gebe
  1. MaWiM

MaWiM ♥Ben Aşık Olduğum Adamın Aşık Olduğu Kadınım♥ Yetkili Kişi

Beğenilen Mesajlar:
    2.213
    Ödül Puanları:
    113

bu gölün adını söyleyebilene bravooo

Konu, 'Bunları Biliyor musunuz ?' kısmında MaWiM tarafından paylaşıldı.

ABD'nin Massachusetts eyaletinin Nipmuck Kızılderililerinin yaşadığı orta kesimlerinde bulunan bir gölün 45 harften oluşan ismini telaffuz etmek neredeyse imkansız.

Dünyanın en uzun ve söylenmesi en zor isimlerinden birine sahip olan "Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg " gölünün adı zaman zaman değiştirilmek istenmiş, ancak tepkiler nedeniyle bundan her seferinde vazgeçilmiş.

İsminde 15 "g" harfi bulunan göl ile ilgili çok sayıda şiir yazılmış, beste yapılmış. 15 "g" harfinden sadece ikisinin isimden çıkarılması girişimleri 1949'daki kampanyayla engellenmiş.

"Telaffuz sorunu" nedeniyle pek çok kişinin "Webster" gölü diye adlandırdığı 'Chargoggagoggmanchauggagoggchaubunagungamaugg"un Nipmuck Kızılderililerinin dilinde, "Sen kendi tarafında, ben kendi tarafımda balık avlayalım, ortada ise kimse avlanmasın" anlamına geldiği iddia ediliyor.

Çevre sakinleri, gölün isminin Guinness Rekorlar Kitabı'na alınmasını istiyor, ancak rekorlar kitabında "en uzun göl ismi" kategorisinin bulunmadığı belirtiliyor.

Guinness Rekorlar Kitabı'ndaki en uzun yer isminin de resmi kayıtlarda bulunan Bangkok'taki "krungthephphramahanakhon bowonratanakosin mahintharayuthaya mahadilokphiphobnovpharad radchataniburirom udomsantisug"a ait olduğu bildiriliyor.

bu gölün adını söyleyebilene bravooo konusuna benzer diğer içeriklerimiz
  1. belkide bunun adı aşk!

belkide bunun adı aşk!

Seni unuttum artık sevmiyorum diyecek kadar iddialı cümlelerim olmadı hiçbir zaman.Sanırım olmayacak da..Kimi zaman ağlayarak,kimi zaman sızlanarak ama çektiğim her bir acının hakkını fazlası ile vererek; Tükenmeden Bitmeden Her gün biraz daha fazla Ne nazla Ne niyazla Sadece masum bir aşkla Kah ölesiye Kah öldüresiye Ama her gün biraz daha delice Umarsızca Sevmek seni.. Sensizliğin...
  2. ♥ Bunun Adı ♥

♥ Bunun Adı ♥

Seni unuttum artık sevmiyorum diyecek kadar iddialı cümlelerim olmadı hiçbir zaman.Sanırım olmayacak da..Kimi zaman ağlayarak,kimi zaman sızlanarak ama çektiğim her bir acının hakkını fazlası ile vererek; Tükenmeden Bitmeden Her gün biraz daha fazla Ne nazla Ne niyazla Sadece masum bir aşkla Kah ölesiye Kah öldüresiye Ama her gün biraz daha delice Umarsızca Sevmek seni.. Sensizliğin...
  3. Adı yOk Bu HayaLLerimin

Adı yOk Bu HayaLLerimin

Geçmişi Özlemek.. Bazen, Çılgınlığını.. Bazen,Masumluğunu.. Bazen,Dostlarını.. Şimdilerde ki Hayat Yorgunluğunu Bilmeden.. Güne Başlayışımızı.. En güzel Sıcaklıkla... Ama..Geçmiştir Artık..Bitmiştir.. Hayat, sevdiklerimizden bile ayrılmayı seçmiştir.. Nereye Gideceğini Bilmeden.. Neler Yaşayabileceğini Tahmin edemeden.. Belki,Yeni bir Mutluluğa...
  4. göl

göl

İyi geçimli kadına, işini danışmasız yürüten yöneticiye, yola çıkmak isteyen için bunun bir süre gerçekleşmemesine delalet eder.Rüyada göle girmek onun hile ile aldatılacağına işarettir. Sakin bir gölde sandalla gezmek, mutlu olacaksınız demektir. Mutluluğunuzu yakınınızdaki insanlarla paylaşacağınız anlamındadır. Kirli bir gölde gezmek, iş ve aşk yaşamınızda sıkıntılar yaşayacağınıza işaret...
  5. Bu Yaratığın Adı Yok

Bu Yaratığın Adı Yok

Adı henüz konulamayan bu yaratık bilimadamlarını şoke etti. Galler'de çiftçinin başına bela olan yaratığın gözleri yok. Bir balığı andıran bu canlının derisi de bulunmuyor. Dişleri ise bir ustura keskinliğinde ve bahçelerde yaşayan ancak doğadaki dengeyi sağlayan küçük kurtçukları spagetti yutar gibi içine çekerek doğanın dengesini tehdit ediyor. Galler'in Cardiff Üniversitesi'nden Bill...

Sayfayı Paylaş