüyorlar. Üç yaşından küçükler bu şekilde iletişim kurma yeteneğine sahip değiller.Öykü ve anılarını anlatamıyorlar. Yer ve karakter kavramlarını anlamıyorlar. Üç yaşından küçükler düzgün konuşabildikleri,anlayış, seziş ve...
  2. Biliyormusunuz...?...

Biliyormusunuz...?...

Biliyormusunuz...?... » Arıların bazı çiçeklerden yaptığı balların zehirli olduğunu,bu zehrin arıları etkilemediği için arıların bu çiçeklerden de nektar topladıklarını, ancak yaptıkları balın insanları zehirlediğini ve bu zehirli bala deli bal dendiğini, » Çiftçilere zarar veren böceklerden bugün bilinen bir milyon civarında böcek türü olduğunu, tüm böcek türlerinin sayısının ise 10...
  3. Buda Yonca Falı

Buda Yonca Falı

yonca falı Bir yonca resmi çizilip her yaprak dörde bölünüp numaralanır. Sonra sağ ele, uzunca bir kurşunkalem alınır. Ucu açık kısmı, 4 yonca yaprağının ortasına gelecek şekilde tutulur. Sonra, gözler yumulur; kalem, büyük daireler çizecek şekilde birkaç kere çevrilir. Bu işlem yapılırken, yüksek sesle: “Şanslı yoncalar cevap verin bana, “Ne olacak talihim söyleyin bana.” denir. Sonra,...
  4. Biliyormusun.....

Biliyormusun.....

Çağır beni, çağırda büyüsün içimde biriktirdiğim bütün yalnızlıklarım! Adım adım büyür yalnızlık, yürüdükçe devasallaşır kimsesizlik! Dur!Ne olur Sende gitme! Yalnızlığın üzerime yüklediği bu sessizlik artık beni boğuyor. Buradayım baksana karanlığın tam ortasında. N'olur artık gitme. Sana çok ihtiyacım var. Kurtulmak istiyorum ama koşamıyorum.Çaresizlik öyle bir bulaşmışki bu...
  5. Karıncaların bu özelliklerini biliyormusunuz ?

Karıncaların bu özelliklerini biliyormusunuz ?

karıncanın özellikleri karıncanın kısa özellikleri nelerdir karıncaların nelerdir Çalışkan karıncalarımızın bazı şaşkınlık veren özellikleri.. İşçi karıncaların neredeyse tamamı dişidir. Erkekler çiftleştikten kısa bir süre sonra ölürler. Karıncalar yaklaşık 60 milyon yıldır değişim geçiriyorlar. Kraliçe karınca 20 yıl yaşayabilir. Ve yaşamı boyunca yaptığı tek şey yumurtlamaktır....

Sayfayı Paylaş