gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.224
    Ödül Puanları:
    113

Bu gidişle uzayda bile sigara içmek yasaklanacak=)

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

Türkiye'de halen sigara yasağı kalksın diye tartışıladursun elin adamları bu gidişle sigarayı ellerinden gelse tiryakilere uzayda içerecek sigarayı:D Ukrayna'da yeni bir sigara yasağı gündemde şu sıralar eğer yasa yürürlüğe girerse tiryakiler ne yapacak bilmiyorum ama işte Ukrayna'nın gayet katı sigara yasakları:horn: [​IMG]

Aracınızdaki çizikler için avuç dolusu para harcamayın! Tıklayın!
    Türkiye'de Anayasa Mahkemesi, kahvehanelerde sigara yasağı getiren yasa maddesinin iptal edilmesi esastan görüşürken, Ukrayna sigara yasağında bir adım daha ileriye giderek, ev, balkon, teras ve otomobillerde sigara içmeyi de yasaklamaya hazırlanıyor.

Ukrayna Parlamentosu'nda iki parlamenter sigara içmeyi ev ve otomobilde de yasaklamaya öngören bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor. Söz konusu yasa taslağına göre, ev balkonunda sigara içen birisi yan balkonda komşusunu rahatsız ediyorsa, dolmuş şoförleri yolcuların yanında sigara içiyor ve sürüş dikkatini kaybederek, yolcuların hayatını riske atıyorsa maddi para cezasına çarptırılacak.

Yasa tasarısında evde çocuklarının yanında sigara içenlere de ceza verilmesi ön görülüyor.

Yasa tasarısında en ağır para cezası ise trafikteyken sigara içenlere verilecek. Yasa tasarısına göre trafikte sigara içmenin cezası kazaya sebebiyet verme gerekçesi ile 100 ile 200 Dolar arasında değişecek. Yüksek orandaki cezalar dolmuş şoförleri için ön görülüyor.

Ukrayna'da hâli hazırdaki sigara yasağına ek maddeler getiren yasa tasarısının Eylül ayında Ukrayna Parlamentosu'nda görüşülmesi bekleniyor.

Ukrayna Parlamentosu, 2005 yılında iş yerlerinde ve kamuya açık alanlarda sigara içme yasağı getirmişti. 1 Temmuz 2007 yılında ise bütün kapalı alanlarda kontrollere ağırlık verildi ve şimdilerde Ukrayna'da sadece sigara içenler için oluşturulan özel alanların dışında sigara içilemiyor.

(Cihan Haber Ajansı)

2. juju

juju Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    223
    Ödül Puanları:
    0
    bu devletin zaten işi yok sigara ile ugraşıyolar yakında bunu duyarlarsa ukranya gibi bizdede içilen yerleri daraltırlar

3. ßeLeN

ßeLeN Daimi Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    1.316
    Ödül Puanları:
    113
    ya valla az bıraz abartılı olmuş ama iide olmuş en azından yeni nesill içmez şu illeti ben allahıma şükürler olsun kullanmıyorum kımseye nasip etmesin allahım sigara içenler bana kıscak ama napım..

4. ilkimsu

ilkimsu Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    120
    Ödül Puanları:
    0
    ev balkon araba heee :d walla kullanmıyorum ama onlar ileriye gitmiş gercekten saglık icin yapıyorlar falan ama bence topluum karsı cıkıcak bu duruma

5. İLKYAZ

İLKYAZ Yeni Üye Üye

Beğenilen Mesajlar:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Geçenlerde bizdede balkonlarda sigara içmek yasaklanacak diye okumuştum.. okuduğumda yuh artık dedim..kime ne yaa balkonumdada içerim bahçemdede alla allaa..

Bu gidişle uzayda bile sigara içmek yasaklanacak=) konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. sigara içmek bulaşıcı!

sigara içmek bulaşıcı!

Mersin Üniversitesi (MEÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Resul Buğdaycı, ''Sigara içme davranışının bulaşıcı olduğunu ve çocuklara daha çok anne ve babalar ile sevilen ve örnek alınan kişilerden bulaştığını'' bildirdi. Buğdaycı, yaptığı yazılı açıklamada, dünyada önlenebilir ölüm nedenleri arasında çoğunlukla birinci sırada gelen sigaranın, Türkiye'de de aynı...
  2. Çok sigara içmek horlatıyor

Çok sigara içmek horlatıyor

Uzmanlar horlamanın bir sebebini daha açıkladılar çok fazla kişilerde ortaya çıkan horlama Hiç sigara içmeyen pasif içicileride etkileyebiliyor Haberin detayına gelince: ABD’li bilim adamlarının yaptığı bir araştırma; sürekli olarak sigara içen, sık sık sigara içilen ortamlarda bulunan ve uzun bir süre içtikten sonra sigarayı bırakmış kişilerin, hiç sigara içmeyenlerden hatta obezlerden...
  3. Sigara içmek harammı?

Sigara içmek harammı?

İslam’ın evrensel helal ve haramları Kur'an-ı Kerim’de ve onun açıklaması olan sünnette zikredilmiştir. ‘Evrensel helal ve haram’ derken kastettiğimiz şey, her zaman ve her mekana göre genel geçer olan helal ve haramlardır. Sigara konusu gerek sünnette, gerekse Kur’ân-ı Kerim’de yer almaz. Çünkü Kur’an’ın indiği zaman sigara denen bir şey yoktu. Sigara XV. asırdan sonra ortaya çıkmıştır....
  4. Sigara içmek  neden haram ?

Sigara içmek neden haram ?

Şunu hemen belirtelim ki, sigara hakkında yazan ve konuşanların çoğu sigaranın haram olduğu görüşüne varmışlardır ve sigaranın "mutlak haram" olduğunu söyleyenlerin tutundukları deliller, onun mutlak mubah olduğunu iddia edenlerin delillerinden hem daha çok hem de daha tutarlıdır. Ileride bunların tartışmasına girecek olmakla beraber bundan hemen şöyle bir sonuç çıkarmamız da...
  5. Sigara içmek neden haram ?

Sigara içmek neden haram ?

Sigara zararlı alışkanlıklar dan biri. Sigaranın zararlarını bilmeyen yoktur. Sigara dumanın da yüzlerce zararlı madde bulunmaktadır. Bu zararlı maddelerin çoğu kanserojendir. Sigara hakkın da caydırıcı , bilgilendirici reklamlar, broşörler makaleler de sigaranın zararları vurgulanıyor. Lakin bağımlılar bu uyarıları dikkate almıyor. Dikkate alanlar ise sigarayı bırakma konusun da...

Sayfayı Paylaş